حاجی پور: آمادگی مدیریت شهری در خصوص آغاز عملیات احیای رودخانه ها / ایجاد رینگ دوم کمربندی رشت راهکار عبور از معضل ترافیک رشت

حاجی پور: آمادگی مدیریت شهری در خصوص آغاز عملیات احیای رودخانه ها / ایجاد رینگ دوم کمربندی رشت راهکار عبور از معضل ترافیک رشت

چهارشنبه ۱۰ مهر نشست رییس و اعضای شورای شهر با نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی در دفتر اسماعیل حاجی پور برگزار گردید.

 

رشتکده،  حاجی پور با خیرمقدم به نمایندگان مجلس و تقدیر از تلاش های آنها در خصوص پیگیری مطالبات مردمی اظهار داشت: با توجه به اینکه نمایندگان محترم در جریان کلیات مشکلات موجود در حوزه مدیریت شهری میباشند تلاش همه اعضای شورای شهر رشت را در راستای اعتلای شهر و حضور دوباره در جایگاه شهر اولین ها دانست که با ایجاد همدلی بین نمایندگان ملی و محلی نیل به این هدف امکان پذیر خواهد بود.

رییس شورای شهر رشت با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی نمایندگان محترم در حوزه هایی همچون ورزش رشت و حضور این عزیزان در ادوار مجلس ادامه داد: اعضای شورای شهر با توجه به ظرفیت نمایندگان و حدود اختیارات آنها سه خواسته مشخص که بر پایه مطالبات شهروندان میباشد از نمایندگان خود دارند که اولویت آن با توجه به اقدامات صورت گرفته در زمینه رودخانه های شهری در این حوزه میباشد.

وی افزود: با توجه به موافقت شورای شهر با تبصره ۳ شرکت آب و فاضلاب امروز مجموعه مدیریت شهری بر اقدام عملی و حل این معضل که به مطالبه چند دهه گذشته رشتوندان بدل گردیده مسمم میباشد و حضور پای کار انجیوها و سمن های مردم نهاد به دعوت شورای شهر حجتی بر این ادعاست.

حاجی پور با ذکر این مطلب که مقصد رودخانه های شهری رشت تالاب انزلی و دریاچه خزر است ابراز داشت: باید به این موضوع به عنوان یک معضل ملی با تبعات گسترده نگریست.
امروز نقشه اجرایی تبصره ۳ تدوین گردیده است و با توجه به اینکه اجرای این طرح اعتباری قریب به ۱۵۰۰ میلیارد نیازمند است حضور پای کار و همت نمایندگان محترم را برای اجرای یک طرح زیر بنایی را میطلبد و بواسطه اقدامات شورای شهر امروز این بستر بیش از هر زمان دیگری مهیاست.

رییس شورای شهر افزود: مطالبه دوم شورای شهر از نمایندگان محترم توجه ویژه به احداث رینگ دوم کمربندی و تامین اراده و اعتبار وزارت راه و شهرسازی میباشد.

حاجی پور با بیان این موضوع که تراکم ترافیک به نقطه بحرانی در شهر رشت رسیده است اظهار داشت: تزریق بی برنامه خودرو به خیابان های رشت و عبور و مرور ماشین های سنگین باعث اخلال در تردد شهروندان گردیده است و تنها راه برون رفت از این مشکل احداث کمربندی دوم برای رشت میباشد.

وی ادامه داد در گام اول با ورود نمایندگان محترم باید اعتبار احداث کمربندی ۹۰ متری تثبیت گردد و سپس اقدامات اجرایی احداث کریدور اتصال غرب به شرق انجام شود و این تنها راهکار اجرایی حل این معضل عمومی است.

حاجی پور دریافت عوارض شهری توسط سازمان شهرداری ها و حذف و کاهش درآمد شهرداری را باعث ایراد خلل در تامین هزینه های شهرداری دانست و کاهش بودجه شهرداری را بزرگترین چالش پیش روی مدیریت شهری با توجه به حجم بدهی های موجود دانست و خواستار پیگیری مجدانه نمایندگان مجلس شد

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

رشتکده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.