رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد: بهره‌برداری از بزرگ‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه تشخیص پزشکی در بیمارستان رازی رشت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد: بهره‌برداری از بزرگ‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه تشخیص پزشکی در بیمارستان رازی رشت

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بهره‌برداری بزرگ‌ترین و مجهزترین آزمایشگاه تشخیص پزشکی گیلان در بیمارستان رازی رشت تا ماه آینده خبر داد.

رشتکده،  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)، دکتر ارسلان سالاری- رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان امروز (چهارشنبه)؛ در جمع خبرنگاران با اشاره به اقدامات ارزشمند دانشگاه علوم پزشکی گیلان در توسعه و تجهیز زیرساخت‌های درمانی و بهداشتی، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون، در جهت توسعه مراکز بیمارستانی به تجهیزات امحا زباله، اکسیژن ساز، لنژری، انواع اتوکلاو، دیزل ژنراتور و یا ACT اقدامات ارزشمند و قابل توجهی صورت گرفته است.

وی با تقدیر از حسن توجه مقام عالی وزارت و سازمان برنامه‌ و بودجه برای جبران عقب‌ماندگی‌های درمانی گیلان پس از شیوع کرونا، افزود: بحران کرونا موجب شد تا توجه مسئولان کشوری به توسعه زیرساخت‌های درمانی استان برای جبران عقب‌ماندگی‌های گیلان در مباحث بهداشت و درمان و رفع بخشی از کمبودهای موجود، بیشتر شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کمبود فضای آزمایشگاه بیمارستان رازی، تجهیزات تشخیصی ناکافی و عدم کفاف ارایه خدمات به مردم، گفت: در حال حاضر فضای آزمایشگاهی بیمارستان رازی کمتر از ۲۰۰ مترمربع است و اقدامات تشخیصی و آزمایشگاهی را برای کادر آزمایشگاه و خدمات بگیران سخت کرده است.

دکتر سالاری با بیان اینکه بر اساس چارت سازمانی، بیمارستان رازی باید دارای حداقل فضای آزمایشگاهی ۶۰۰ مترمربع باشد، افزود: در حال حاضر آزمایشگاه بیمارستان رازی در فضایی ۴۰۰ مترمربعی در دست احداث و نهایی شده است. برای احداث فضای آزمایشگاهی بیمارستان رازی که به‌ صورت سازه‌های سبک در حال احداث است، حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، احداث آزمایشگاه در این مرکز را یکی از اقدامات موثر دانشگاه در دوران بحران‌ کرونا برشمرد و تصریح کرد: در صورت بهره‌برداری از این فضا، آزمایشگاه بیمارستان رازی به ‌عنوان آزمایشگاه مرکزی استان تلقی خواهد شد. این آزمایشگاه به لحاظ مساحت و پیش‌بینی تجهیزات آزمایشگاهی یکی از مجهزترین و بزرگ‌ترین مراکز آزمایشگاهی استان خواهد بود که به مردم، خدمات سریع، به‌موقع و به هنگام ارایه خواهد داد و اقدامات درمانی را تسریع می‌کند.

دکتر سالاری با بیان اینکه بسیاری از بخش‌های فیزیکی آزمایشگاه رازی نهایی شده و بعضاً در انتظار تجهیز است، گفت: با تلاش‌های صورت گرفته و سرعت پیشرفت فیزیکی طرح توسعه آزمایشگاه، در تلاش هستیم این مرکز را تا نیمه نخست اردیبهشت، افتتاح و به بهره‌برداری برسانیم.

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

رشتکده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.