رئیس شورای شهر رشت خبر داد: شست و شوی اتوبوس های درون شهری برای پیشگیری از کرونا

رئیس شورای شهر رشت خبر داد: شست و شوی اتوبوس های درون شهری برای پیشگیری از کرونا

اسماعیل حاجی پور در خصوص اقدامات شورای شهر رشت برای جلوگیری از ابتلا شهروندان به کرونا گفت: هم اکنون اداره شهرداری رشت و هم شورای شهر رشت را از لحاظ نیرو سبک سازی کرده ایم و به صورت شیفت‌بندی، در حال حاضر یک‌سوم نیروها برای خدمات رسانی به کارهای ضروری در ادارات مستقر هستند.

 

رشتکده، وی افزود: به پاکبانان شهرداری رشت نیز ماسک و دستکش داده شده است تا هنگام کار به این تجهیزات مجهز باشند و سلامتشان در مخاطره نیفتند.

حاجی‌پور ضمن اینکه از شهروندان درخواست کرد تا از مسافرت‌های غیر ضروری درون شهری خودداری کنند، خاطرنشان کرد: برای برخی از شهروندان هم که مجبور هستند برای تامین اقلام مورد نیاز خانه و خانواده بیرون بروند تهمیدات لازم اندیشیده شده است تا هنگام استفاده از حمل و نقل عمومی سلامتشان به خطر نیفتند و برای این کار شستشو و استریلیزه اتوبوس‌های دورن شهری رشت به طور مرتب در حال انجام است.

وی تصریح کرد: ماده ضدعفونی لازم به رانندگان اتوبوس داده شده است که هر بار پس از پیاده کردن همه مسافران در انتهای مقصد اقدام به شستشوی اتوبوس کنند.

رییس شورای شهر رشت افزود: همچنین اقدامات لازم در آرامستانهای شهر رشت نیز انجام شده تا تدفین فوت‌شدگان در امنیت کامل بهداشتی انجام شود.

حاجی پور با بیان اینکه تلاش‌ها توسط مسئولین مربوطه در حال انجام است تا کرونا کمترین آسیب را به شهر رشت بزند، گفت: مردم نگران نباشند و در رعایت موازین بهداشتی کوشا باشند.

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

رشتکده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.