K2 Listing

K2 Listing

گیلانی‌ها همچنان منتظرند تا شاهد روزی باشند که وعده رئیس هیات والیبال گیلان برای حضور یک تیم از استان در سطح سوپرلیگ یا لیگ دسته اول والیبال کشور تحقق پیدا کند.

رشتکده،  به نقل از دیار میرزا؛ اگر نگاهی به تاریخچه والیبال گیلان بیندازیم می‌بینیم که گیلانی‌ها در سطح کشور همواره حرفی برای گفتن داشته‌اند و روزی روزگاری گیلان به کارخانه بازیکن‌سازی تبدیل شده بود و ملی‌پوشان گیلانی والیبال همچون ستارگانی در آسمان تیم ملی می‌درخشیدند اما هرچه که گذشت ستاره بخت گیلانی‌ها در این رشته پرهیجان ورزشی رو به افول نهاد.
هنوز یادمان نرفته آنروزهایی که بازیکنانی چون فرید آخوندزاده، مرتضی شیاری، محمود توانایی، یوسف دوبنده، احمدرمضانی، یعقوب میزانی، روح الله صالحی نژاد و علی رمضانی در سطح کشور افتخارآفرینی می‌کردند. یادمان نرفته که تیم والیبال پره سر و رضوانشهر چقدر محبوبیت داشت و داماش گیلان با حضور نیمی از بازیکنان ملی‌پوش در رشت چنان شور و شوقی را رقم زده بود که تختی جا برای سوزن انداختن هم نداشت و مردم گیلان سر و دست می‌شکستند تا از نزدیک بازی تیم محبوبشان را ببینند.
بعدها تیم والیبال سفیر گیلان با استخوان‌بندی بازیکنان گیلانی و رشتی، تلاش کرد تا بار دیگر هویت دیرینه والیبال در گیلان را دیگر احیا کند و شاید اگر حمایت بیشتری از این تیم می‌شد، سفیر گیلان می‌توانست با صعود به سوپرلیگ سفیر خوبی برای ورزش گیلان باشد.
سال ۹۷ نیز تیم والیبال وارنا شهر باران رشت بار دیگر جنب و جوشی در ورزش گیلان ایجاد کرد و والیبال دوستان رشتی از زن و مرد گرفته تا کودک و بزرگسال در سالن تختی رشت جمع می‌شدند تا که شاید گیلان بار دیگر بتواند در سطح اول والیبال کشور تیمی داشته باشد اما افسوس که این فرصت هرگز تحقق پیدا نکرد.
اما گیلانی‌ها همچنان منتظرند تا شاهد روزی باشند که وعده رئیس هیات والیبال گیلان برای حضور یک تیم از استان در سطح سوپرلیگ یا لیگ دسته اول والیبال کشور تحقق پیدا کند و باید ببینیم که آیا این اتفاق رخ خواهد داد یا که همچنان باید شاهد روند نزولی والیبال در گیلان باشیم و هر روزمان بدتر از دیروزمان باشد!

افشین ناظمی مدیرعامل باشگاه سپیدرود رشت از سمت خود برکنار شد.

رشتکده،   مالک باشگاه سپیدرود رشت در نامه ای به حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ فوتبال اعلام کرد افشین ناظمی از مدیرعاملی این باشگاه برکنار شد.

کیومرث بیات افزود: مدیرعامل این باشگاه به زودی معرفی خواهد شد.
گفتنی است مالکیت باشگاه سپیدرود از فصل گذشته  قرار بود به صورت موقت به بیات سپرده شود  و خریدار جدیدی برای تیم پیدا شود. اما هنوز هیچ کس برای خرید آن پیدا نشده است و تیم هنوز در اختیار فردی است که در واقع مدتهاست هزینه ای برای سپیدرود پرداخت نمی کند. .مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان گیلان به تازگی اعلام کرده است که خریداران  می توانند برای خرید سپیدرود  اقدام کنند.
سپیدرود امسال در لیگ دسته دوم حضور دارد و  هنوز کادر فنی و بازیکنان آن مشخص نشده اند.
 دعوای مدیریتی جدید در سپیدرود/ بیات ناظمی را برکنار کرد!

