K2 Listing

K2 Listing

استاندار گیلان بر ضرورت تقویت اطلاع‌رسانی اجرای طرح اقدام ملی مسکن برای جلب مشارکت بیشتر مردم تأکید کرد و گفت: دستگاه‌ها و سازمان‌ها در اجرای طرح اقدام ملی همکاری مضاعفی داشته باشند.

رشتکده،  ارسلان زارع در جلسه شورای مسکن استان ، تأمین مسکن به ویژه برای اقشار آسیب‌پذیر را یکی از موضوعات مهم خواند و افزود: دولت در جهت تکمیل واحدهای نیمه تمام مسکن مهر باقیمانده از سال‌های گذشته ، اهتمامی ویژه داشته و با رویکرد استفاده از ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها به ویژه مسکن، طرح اقدام ملی را در دستور کار قرار داد.

وی گیلان را یکی از استان‌های پیشتاز در انجام برنامه‌ریزی‌های اولیه اجرای طرح اقدام ملی مسکن عنوان و خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از شش هزار نفر برای بهره‌مندی از این طرح در گیلان ثبت نام کرده‌اند که انتظار می‌رود با اطلاع‌رسانی بیشتر خصوصاً توسط صدا و سیما و رسانه‌ها، شاهد افزایش مشارکت مردم در طرح اقدام ملی باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان استفاده از ظرفیت‌های موجود همچون پشتیبانی ستاد بازآفرینی را کمک کننده خواند و گفت: تاکنون زمین احداث ۱۱ هزار و ۶۴۹ واحد مسکونی در طرح اقدام ملی تأمین شده و آماده کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی است.

وی به آمادگی شرکت‌های خدمات رسان استان برای تأمین امکانات مورد نیاز مناطق پیش‌بینی شده برای احداث واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی اشاره و اضافه کرد: در احداث واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی؛ با توجه به موقعیت‌های مکانی پیش‌بینی شده، نرخ قابل قبول و تمهید زیرساخت‌ها به طور قطع شاهد استقبال مردم خواهیم بود.

استاندار گیلان به محدودیت‌های تأمین زمین در استان و ممنوعیت تغییر کاربری اراضی صنعتی اشاره کرد و با بیان اینکه مسکن در کنار معیشت، اشتغال و زندگی مردم برای ما مهم است، افزود: باتوجه به تأکید رئیس‌جمهوری مبنی بر استفاده از بستر مهیا شده توسط هیات وزیران برای تأمین مسکن؛ دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها باید نسبت به شناسایی زمین‌هایی که امکان احداث وجود دارد، اقدام و آنها را به دبیرخانه معرفی کنند.

وی خاطرنشان کرد: در سند چشم انداز توسعه؛ بر کاهش تصدی گری دولت و اهتمام به نقش نظارتی و راهبردی تأکید شده که در این راستا از دستگاه‌ها انتظار می‌رود برای تأمین زمین موردنیاز در شهرستان‌ها نهایت همکاری را داشته باشند.

استاندار گیلان همچنین بر لزوم برگزاری جلسات شورای مسکن شهرستانی در سراسر استان برای بسترسازی استفاده بهینه از طرح اقدام ملی تأکید کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان گفت: یکی از مزیت‌های اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور و گیلان تعیین تکلیف واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر است.

رشتکده،  به نقل از تسنیم، محمد اکبرزاده با بیان اینکه در اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان گیلان ساخت ۲ هزار و ۵۶۶ واحد بر عهده بنیاد مسکن گذاشته شده است اظهار داشت: یکی از مزیت‌های اجرای طرح اقدام ملی مسکن تعیین تکلیف واحدهای بدون متقاضی طرح مسکن مهر است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از تحویل گرفتن زمین‌های مورد نیاز برای اجرای تعهدات این مجموعه جهت ساخت مسکن خبر داد و عنوان کرد: از سال گذشته کل زمین‌هایی را که برای طرح اقدام ملی مسکن در نظر گرفته شده از راه و شهرسازی گیلان تحویل گرفتیم و فرآیند انتخاب مشاور هم به اتمام رسید.

