دلخوش در اخطار قانون اساسی مطرح کرد؛ ضرورت برگزاری نشست ستاد مقابله با کرونا و مجلس

دلخوش در اخطار قانون اساسی مطرح کرد؛ ضرورت برگزاری نشست ستاد مقابله با کرونا و مجلس

 نماینده مردم صومعه سرا در مجلس خواستار برگزاری نشست مشترک ستاد ملی مقابله با کرونا و مجلس جهت بررسی وضعیت مشاغل مغفول مانده آسیب دیده از کرونا شد.

رشتکده، نشست علنی امروز (یکشنبه، ۱۹ مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در اخطار براساس اصول ۳، ۲۰، ۲۸ و سایر اصولی که در قانون به حقوق فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی مردم در قانون اساسی اشاره می کند، گفت: هم اکنون شیوع کرونا تشدید شده به طوری که ۲۶ استان دارای وضعیت قرمز هستند و در کل کشور بار دیگر شاهد تشدید این بیماری هستیم.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بسیاری از اقشار به خصوص کارگران و کشاورزان و اقشار کم درآمد از شرایط ایجاد شده ناشی از شیوع کرونا آسیب دیده اند.

وی تصریح کرد: تعدادی از انجمن های مختلف زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هنرمندان، خبرنگاران، سینماگران، اهالی تئاتر، ورزشکاران ومداحان نیز از جمله اقشاری هستند که در چند ماه گذشته تحت تاثیر این وضعیت حتی یک ریال هم درآمد نداشته اند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به هیات رئیسه تاکید کرد: هم اکنون لازم است مجلس و ستاد ملی مقابله با کرونا نشست مشترکی جهت ارائه گزارش از آخرین وضعیت اقشار آسیب دیده از شیوع کرونا برگزار کند تا مردم بدانند که مجلس به طور جدی حقوق آن ها را پیگیری می کند.

اشتراک این مطلب

K2_AUTHOR

رشتکده
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.