رشتکده،  نقد یکی از ابزارهای رفع مشکلات و ارتقا سطح بهره وری در حوزه های مدیریتی می باشد و در نظام جمهوری اسلامی در اصل جمهوریت این حق برای هر شهروندی تعریف گردیده است.
لیکن این مهم در ساختاری مشخص نتیجه مثبت خواهد داشت و اگر منشا آن بغض و کینه شخصی شود و از باب باج خواهی و تسویه حسابهای شخصی مطرح گردد به طور حتم نتیجه ای معکوس از نفس و رسالت این فعل خواهد داد و دستاویزی برای افراد و یا جریان های مغرض می گردد!

مدیریت حوزه ورزش و جوانان به دلیل دربرگیری گسترده خود همواره مورد نقد و بررسی کارشناسان و دلسوزان وادی ورزش قرار می گیرد و یقینا این نقود که قالبا با نگاه کارشناسی و در فضایی صمیمی ارائه میشود باعث پویایی روزافزون ورزش قهرمانی استان می گردد و قطعا یکی از دلایل موفقیت بخشی به عنوان تنها بانوی مدیرکل ورزش و جوانان در سطح کشور(که افتخاری در کارنامه مدیریت دولتی در استان محسوب می گردد) گوش شنوای این انتقادات و بکارگیری رهنمود پیشکسوتان حوزه ورزش می‌باشد لیکن در این بین نقل برخی ها متفاوت است.

یکی از این افراد پرحاشیه که پس از عزل از ریاست هیئت کشتی استان البته با کارنامه ای غیرقابل دفاع بی محابا اقدام به تشویش فضا علیه مدیرکل ورزش استان کرده است نقی هدایتی می باشد که بی تفاوت به لزوم وجود آرامش در خانواده کشتی با قلم فرسایی هایی بی محتوا و ایراد اتهامات به سایرین میدان داری کرده، یقه دریده و وامصیبتها سر میدهد!!!

آقای هدایتی در چند وقت اخیر شاهد این موضوع هستیم که افاضات جنابتان از کانال های معاند نظام و انقلاب که سابقه توهین و تخریب ارزشهای نظام و مقام معظم رهبری را دارند و کین و عداوت آنها بر دوست و دشمن اثبات گردیده هستیم که جای تامل، تأسف و نگرانی می باشد!! فارغ از عدم تاثیرپذیری حداقل مخاطبین فضای مجازی از این مطالب بی محتوا که اهداف نشر و بازنشر آن بر همگان مبرهن است سوال اینجاست:
حضرتعالی که همواره در تلاش هستید خود را فردی میراث دار و ملتزم به ارزشها تعرفه کنید
چرا؟ چطور؟ و چگونه منبع تغذیه فکری این قبیل بنگاه‌های شایعه سازی مفسد می شوید و هیچ گونه اعتراضی به این امر نکرده و گویی از بازنشر و همسویی این نابکاران با اهداف خود خورسندید؟؟؟
که اگر جز این بود ارزش می نهادید و برای اعلام برائت خود از این جریان حداقل یک خط مرقوم می‌فرمودید

آقای هدایتی دم خروس پشت ابای شما آدمی را در برابر سایر ادعاهایتان به فکر فرو میبرد اخوی که به فرض محال اگر هم ذره ای دلسوزی و حق طلبی در کلامتان باشد چگونه ننگ همراهی با مخالفین نظام و ولایت فقیه را بر دوش می‌کشید که قطعا گرانی این بار بر گرده شما غلبه خواهد کرد.

آقای هدایتی در خلوت خود بی اندیشید که قلم شما بازگو کننده کدام مضمون است که این چنین مورد استقبال اپوزوسیون قرار گرفته و همراهان رژیم صهیونیستی برای بازنشر آن از خود تمایل به خرج میدهند؟؟؟
آیا وقت آن نرسیده در افکار و اعمال خود تجدید نظر بفرمایید برادر؟؟؟

باشگاه پرسپولیس نسبت به میزبانی قطر در لیگ قهرمانان آسیا معترض شد.