اکبرزاده ثبت‌نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن و انجام پایش‌های لازم برای شناسایی متقاضیان مؤثر در استان گیلان را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: مراحل اولیه اجرای طرح اقدام ملی مسکن انجام شد از طرفی در مرحله بعد با ارسال پیامک و اطلاع‌رسانی‌های لازم متقاضیان وارد فاز سرمایه‌گذاری می‌شوند.

وی تفاوت‌های موجود در دو طرح اقدام ملی مسکن و مسکن مهر را برشمرد و در تشریح بیشتر این مطلب افزود: در طرح سراسری مسکن مهر بدون اینکه در ابتدای امر متقاضی شناخته شود واحدهای مسکونی ساخته می‌شوند اما در طرح اقدام ملی ابتدا متقاضیان مؤثر شناخته شده و سپس بر مبنای تعداد آنان کار ساخت آغاز می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان یکی از فرآیندهای اقدام ملی مسکن را صاحب متقاضی کردن واحدهای خالی و فاقد متقاضی مسکن مهر اعلام کرد و گفت: در طرح اقدام ملی ما دیگر با پدیده‌‌‌ای به عنوان واحدهای بدون متقاضی مواجه نیستیم از طرفی این طرح آخرین فرصت در زمان فعلی برای خانه‌دار شدن است.

اکبرزاده با اشاره به اینکه در پایان همین ماه مرحله سوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در استان گیلان فراخوان می‌شود خاطرنشان کرد: ما برای ساخت مسکن و جهت تعیین مشاور تاکنون ۲ فراخوان در روزنامه‌ها منتشر کردیم از طرفی جلسات زیادی نیز در شورای مسکن گیلان برگزار کردیم که ساخت واحدها مقرون به صرفه باشد.

وی وجود برخی مشکلات فنی و کیفیت پائین واحدهای مسکن مهر را مورد تأیید قرار داد و با تأکید بر اینکه در طرح اقدام ملی مسکن دیگر شاهد این مورد نیستیم عنوان کرد: همزمان با اجرای طرح مسکن مهر در کشور، عده زیادی هم در حوزه دانش ساخت مسکن تربیت شده و سازندگان جدیدی پای در این عرصه گذاشتند.

محل شهادت شهیدان انصاری و نورانی در رشت صبح امروز (یکشنبه) با حضور استاندار گیلان، گلباران شد.

رشتکده،  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ محل شهادت شهید علی انصاری تنها استاندار شهید کشور و شهید علیرضا نورانی معاون عمرانی او، با حضور دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان، خانواده شهیدان انصاری و نورانی و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی، گلباران و به مقام شامخ آنان ادای احترام شد.
نماینده عالی دولت در گیلان در سخنانی؛ با اشاره به اینکه هرساله مراسم‌هایی به نشانه قدرشناسی از خدمات شهیدان انصاری و نورانی برگزار می‌شود، گفت: همه کسانیکه در جهت خدمت خالصانه به مردم انجام وظیفه می‌کنند، مورد تکریم هستند.
دکتر زارع بر ضرورت بهره مندی از بستر اینترنت، فضای مجازی و ابزارهای رسانه ای برای معرفی ویژگی‌های شهیدان به نسل جوان تاکید و تصریح کرد: در راستای ترویج فرهنگ والای ایثار و شهادت خصوصا اندیشه های این دو شهید گرانقدر، اصحاب رسانه و صداسیما بیش از گذشته اهتمام ورزند.
وی خصلت‌های نیکوی این شهیدان همچون توکل به خداوند، مردم‌داری، تواضع، سخت‌کوشی، خلوص نیت و انگیزه وافر خدمت به مردم را الگوی آحاد جامعه خواند و اظهار داشت: مراسم تکریم یاد و خاطره شهیدان انصاری و نورانی امسال به سبب وجود کرونا، متفاوت از سال‌های گذشته و بصورت تلویزیونی از سیمای مرکز گیلان پخش می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: روز به روز شاهد افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در این استان هستیم.

رشتکده، ارسلان سالاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونای استان تعداد مبتلایان به این بیماری بستری شده در بیمارستان‌های گیلان را ۲۷۷ نفر اعلام کرد و گفت: در گیلان روز به روز شاهد افزایش تعداد مبتلایان هستیم.

