K2 Listing

K2 Listing

دومین محموله کمک های خیرخواهانه علی کریمی به مردم استان گیلان برای مقابله با ویروس کرونا به این استان رسید.

رشتکده،  علی کریمی بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال ایران پس از شیوع بیماری کرونا در اقدامی خیرخواهانه بسته‌های بهداشتی جهت مقابله با بیماری کرونا را به استان گیلان ارسال کرد که دومین محموله‌ کمک‌های علی کریمی امروز (دوشنبه) به استان گیلان رسید.

 

این اقلام در بیمارستان‌های رازی، پورسینا و رسول اکرم (ص) که درگیر با بیماری کرونا هستند و همچنین بیمارستان کودکان 17 شهریور و بیمارستان حشمت توزیع شد.

محموله اولیه کمک‌های علی کریمی نیز در اواخر اسفندماه در گیلان توزیع شده بود‌.

 علیرضا جهان بخش بازیکن گیلانی فوتبال، مبلغ ۵۰ میلیون تومان به حساب ستاد هدایت کمک های مردمی بحران سلامت استان گیلان،جهت مقابله با بحران کرونا واریز کرد.

رشتکده، به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(وب دا)؛ علیرضا جهان بخش بازیکن گیلانی فوتبال، مبلغ ۵۰ میلیون تومان به حساب ستاد هدای کمک های مردمی بحران سلامت استان گیلان،جهت مقابله با بحران کرونا واریز کرد.

گفتنی است: ستاد هدایت کمک های مردمی بحران سلامت گیلان به همت جمعی از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( دکتر علی حمیدی مدنی-دکتر علی محمد زاده-دکتر علی منفرد-دکتر مرتضی رهبر طارمسری-دکتر امیررضا قایقران) تشکیل شد.

این ستاد با هدف جمع آوری و کانالیزه کردن کمک های مردمی برای رفع بحران‌های سلامت در گیلان، تهیه اقلام مورد نیاز و توزیع عادلانه کمک‌های جمع‌آوری شده بین مراکز بهداشتی و درمانی استان ایجاد شده است.

مردم می توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۱۱۳۱۱۳۱۱۳۶۴۰۰ واریز کنند.

سارا بهمنیار در رشت با بیان اینکه برای کسب سهمیه المپیک توکیو حدود ۲۰ رویداد بزرگ را پشت سر گذاشته، اظهار کرد: سهمیه المپیک توکیو از طریق سیستم رنکینگ شبیه ماراتنی نفسگیر بود و در دو سال اخیر در مسابقات متعددی مبارزه کردم.

 

رشتکده،  وی با تأکید بر اینکه حفظ آمادگی در تمامی رویدادهای سهمیه المپیک چالش جذابی بود، افزود: نه از شکست در برخی جام‌ها آن‌قدر غمگین شدم که روحیه خود را از دست بدهم و نه از پیروزی در جام‌های متعدد به خود غره شدم که مسابقات بعدی را به دلیل غرور از دست بدهم.

ملی‌پوش المپیکی کاراته کشورمان با اشاره به اینکه مربیانش نقش پررنگی در موفقیت‌هایش ایفا کردند، تصریح کرد: در سالیان اخیر کاراته در بخش بانوان پیشرفت خوبی داشته و شاید کمتر کارشناسی کسب دو سهمیه المپیک در بخش بانوان را پیش‌بینی می‌کرد.

بهمنیار با بیان اینکه کاراته بانوان در پاریس می‌تواند سومین سهمیه کومیته را کسب کند، افزود: من و کاپیتانمان حمیده عباسعلی در کومیته موفق به کسب سهمیه المپیک شده‌ایم و رزیتا علیپور در وزن ۶۱- کیلوگرم می‌تواند در مسابقات انتخابی پاریس سومین سهمیه کاراته بانوان را کسب کند؛ کاراته بانوان در بخش کاتا نیز فاطمه صادقی امید بالایی به کسب سهمیه از طریق مسابقات انتخابی المپیک در پاریس دارد.

وی با تأکید بر اینکه کسب سهمیه المپیک پایان راه نیست، خاطرنشان کرد: راهی را که چندین سال است از رده‌های سنی پایه شروع کرده‌ام با خوش‌رنگ‌ترین نشان المپیک توکیو ادامه خواهم داد؛ برای کسب نشان المپیک توکیو تمریناتم را با جدیت بیشتری ادامه داده و انگیزه مضاعفی برای این رقابت‌ها دارم.