رشتکده، سرخپوشان ایران در نامه‌ای، اعتراض جدی خود به میزبانی ضعیف و ناهماهنگی‌های موجود در قطر را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده‌اند.
در این نامه، به مشکلات تیم فوتبال پرسپولیس از روز اول ورود به قطر برای انجام تمرین و پیگیری برنامه‌ها در هتل، اشاره و اعتراض شده است.
به نظر می‌رسد؛ دیگر نمایندگان ایران هم با این مشکلات روبرو بوده‌اند و با توجه به صحبت‌های مطرح شده میان سرپرستان کاروان‌ها، احتمال دارد که نامه‌های مشابهی به این منظور ارسال شود.
در نامه ارسالی از سوی باشگاه پرسپولیس برای نمونه به چند مورد از مشکلات پیش آمده اشاره شده است. از جمله این اتفاقات در روز اول ممانعت از انجام تمرین بود. افشین پیروانی با اعتراض جدی به نماینده کنفدراسیون، انجام تمرین را برنامه هماهنگ شده از قبل دانست و تاکید کرد پرسپولیس با اعتماد به برنامه ارسالی، روز قبل از سفر را استراحت کرده و بر انجام تمرین اصرار دارد که در نهایت با اصرار صورت گرفته، این جلسه تمرینی انجام شد. در حالی که بعضی نمایندگان ایران به دلیل این ناهماهنگی برای تمرین روز اول با مشکل روبرو شدند.
اعتراض دیگر پرسپولیس به مناسب و کافی نبودن امکانات جانبی هتل مانند سالن بدنسازی و استخر و سونا برای سرویس دهی به ۶ تیم فوتبال است که از قبل باید لحاظ می‌شد. ضمن آن‌که این موضوع قبل از سفر تیم، بعد از تحقیق میدانی، در نامه‌ای به کنفدراسیون اعلام شده بود. عدم برنامه ریزی و هماهنگی دقیق برای استفاده بهینه از امکانات موجود از دیگر موارد مشابه بود. همچنین اشاره شد که پرسپولیس برای اجرای برنامه ارسالی خود از جمله استفاده از سالن بدنسازی دچار مشکل شده است. در این ارتباط افشین پیروانی با اصرار و پیگیری زیاد موفق شد که سالن را برای سرخپوشان در اختیار بگیرد که البته از نظر اندازه هم مشکلاتی دارد. سرویس دهی هتل مثل نظافت اتاق‌ها و موارد دیگری مثل سرو ناهار که با تاخیر صورت گرفته و گا‌ها غذا‌ها سرد بوده است از دیگر موارد مورد اشاره در این نامه بوده است

فارس نوشت:فوق ستاره آرژانتینی با گروه فوتبال سیتی برای انتقال 700 میلیون یورویی توافق کرده است.

رشتکده،  فوق ستاره آرژانتینی با گروه فوتبال سیتی که یکی از هلدینگ های لیگ برتر انگلیس محسوب می شود توافقی 5 ساله انجام داده است.بر اساس گزارش این سایت، توافق مسی با این هلدینگ 700 میلیون یورو (623 میلیون پوند) است.بر این اساس انتظار می رود که لیونل مسی 3 فصل در منچستر سیتی به فوتبال بپردازد و پس از آن راهی تیم فوتبال نیویورک سیتی در ام ال اس آمریکا شود.

مسی تصمیم خود را برای خروج از باشگاه بارسلونا گرفته است و پس از فسخ یک طرفه قراردادش  در تست های پزشکی باشگاه بارسا هم شرکت نکرد.

فوق ستاره آرژانتینی امیدوار است با حضور در منچستر سیتی و اتحاد دوباره با پپ گواردیولا تعداد جام های قهرمانی خود در لیگ قهرمانان اروپا را از 4 و تعداد توپ های طلای خود را از 6 افزایش دهد.

در صورت عملی شدن این اتفاق لیونل مسی به عوان پردرآمدترین بازیکن تاریخ فوتبال جهان شناخته خواهد شد.