او افزود: در یک هفته تعداد شهرستان‌های سفید گیلان از ۱۰ شهرستان به ۲ شهرستان رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: متأسفانه همچنان شاهد برگزاری مراسم‌ عمومی از جمله مراسم عروسی هستیم.

ارسلان زارع، استاندار گیلان نیز اعلام کرد: ماسک زدن در اماکن سرپوشیده مانند پاساژها، ادارات، بانک‌ها و وسایل حمل و نقل و اماکن عمومی از روز یکشنبه ۱۵ تیر ماه الزامی است.

او با بیان اینکه کسانی که رعایت نکنند از خدمات عمومی محروم خواهند شد، افزود: استفاده از ماسک هم برای خدمات دهندگان الزامی است و هم برای خدمات گیرندگان.

استاندار گیلان با تأکید بر رعایت نکات بهداشتی در اماکن پرخطر و عادی شمردن شرایط در برخی اماکن از جمله نانوایی‌ها هشدار داد: این عادی شمردن سبب افزایش مبتلایان به کرونا خواهد شد.

زارع با تاکید بر اینکه کمبود ماسک در این شرایط قابل توجیه نیست، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان صمت به طور مستمر نظارت‌های کافی داشته باشند.

او ادامه داد: با توجه به تولید مازاد ماسک در کشور در صورت کمبود این کالای بهداشتی می‌توان آن را از سایر استان‌ها وارد کرد.

استاندار گیلان ضمن قدردانی از رسانه‌ها به خاطر اطلاع رسانی‌ها درباره بیماری کرونا تصریح کرد: رسانه‌ها در فرهنگ سازی زدن ماسک نقش کلیدی دارند.

زارع از شهروندان خواست تا حد امکان از منزل خارج نشوند.

رشتکده،  رئیس کل بازرسی استان گیلان گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود و فرمایشات مقام معظم رهبری و سیاست های اتخاذ شده توسط رئیس قوه قضائیه اولویت امسال ما متفاوت و جهت گیری بازرسی در سال جاری پیرامون محورهایی مانند جهش تولید، شناسایی موانع تولید و تلاش در راستای رفع آنها است.

سیف الله مسرور روز یکشنبه با بیان اینکه آسیب شناسی در جهت رفع موانع رونق تولید از دیگر اولویت ها است، افزود: بخشی از اقدامات بازرسی گیلان در سال جاری حول محور جهش تولید است.

وی اولویت دیگر بازرسی گیلان را در ارتباط با تعطیلی واحدهای تولیدی از طریق تملک به وسیله بانک ها عنوان و اظهار کرد: هم اکنون هشت بانک در این ارتباط درگیر هستند ضمن اینکه از سال ۸۳ تاکنون ۵۵ واحد تولیدی در گیلان تعطیل شدند، بانک ها بر اساس قانون عمل می کنند اما بنا نیست که افراد بیکار شوند.

رئیس کل بازرسی استان گیلان خاطر نشان کرد: با برگزاری جلسه هایی با کارشناسان و مقامات ارشد، کمک خواهیم کرد تا راهکاری برای برگشتن این تعداد واحد تولیدی تعطیل شده به چرخه تولید انجام شود.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از اولویت های سال جاری بازرسی در ارتباط با ویروس کرونا است، اضافه کرد: بیماری کرونا مشکلات مالی و جانی بسیاری به جا گذاشته و همچنان مردم درگیر این بیماری هستند، در این باره ضمن مکاتباتی با استانداری، باید ببینیم چرا ویروس کرونا همچنان آسیب می رساند.

مسرور ، نظارت بر حسن اجرای قانون را از وظایف بازرسی عنوان و خاطر نشان کرد: حضور بازرسان ما موثر است، پیشنهادات در بازرسی ها نیز فنی و تخصصی بوده و دستگاه موظفند که پیشنهادات را اجرا کنند.

ریس کل بازرسی استان گیلان، درباره نظارت بازرسی بر تغییر کاربردی اراضی اظهار داشت: به شدت در مورد تغییر کاربردی اراضی حساسیت داریم.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با تأکید بر ضرورت استفاده از ماسک در جلسات مسئولان در همه سازمان‌ها گفت: شروع موج دوم کرونا گیلان را تهدید می‌کند.

