معاون خدمات شهری شهرداری رشت: دفن روزانه زباله ها در سراوان رشت با بیش از ۳۰۰ تن ماسه

معاون خدمات شهری شهرداری رشت: دفن روزانه زباله ها در سراوان رشت با بیش از ۳۰۰ تن ماسه

معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: زباله های رشت و مناطق اطراف به صورت روزانه در منطقه سراوان دفن و با حدود ۳۰۰ تا ۳۳۰ تن شن و ماسه پوشانده می شود.

رشتکده،  بابک رمضانی در جلسه کمیته پسماند شهرستان رشت با تشریح اقدامات شهرداری رشت برای کاهش مشکلات مردم در منطقه سراوان رشت افزود: عملیات سم پاشی در محل دفن زباله در منطقه سراوان رشت از دیگر اقدامات شهرداری است.

وی با اشاره به اینکه احداث تصفیه خانه شیرابه در سروان رشت از پروژه مهم شهرداری برای کاهش مشکلات در محل دفن زباله هاست اظهار داشت: هفته جاری رئیس سازمان بازرسی و دادستان گیلان از مراحل عملیات احداث این تصفیه خانه بازدید کردند و طبق قولی که پیمانکار به دادستان داده، ظرف یک ماه آینده تست آزمایشی فعالیت تصفیه خانه شیرابه رشت انجام می شود و تا ۱۰ روز بعد از آن به بهره برداری می رسد.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت با اشاره به طلب شهرداری رشت از شهرداری های گیلان خاطر نشان کرد: از شهرداری های مختلف در ارتباط با کودآلی طلبکار هستیم چنانکه فقط شهرداری انزلی بالغ بر ۳ میلیاد تومان به ما بدهکار است و اگر این مبالغ پرداخت شود در حوزه پسماند می توانیم اقدامات بیشتری داشته باشیم.

وی درباره پروژه شهرداری رشت در تفکیک زباله از مبدا هم بیان داشت: شرکت مربوطه برای انجام این کار مشخص شده و از طریق حوزه حقوقی شهرداری رشت این موضوع در حال پیگیری است که با نهایی شدن آن اجرا می شود.

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

رشتکده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.