تشکیل “امور مجامع” راهکاری کاربردی جهت مبارزه با فساد

تشکیل “امور مجامع” راهکاری کاربردی جهت مبارزه با فساد

تشکیل “امور مجامع” راهکاری کاربردی جهت مبارزه با فساد

 

 

رییس شورای اسلامی شهر با اشاره به تاکیدات مکرر رهبر انقلاب در خصوص لزوم مبارزه با فساد علی الخصوص فساد سیستماتیک اظهار داشت: امروز وظیفه هر مدیر و مسئول انقلابی مبارزه همه جانبه جهت عدم نهادینه شدن فساد در حوزه مدیریت خود و ریشه کن کردن آن با هدف جلب اعتماد مردم میباشد.

 

سیدامیرحسین علوی با تاکید بر این موضوع که اعتماد مردم بالاترین سرمایه و حامی نظام میباشد وجود و افزایش فساد را باعث ناامیدی آحاد جامعه از عملکرد کارگزاران نظام اسلامی دانست که به هیچ وجه زیبنده آرمان های امام راحل و انقلاب نمیباشد.

 

وی افزود خوشبختانه به مدد حضور پرسنلی خدوم و ایثارگر در مجموعه شهرداری رشت، ارائه خدمات به شهروندان با وجود همه مشکلات و محدودیت ها به صورت منظم ادامه دارد و این امر جای تقدیر مدیریت شهری از قریب به شش هزار نیروی فعال را دارد.لیکن متاسفانه در مواردی به دلایل مختلف که اصلی ترین آن خلاهای قانونی و عدم نظارت کافی و وافی میباشد شاهد بروز تخلف و شکل گیری بذخی فسادها هستیم که به طور حتم در صورت اثبات کمافی السابق با آن برخوردی قاطع خواهدشد.

 

علوی ابراز داشت: یکی از راهکارهای اجرایی و کاربردی که در شورای چهارم پس از بررسی های کارشناسی تدوین مصوب گردید تشکیل “امور مجامع” با هدف مقابله با انحصار طلبی مدیران میباشد که در برهه اجرای آن شاهد اتفاقات و تبعاتی مثبتی در این حوزه بودیم.

اعتقاد دارم با ادامه آن رویکرد و ایجاد انگیزه و عزم جدی از سوی مدیریت شهری در حوزه نظارت مجموعه شهرداری رشت با حضور نیروها و مدیران متعهد، متخصص و متعصب بر شهر و شهروندان استعداد ریشه کنی این قبیل موضوعات قبیح را در خود داشته و میتواند با توانی مضاعف به ارائه خدمات به شهروندان بپردازد.