رشتکده،   به گزارش تسنیم, احمد آقایی، با بیان اینکه عدم توجه و استفاده نکردن از ماسک در جلسات مسئولان مسئولان سبب ناباوری و عادی پنداری آحاد مردم نسبت به شرایط حساس کنونی می‌شود اظهار داشت: شروع موج دوم کرونا گیلان را تهدید می‌کند بنابراین باید رعایت نکات بهداشتی در اولویت قرار گیرد.

 

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در جلسات مسئولان در سازمان‌های مختلف استان را لازم و ضروری خواند و افزود: در آغازین روزهای شیوع کرونا در گیلان سرعت همه‌گیری بیماری چنان شدت گرفت که جایی برای سایر بیماران در بیمارستان‌‌ها نبود.

آقایی فروکش کردن بیماری کرونا در گیلان پس از مشارکت مردم، حمایت مسئولان‌ و دستگاه قضایی، اهتمام کادر درمانی در کنار مساعدت‌های خیران را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: چند وقتی است که دوباره به دلیل عادی پنداری و رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی شاهد رشد فراینده بیماری کرونا در گیلان هستیم.

وی افزایش تعداد مراجعات به بیمارستان‌های استان گیلان و افزوده شدن بر شمار مبتلایان به بیماری کرونا را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: طبق اظهارات اخیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعداد مراجعات روزانه به بیمارستان‌های استان روزانه به 35 تا 50 نفر رسیده است و این موضوع یک هشدار پزشکی محسوب می‌شود.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه اگر شرایط فعلی مدیریت نشود سرکشی بیماری کرونا را در گیلان شاهد خواهیم بود ابراز داشت: این اتفاق بسیار خطرناک در شرایطی رخ می‌دهد که دیگر توانی برای کادر پزشکی و پرستاران در مدت چهار ماه مبارزه با ویروس کرونا باقی نمانده است.

آقایی با بیان اینکه با وجود تمام سفارشات مسئولان بهداشتی و صدا و سیما مبنی بر رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی و استفاده از ماسک این مهم در جلسات مسئولان اجرایی کمتر رعایت می‌شود اظهار داشت: در همین زمینه و با نوشتن نامه‌ای از استاندار گیلان درخواست کردیم که برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی دستورات لازم را ابلاغ کند.

وی عدم استفاده از ماسک را زمینه‌ساز ایجاد ناباوری در مردم و شیوع روزافزون ویروس کرونا در گیلان اعلام کرد و بیان داشت: امیدواریم با دستور استاندار گیلان جهت فروکش کردن ویروس کرونا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک در جلسات مسئولان سازمان‌ها و ادارات مرکز استان و شهرستان‌ها در دستور کار قرار گیرد.

 سوله های کارگاهی مستقر در مجتمع نیمه صنعتی فشتام رشت با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و استاندار گیلان، افتتاح و کارگاه های شرکت های فناور راه اندازی شد.

رشتکده، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ در ادامه سفر معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهوری پیش از ظهر امروز (سه شنبه ) با حضور دکتر سورنا ستاری و دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان سوله های کارگاهی مستقر در مجتمع نیمه صنعتی فشتام رشت مورد بهره‌برداری قرار گرفت و کارگاه های شرکت های فناور راه اندازی شد.

در این سوله های کارگاهی ۴ شرکت فن آور استقرار دارند که حوزه فعالیت آنها طراحی و ساخت تجهیزات آبزی‌پروری، تحقیق و فرمولاسیون چربی زدایی صنعتی ، طراحی و تولید ماشین آلات و تجهیزات ارتقاء اتوماسیون صنعتی و نیز تولید کود آلی استریل شده از فضولات حیوانی و ضایعات کشاورزی است.

همچنین معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و استاندار گیلان از نمایشگاه شرکت های دانش بنیان و فناور که در محوطه این مجتمع نیمه صنعتی برپا شده ، بازدید کردند.

در این نمایشگاه دوازده شرکت دانش بنیان استان حضور دارند که شاخص ترین آنها شرکت تولید پهباد و شرکت تولید دستگاه های ضدعفونی کننده هوا در مقابل ویروس کرونا است.

