برگزاری مسابقات دارت ویژه ماه مبارک رمضان

برگزاری مسابقات دارت ویژه ماه مبارک رمضان

به گزارش روابط عمومی  هیات انجمن های ورزشی استان گیلان  مسابقات ورزشی دارت  گرامیداشت ماه مبارک رمضان در راستای تعمیم و توسعه ورزش استان در سالن ورزشی درسالن دارت مجموعه شهدای رشت برگزارشد. در ورزش دارت فاصله طولی تخته دارت از زمین ۱۷۳سانتیمتر وفاصله برای پرتاب ۲۳۷سانتیمتر می باشد به عبارت دیگر بعد از نصب تخته دارت فاصله متر از مرکز تخته دارت تا محل استقرار باید ۲۹۳سانتیمتر باشد.

تخته دارت به صورتی طراحی شده است که دایره آن را به صورت قسمت های مثلثی که به وسیله میله فلزی از هم جدا شده است در آمده. البته اگر به شکل توجه کنید خواهید دید که که میله فلزی علاوه بر درست کردن این مثلث ها تخته دارت را به چهار قسمت مجزا تفکیک کرده و اگر دارت شما در بین دو میله اول خورده باشد عدد شما در ۲ ضرب میشود (Double Ring) واگر دربین دو میله دوم خورده باشد عدد شما در ۳ ضرب خواهد شد (Triple Ring) و اگر در بین میله سوم باشد که معمولا به رنگ روشن است بخورد امتیاز شما ۲۵ (BULL)واگر در بین میله آخر به عبارتی مرکز قرار گیرد نمره شما ۵۰ خواهد بود(DUBLLE BULL) واگر دارت شما داخل این میله ها نباشد عددی که روی آن است به تنهایی در نظر گرفته می شود(SINGLE)، چنانچه پرتاب شما خارج از محیط مشخص شده باشد امتیازی برای شما در نظر گرفته نخواهد شد.حال هر مثلث عدد خود رادارد، و با پرتاب سه دارت در مجموع اعداد محاسبه می گردد، لازم به ذکر است هر سه پرتاب شما را یک راند گویند.و در آخر شخصی برنده است که به امتیاز در نظر گرفته شده زودتر دیگران دست پیدا کند.

نتایج بدست آمده در مرحله اول مسابقات  جام رمضان بانوان گیلان باقهرمانی خانم آسیه امیا به پایان رسید

مرحله اول جام رمضان بانوان گیلان روز یکشنبه از ساعت ۱۷ با حضور ۱۶ بازیکن درسالن دارت مجموعه شهدای رشت برگزار گردید که در پایان خانم آسیه امیا توانست با پیروزی مقابل خانم مرضیه قدرتی به مقام قهرمانی برسد وخانم معصومه احتشامی به مقام سوم رسید.توضیح اینکه مسابقات جام رمضان گیلان در سه مرحله مقدماتی ویک مرحله نهایی برگزار می گردد.

مرحله اول جام رمضان آقایان گیلان  نیز در سالن دارت مجموعه شهدای رشت وباشگاه چشم عقاب بندر انزلی برگزار گردید که در پایان نتایج زیر به دست آمد.