رشتکده،  به نقل از ورزش سه؛ لیونل مسی ۱۶ سال پیش اولین بازی خود را برای بارسلونا انجام داد و از آن زمان تا به حال هیچ گاه به اندازه مقطع کنونی به جدایی از تیم کاتالانی نزدیک نشده بود؛ اتفاقی که بعد از یک فصل کابوس وار در لالیگا و البته لیگ قهرمانان اروپا رخ داده است.

هنگامی که بارسلونا تصمیم به اخراج ارنستو والورده در ژانویه گرفت، در وضعیت به مراتب بهتری قرار داشت. بارسا در آن زمان بالاتر از رئال مادرید در صدر جدول لالیگا قرار داشت. با این حال جوزپ بارتومئو بعد از حذف بارسا در سوپرجام اسپانیا تصمیم به اخراج والورده گرفت و کیکه ستین را روی نیمکت بلوگرانا نشاند؛ تصمیمی که خروجی آن سنگین ترین شکست تاریخ آبی اناری ها در لیگ قهرمانان اروپا یعنی باخت ۸-۲ در مرحله یک چهارم نهایی مقابل بایرن مونیخ بود.

 

 

برای لیونل مسی اما مشخص شده که اوضاع بارسلونا با تیم مدیریتی کنونی هیچ تغییری نخواهد کرد و همین مسئله شایعات جدایی این فوق ستاره آرژانتینی از نوکمپ را به همراه داشته است؛ این در حالی است که جوزپ بارتومئو در مصاحبه های اخیر خود اصرار کرده بود که لئو مسی هرگز بارسا را ترک نخواهد کرد و در این تیم به فوتبالش پایان می‌دهد.

بسیاری انتظار داشتند که بعد از معارفه رونالد کومان به عنوان سرمربی جدید بارسلونا، این مرد هلندی نیز به شکل جدی به جدایی لیونل مسی واکنش نشان دهد و همه چیز را تکذیب کند اما کومان صحبت‌های دیگری را مطرح و تنها ابراز امیدواری کرد که بتواند بهترین بازیکن بارسلونا را برای ماندن در این تیم مجاب کند؛ اظهار نظری که حالا بیش از پیش به شایعات جدایی مسی از بارسلونا دامن زده است.

در همین رابطه اما نشریه دیلی استار انگلیس ادعایی عجیب و باورنکردنی را درباره تصمیم جوزپ بارتومئو مطرح کرده است. بر اساس ادعای این منبع رئیس باشگاه کاتالانی قصد دارد در صورت علاقه مسی برای ترک بارسلونا، شرایط را برای این اتفاق فراهم کند و به او اجازه جدایی دهد؛ تصمیمی که می‌توانند شلیک نهایی به قلب هواداران بارسلونا باشد.

این ادعای عجیب در حالی مطرح می شود که پیش از این بارها از علاقه اینتر به جذب لیونل مسی صحبت شده بود. از طرفی طی روزهای گذشته نیز برخی منابع از علاقه پپ گواردیولا و منچستر سیتی برای انتقال فوق ستاره آرژانتینی به اتحاد خبر دادند.
با این حال یک مشکل بسیار بزرگ پیش روی تیم های خواهان مسی وجود دارد و آن دستمزد هفتگی ۵۰۰ هزار پوندی برنده شش باره توپ طلا محسوب می شود.

شاید بسیاری دیلی استار را منبع قابل اتکایی برای این موضوع تلقی نکنند اما ادعای جدایی لیونل مسی از بارسلونا تنها به این نشریه اختصاص ندارد چراکه امروز اکثر نشریات اسپانیایی و حتی گاتزتا دلو اسپورت در ایتالیا نیز به بحث جدایی فوق ستاره آرژانتینی از بارسلونا اشاره کردند.

تیتر اصلی امروز روزنامه گاتزتا دلو اسپورت که به اصرار ها در ایتالیا برای پیوستن لیونل مسی به اینتر اشاره دارد.