بازدید از شرکت دانش بنیان قوای محرکه فرزانگان، بازدید از محصولات و دستاوردهای فناورانه دانشگاه‌ آزاد‌ رشت، دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، بازدید از محل احداث کارخانه نوآوری گیلان ، بازدید از پرنده دوزیست، حضور در آیین آغاز به کار صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان و نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون علمی رییس جمهوری به گیلان است.

استاندار گیلان تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی را نیازمند شکل‌گیری تلاش ملی دانست و تسهیل فرآیندهای ورود به بازار کسب‌وکار و کاهش زمان دسترسی به مجوزها با کمک دولت الکترونیک را یکی از الزامات حصول جهش تولید عنوان کرد و گفت: برای شتاب در توسعه استان ، همه بخش های دولتی و خصوصی در تعامل و هم افزایی با هم ، باید به میدان بیایند.

رشتکده،   دکتر ارسلان زارع در دیدار مدیران خانواده صنعت و معدن استان و نیز مسئولان بخش‌های صنفی صمت که به مناسبت دهم تیرماه روز صنعت و معدن برگزار شد؛ با قدردانی از تلاش‌های فعالان این بخش افزود: بسیاری، گیلان را با قابلیت‌های کشاورزی و گردشگری می‌شناسند در حالیکه صنعت، مکمل و پیش‌برنده حوزه کشاورزی و خدمات گردشگری است.

وی با اشاره به رفع موانع پیش روی صنعت و گسترش آن که با توسعه صنایع پاک و تبدیلی حوزه های کشاورزی، بهداشت و درمان صورت گرفت، ادامه داد: امروز در عین حالی‌که می توانیم از محیط زیست خدادادی در طبیعت گیلان حفاظت کنیم، باید از صنعت به واسطه ضریب نفوذ و اثرگذاری بیشتر در ارتقاء رفاه، معیشت و اشتغال مردم به عنوان یک ظرفیت ارزشمند بهره ببریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در ایام شیوع کرونا فعالان عرصه تولید و صنعت فداکارانه و جهادگرانه پابه پای کادر درمان خدمت کردند و عامل مهمی در مقابله با این بیماری بودند، افزود: در جریان بازدیدهایی که در آن ایام از برخی واحدهایی که اقدام به تولید محصولات بهداشتی کرده یا خطوط تولید قبلی را متوقف و این اقلام را تولید نمودند، به وضوح شاهد تلاش‌های آنان بودم که موجب افتخار شدند.

دکتر زارع با اشاره به بهبود بسیاری از شاخص‌ها در گیلان طی سال 98 نسبت به سال 97 و نیز ارتقاء جایگاه استان در حوزه‌های مرتبط با صمت گفت: به واسطه شیوع کرونا آسیب هایی به مردم و فعالان بخش های مختلف اقتصادی وارد شد و دولت نیز با درک بهنگام این مسئله، تمهیداتی در جهت کنترل این عوارض و جبران قسمتی از خسارت های وارده به بخش های صنعتی و تولیدی اندیشیده که پیگیر گسترده‌تر شدن پوشش و افزایش اعتبار تسهیلات، هستیم.

وی به تحریم‌های غیرقانونی استکبار جهانی علیه ملت ایران اشاره و اضافه کرد: باید اقتصاد مقاومتی را راهبرد توسعه کشور در همه ایام بویژه شرایط دشوار تحریم ، و جهش تولید را هدفگذاری هوشمند برای رسیدن به رشد اقتصادی مطلوب بدانیم و مبتنی بر این نقشه راه ، تمامی دستگاه‌ها ظرفیت کامل خود را برای تحقق این مهم به کار گیرند.

دکتر زارع خاطرنشان ساخت: انتظار است شاهد ارائه راه حل‌های کاربردی و عملیاتی برای سرعت بخشی به برنامه های حصول راهبرد اقتصاد مقاومتی در قالب یک تلاش ملی باشیم و مفهوم جهش را فراتر از اقدامات معمول، معنا ببخشیم چراکه این موضوع تنها توسط یک بخش محقق نمی‌شود.

