سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ گیلان موج سنگین اپیدمی کرونا را پشت سر گذاشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان؛ گیلان موج سنگین اپیدمی کرونا را پشت سر گذاشت

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه روزانه ده‌ها مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری می‌شوند گفت: گیلان موج سنگین اپیدمی کرونا را پشت سر گذاشت.

رشتکده،  محمدرضا نقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، عبور موج سنگین شیوع ویروس کرونا در استان گیلان را مورد اشاره قرار داد و ضمن تأکید بر تداوم همکاری‌های مردم با دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و درمان اظهار داشت: روزانه ده‌ها مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان‌های استان بستری می‌شوند.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان بستری موارد جدید از مبتلایان به ویروس کرونا در مراکز درمانی را نشان دهنده وضعیت حساس این استان برای شکست بیماری تلقی کرد و ابراز داشت: در استان گیلان با شیب ملایمی توانستیم از بحران سخت اپیدمی کرونا عبور کنیم و به مرحله مهار نسبی بیماری دست پیدا کنیم.

نقی‌پور از بستری بودن چیزی حدود 400 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در سطح بیمارستان‌های استان گیلان سخن گفت و عنوان کرد: به نسبت ورودی‌ها، تعداد خروجی‌ها و افراد بهبود‌یافته هم که با سعی شبانه‌روزی، تلاش و فداکاری کادر بهداشت و درمان گیلان از ویروس کرونا نجات پیدا کردند نیز بسیار قابل ملاحظه است.

وی جدیت بیشتر آحاد مردم، دستگاه‌ها و نهادها و ادامه پیدا کردن برنامه‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان گیلان را امری لازم و ضروری اعلام کرد و اظهار داشت: قطع چرخه انتقال ویروس کرونا با مشارکت مردم و استمرار پویش در خانه بمانیم، پرهیز از ترددهای غیرضروری و ترک سفرها امکان‌پذیر است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرای پویش همبستگی ملی ـ سلامت همگانی و لزوم مشارکت آحاد مردم استان در این طرح را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: در این طرح به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا مردم با ورود به این سامانه پرسش‌های موجود را تکمیل کنند و چنانچه مشکوک به ابتلا به ویروس کرونا باشند شناسایی شوند.

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

رشتکده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.