با این همه حالا باید منتظر ماند و دید که آیا بارتومئو واقعا قصد دارد تیر خلاص را به پیکر بی جان بارسلونا وارد کند و یا او باز هم به این اظهار نظر بسنده خواهد کرد: ” مسی در بارسلونا فوتبالش را به پایان می رساند.”

رشتکده،  در این مطلب آمده است:

بسمه تعالی

با کسب اجازه از پیشکسوتان رشته بوکس کشور به استحضار می رسانم؛ اینجانب سیروس صداقت کیش یکی از ورزشکاران دهه 50 الی60 کشور میباشم، بنده بعنوان یک نفر کارشناس بوکس کشور منتقد از عملکرد ریاست محترم فدراسیون در چند سال گذشته، مطالبی را به عرض خانواده بوکس کشور می رسانم.

از شروع کار فدراسیون بوکس بعد از مدیریت حاج آقا ناطق نوری، افرادی که لیاقت دریافت احکام داوری و مربیگری از سطح کشور بودند نائل نگردیدند و این امر خدشه جبران ناپذیری به این رشته ورزشی وارد نموده، از آنجاییکه ریاست فدراسیون بوکس اطلاعات دقیق در امر این رشته ورزشی را نداشته و متوسل به اشخاصی گردید که رابطه را به جای ضابطه حکفرما نمودند. برای مثال بنده به عنوان رییس هیات بوکس بندرانزلی که مهد پرورش بوکس کشور بوده و قهرمانان و افتخار آفرینان بزرگی در سطح کشور پرورش داده و عناوین آسیایی و جهانی و حتی با کمی خوش شانسی نشان المپیک را کسب می نمودند
اولا تقاضای کتبی دو کلاس داوری و مربیگری را از سه سال قبل مطرح نمودم و که پس از پیگیری های بسیار از طرف اینجانب و ریاست تربیت بدنی شهرستان و نماینده محترم وقت به هیچ عنوان نتوانستیم به این مهم دست یابیم، با اینکه آقای دکتر ثوری قول ورزشی دادند که حتما این کلاس ها را در بندرانزلی برگزار خواهند نمود.

ثانیا با پیگیری های زیاد از طریق آجا پس از سی سال برای اولین بار استارت بوکس ارتش را در شهرستان بندرانزلی در سال97 زدیم و از آقای ثوری و 60 نفر پیشکسوت بوکس این رشته از سراسر کشور با هماهنگی آقای مهندس مقصودی دعوت بعمل آمد تا از نزدیک از این مسابقات دیدن نمایند. بنا به اظهار همه پیش کسوتان، این میزبانی ایده آل و عالی بود لیکن آقای ثوری قول واگذاری یکدستگاه رینگ بوکس را در همان مسابقات به نماینده شهرمان داده و پس از پیگیری های زیاد آقای دکتر ثوری رینگ را به یکی از مربیان شهرستان آقای سینا بلانش واگذار نمودند البته ناگفته نماند آقای دکتر ثوری به همراه خانواده محترم پس از دو روز اقامت در بندرانزلی بدون خداحافظی شهرستان را ترک نموده و پس از اعتراض بنده به عنوان مسول هیات به عملکردشان، ایشان فرمودند: مساله ای در همایش پیش آمد که خیلی سریع مجبور به ترک انزلی و حرکت به سمت تهران شدم و تلفن شخصی ام در سد منجیل به داخل آب افتاد و شماره ای از شما جهت تماس نداشتم و از شما عذرخواهی می نمایم. اما در مصاحبه اخیرشان در کانال بوکس گیلان به آقای دکتر بابک بردبار تبریک گفته و انتخاب سینا بلانش را مایه برکت دانسته و مربیان دیگر را دلسرد و آتشی را در بوکس بندرانزلی ایجاد نمودند که خاموش نمودن آن بسی مشکل خواهد بود.

ثالثا در مدت سه سالی که آقای دکتر ثوری به سمت ریاست فدراسیون رسیدند هیچ گونه کمک تجهیزاتی و مالی به استان گیلان و بالاخص به شهرستان انزلی ننموده اند ،چه انتظاری از هیات بوکس بندرانزلی می باشد؟ از قدیم گفتند از هر دست بدهی از همان دست میگیری.