 وی با یادآوری این تأکید خود مبنی بر آنکه عرصه امروز مدیریت کشور برای حل مشکلات اقتصادی طبق بیان رئیس جمهوری عرصه مدیریت جهادی است، گفت: یکی از الزامات این امر، اهتمام همه بخش های دولتی و خصوصی به توسعه است و در دوران شیوع کرونا ، با تلاش بی‌وقفه فعالان اقتصادی، حتی یک روز هم فرآیند صادرات از استان تعطیل نشدکه این موضوع، افتخاری‌ست که باید استمرار یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت فعال‌ کردن واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد و اتمام طرح‌های نیمه تمام در سطح استان نیز تأکید و تصریح کرد: اتحادیه اقتصادی اوراسیا و موقعیت سوق الجیشی گیلان، فرصت  کم نظیری در اختیار استان قرار داده تا زمینه رونق صادرات را فراهم آوریم.

وی با اشاره به وجود امکان استفاده از ظرفیت دو یا سه شیفته کردن تولید در برخی واحدهای صنعتی استان اظهار داشت: امسال بیش از هر زمان دیگری نیازمند تولید باکیفیت محصولات هستیم که در این راستا همراهی بیشتر دستگاه‌های اجرایی، قضایی، نظارتی، امنیتی و بانک‌ها را می‌طلبد.

دکتر زارع ادامه داد: هدفگذاری صادرات استان تا حجم 500 میلیون دلار طی سال گذشته با موفقیت همراه بود و شاهد رشد صادرات و کسب درآمد 580 میلیون دلاری از این طریق بودیم و امسال صادرات غیرنفتی را 600 میلیون دلار هدفگذاری کرده ایم.

استاندار گیلان در ادامه سخنانش بر لزوم گسترش ارتباط صنعت، علم و دانشگاه در جهت کسب موفقیت‌های بیشتر با مشارکت بخش‌های علمی و تحقیقاتی تأکید و اضافه کرد: دولت تدبیر و امید به این موضوع اعتقادی راسخ دارد و این مهم باید در استان با بهره‌گیری از اعتبارات پژوهشی، بیش از گذشته تقویت شود.

وی موضوعات اقتصادی را اولویت اول استان و جزو دغدغه‌های مدیران در پیگیری‌های ملی عنوان کرد و گفت: با عنایت به هدفگذاری انجام شده در استان برای تک رقمی کردن نرخ بیکاری تا پایان دوره دولت دوازدهم ، باید طرح های اشتغال زا در حوزه اقتصاد مقاومتی و نیز جهش تولید در گیلان ، با شتاب و جدیت تکمیل و در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: معتقدم اشتغال پایدار از بخش صنعت ، دست یافتنی است و آسیب‌پذیری این حوزه نسبت به بخش خدمات ، کمتر است و در این راستا باید با جدیت از تغییر کاربری اراضی صنعتی مگر در موارد ضروری توسعه‌ای ، جلوگیری به عمل آید.

استاندار گیلان مشارکت، همدلی، انسجام و همکاری مردم را اثربخش ترین عامل در مسیر مقابله با تنگناهای اقتصادی دانست و گفت: باید با همیاری بخش خصوصی و بخش های اجرایی دولتی، جهش تولید را محقق کنیم.

دکتر زارع تسهیل فرآیندهای ورود به بازار کسب و کار و کاهش زمان دسترسی به مجوزها با کمک دولت الکترونیک را یکی از الزامات تحقق جهش تولید عنوان و خاطرنشان کرد: توسعه دولت الکترونیک، به توسعه اقتصاد دیجیتال نیز کمک می کند و این زنجیره، به رشد اقتصاد ملی می‌انجامد و انتظار دارم برنامه ریزی های لازم برای رسیدن به این نتیجه، به طور جدی انجام شود.

در این جلسه علاوه بر رئیس سازمان صمت استان و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان؛ رئیس خانه صنعت و معدن استان، رئیس خانه معدن استان، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن استان، مدیرکل زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی، رئیس کانون کارفرمایان استان، رئیس مرکز آموزش بازرگانی گیلان و نیز رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان مطالبی بیان داشتند.

صفحه1 از132

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.