بی احترامی به مسجد در رشت

بی احترامی به مسجد  در رشت

بی احترامی به مسجد

مسجد در روی زمین خانه خداوند محسوب می شود و طبق آیه شریفه قرآن، ظالم ترین مردم کسی است که مردم را از رفتن به مساجد که نام خداوند در آنها برده می شود منع نماید و سعی در خراب نمودن و توهین به آنها داشته باشد.

در تفسیر صافی آمده است که مقصود از آیه شریفه و من اظلم ممن منع مساجد اللّه… مساجد مؤمنان شایسته در مکه بوده است که مشرکین آنان را از عبادت در آن مساجد منع کردند و رسول خدا صلی اللّه علیه و آله و سلم را مجبور نمودند که از مکه خارج شود.

ابوبصیر گوید: به امام صادق علیه السلام گفتم: علت وجوب تعظیم مساجد چیست؟ امام صادق علیه السلام فرمود: مردم مامور شده اند که مساجد را تعظیم و احترام کنند، به این علت که مساجد خانه های خدا در روی زمین هستند.

و فرمود: در تورات نوشته شده که خداوند می فرماید: خانه های من در روی زمین مساجد است و خوشا به حال کسی که در خانه خود وضو بگیر و در مساجد به زیارت من بیاید و در آن صورت واجب است که صاحب خانه به میهمان خود اکرام نماید.

در یکی از مساجد شهر رشت شاهد بی مهره برخی از اعضای هیئت مدیره هستیم. ذات خادمین مسجد می بایست دعوت کنندگی بین مردم و نشاندهنده فرهنگ زیبای ایرانی اسلامی را ترویج کند.

چندیست در یکی از مساجد پر جمعیت منطقه ای شهر رشت

با برخورد های سلیقه ای برخی از خدام مسجد و هیئت مدیره خود  با بسته نگهداشتن درب مسجد باعث دفع نمازگزارن دیده می شود. راههای فراوانیست که می توان مردم رو علاقه مند به مسجد نمود. گویا از این موارد و فرصت ها غافل هستند

امیدواریم افراد به راه راست هدایت گردند.