معاون دادگستری استان گیلان: امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم

معاون دادگستری استان گیلان: امنیت سرمایه‌گذاری را در استان تأمین می‌کنیم

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان ضمن اشاره به شعار جهش تولید و نقش‌آفرینی دستگاه قضایی در این زمینه گفت: دستگاه قضایی امنیت سرمایه‌گذاری را در گیلان تأمین می‌کند.

 

رشتکده، احمد آقایی ، تأمین امنیت سرمایه‌گذاری در قالب اقتصاد مقاومتی را به عنوان یک اولویت مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه تحقق این امر در گیلان دنبال می‌شود اظهار داشت: دستگاه قضایی نیز به همراه سایر قوا برای تحقق شعار جهش تولید مورد تأکید مقام معظم رهبری تلاش می‌کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی برای پیشبرد درست اهداف و سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی می‌کند عنوان کرد: امنیت سرمایه‌گذاری یکی از موضوعات بسیار مهمی است که در مسیر رسیدن به توسعه و پیشرفت اقتصادی باید به خوبی تأمین شود.

آقایی تشکیل شعب ویژه اقتصادی برای حمایت از تولید در استان گیلان را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه دستگاه قضایی در پیشبرد این امر عزمی جدی دارد تصریح کرد: مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست‌های اقتصادی در حقیقت نقشه راه دولت در جهت حمایت از کسب و کارها و تولید و سرمایه‌گذاران را مشخص کرده‌اند.

وی از تکلیف دستگاه قضایی در راستای تأمین امنیت سرمایه‌گذاران، پشتیبانی از فعالان اقتصادی و رفع موانع حقوقی و قضایی بخش تولید سخن گفت و خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین کارها و اقدامات مثبتی که دستگاه قضایی در این جهت اقدام به انجام آن می‌کند ممانعت از تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان راه‌اندازی شعبات ویژه اقتصادی با هدف حمایت از تولید و اشتغال در استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: حمایت از فعالان اقتصادی و رفع موانع حقوقی و قضایی بخش تولید از جمله اموری محسوب می‌شود که دستگاه قضایی برای آن برنامه‌‌ریزی کرده است.

آقایی فقر و بیکاری را یکی از مهم‌ترین عوامل انحراف، آسیب‌اجتماعی، کج رفتاری و بزهکاری در انسان تلقی کرد و ابراز داشت: فقر غم‌بارترین مصیبت اجتماعی و یک پدیده ناخوشایند اجتماعی و اقتصادی است و باید از هر راه ممکن به ویژه با افزایش فرصت‌های شغلی در جهت کمرنگ کردن آن در جامعه تلاش کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با تأکید بر اینکه آموزه‌های دینی فقرا را شریک اموال توانگران می‌دانند و امروزه توانگران همان فعالان اقتصادی و کارآفرینان هستند افزود: بومی‌سازی اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت‌های استان گیلان راهبرد اصلی دستگاه قضا محسوب می‌شود.

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

رشتکده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.