من استنباط می نمایم ایشان با حبّ و بغض مدیریت می نمایند و هرکسی که از ایشان انتقاد نماید در صدد انتقام جویی می باشند.

با ذکر این مطالب امید است تا تجدیدنظر در نحوه مدیریت فدراسیون صورت گیرد.
بهترین ها را برای شما آرزومندم.


والسلام
با تقدیم احترام سیروس صداقت کیش

 رییس هیات کشتی گیلان از برنامه ریزی برای برگزاری رویداد بین المللی کشتی جام جهان پهلوان تختی به میزبانی گیلان در آینده نزدیک خبر داد.

رشتکده،  امیر رضی زاده روز شنبه در مصاحبه با جمعی از خبرنگاران با اعلام این خبر اظهار کرد : در جلسه ای با دبیر فدراسیون کشتی تفاهم نامه برگزای این رقابت به میزبانی گیلان با علیرضا دبیر منعقد شد.
وی افزود: یقینا برگزاری رقابت های کشتی در سطح بین المللی انگیزه ورزشکاران جوان استان را دوچندان می کند و معتقدم با ایجاد انگیزه برای ورزشکاران جوان این رشته می توان آینده درخشانی را برای این ورزش اصیل ایران رقم زد.
رضی زاده خاطر نشان کرد :با توجه به شیوع بحران کرونا احتمالا برگزاری این رقابت ها به تعویق می افتد اما اگر شرایط کنونی بهبود یابد بهمن ماه امسال این رقابت ها به میزبانی گیلان برگزار خواهد شد.
رئیس هیات کشتی گیلان با اشاره به ضرورت احداث خانه کشتی در تنها استانی که از این نعمت محروم است تاکید کرد:رایزنی های لازم در خصوص تعیین تکلیف زمین سالن کشتی شهید باهنر در میدان فرهنگ رشت که بیش از ۱۵ سال بلاتکلیف مانده با مدیر کل ورزش و جوانان گیلان انجام شده و در تلاشیم به زودی احداث خانه کشتی گیلان آغاز شود.
رضی زاده با اشاره به لزوم تشکیل بانک اطلاعاتی برای تجمیع اطلاعات مورد نیاز
این هیات در خصوص کشتی گیران، داوران کشتی، باشگاه های فعال استان و سایر اطلاعات مورد نیاز کشتی در شهرستان های گیلان تصریح کرد:یقینا برای برند سازی و ارتقای جایگاه کشتی گیلان خبرنگاران نقش کلیدی برای کمک به هیات کشتی استان دارند.
وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با اداره کل آموزش و پرورش و رایزنی با سپاه قدس گیلان برای استفاده از ظرفیت بسیج استان برای کمک به ارتقای جایگاه کشتی گیلان در کشور گفت:در مجتمع دوهزار واحدی مسکن مهر انزلی نیز زمینی به مساحت ۵۵۰ متر مربع متعلق به اداره کل راه و شهرسازی گیلان برای احداث خانه کشتی بندر انزلی اختصاص یافته و از سه ماه قبل عملیات فونداسیون و اسکلت سازی سوله انجام شده و انتظار داریم دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.
رضی زاده با اشاره به بازسازی و تجهیز سالن کشتی شهید رجایی رشت در میدان توشیبا یادآور شد: در تلاشیم با تجهیز و بازسازی این سالن از آن به عنوان محل کمپ برای میزبانی از تیم های میهمان از شهرستان های گیلان و حتی تیم های سایر استان‌های کشور و محلی برای برگزاری مسابقات استانی و حتی انجام تمرینات برای باشگاه های فاقد محل تمرین مناسب استفاده شود.
رضی زاده با اظهار تشکر از تلاشهای شبانه روزی خبرنگاران اضافه کرد:خبرنگاران در سرما و گرما درد های مردم را می نویسند ولی کسی از درد های خبرنگاران خبری ندارد ولی معتقدم خبرنگار باید انتقاد های سازنده و منصفانه داشته باشد و من نیز هرگونه نقد سازنده را می پذیرم.

صفحه1 از43

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.