دارنده نشان برنز مسابقات جهانی اسپانیا با بیان اینکه المپیک توکیو پایان ناکامی‌های ورزش گیلان در این آوردگاه بزرگ خواهد بود، افزود: مرحوم نامجو در رشته وزنه‌برداری در المپیک ۱۹۵۶ آخرین مدال گیلانیان را کسب کرده و ۶ دهه از آخرین مدال ورزشکاران گیلانی در این آوردگاه بزرگ می‌گذرد.

بهمنیار با اشاره به کسب ۳ سهمیه المپیک توکیو توسط ورزشکاران گیلانی تصریح کرد: محمد رهبری در رشته شمشیربازی و آرمین هادی پور در رشته تکواندو موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شده‌اند و در رشته‌های دیگری نظیر روئینگ توسط نازنین ملایی شانس کسب سهمیه این رقابت‌ها را داریم؛ آمادگی بالای ورزشکاران گیلانی نوید دست‌کم یک نشان خوش‌رنگ از المپیک را می‌دهد و می‌خواهم به‌عنوان نخستین بانوی گیلانی به نشان المپیک دست پیدا کنم.

وی با بیان اینکه فدراسیون کاراته حمایت جانانه‌ای از کاراته‌کاران به عمل‌آورده، افزود: هزینه سرسام‌آور حضور در تورنمنت‌های متعدد جهانی در شرایط اقتصادی فعلی باعث شده فشاری زیادی به فدراسیون وارد شود ولی بدون مشکل در تمامی مسابقات حضور پیدا کردیم و کسب ۴ سهمیه در دو بخش مردان و بانوان ثمره این حمایت‌ها است.

ملی‌پوش المپیکی کاراته بانوان با تأکید بر تاریخ‌سازی کاراته در المپیک توکیو خاطرنشان کرد: با عملکرد درخشانی که کاراته در دو بخش مردان و بانوان از خود برجای گذاشته انتظارات از این رشته ورزشی بالا رفته و به همین دلیل نیاز به حمایت بیشتر مسؤولین برای تاریخ‌سازی در المپیک توکیو داریم.

سارا بهمنیار با کسب ۵۶۴۷٫۵ امتیاز و ایستادن در مکان ششم وزن المپیکی منفی ۵۵ کیلوگرم به‌عنوان یکی از چهار ملی‌پوش کاراته کشورمان به المپیک توکیو راه یافت؛ حمیده عباسعلی، بهمن عسگری و سجاد گنج زاده دیگر المپیکی‌های کاراته کشورمان هستند.

ستاد مقابله با کرونا در ورزش با صدور اطلاعیه شماره ۵ از تعطیلی تمام اماکن و باشگاه های ورزشی و مسابقات و لیگ‌های مختلف و تمرینات ورزشی باشگاه‌ها در سراسر کشور خبر داد.

رشتکده،   ستاد مقابله با کرونا در ورزش با صدور اطلاعیه شماره ۵ از تعطیلی تمام اماکن و باشگاه های ورزشی و مسابقات و لیگ‌های مختلف و تمرینات ورزشی باشگاه‌ها در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی پزشکی ورزشی ایران، در این اطلاعیه آمده است: با توجه به گزارش‌های ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ادامه شرایط موجود در خصوص شیوع این بیماری و لزوم اقدامات پیشگیرانه، به استحضار می رساند تمام رویدادهای ورزشی سراسر کشور از جمله لیگ‌های فوتبال، تمام اماکن ورزشی و تمرینات تیم‌های باشگاهی تا پایان سال تعطیل خواهد بود.

بدیهی است تصمیمات مقتضی درباره فعالیت های ورزشی فروردین ماه، پس از بررسی شرایط روز در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ورزشکاران و عموم مردم شریف ایران توصیه می کند حسب توصیه های وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از مسافرت های غیر ضروری خودداری کرده و به پویش ” در خانه می‌مانیم و ورزش می‌کنیم” بپیوندند.

رشتکده، افشین ناظمی، مدیرعامل تیم فوتبال سپیدرودرشت در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت این تیم گفت: قبل از رفتن به شهر بابل به منظور انجام بازی برابر رایکا ( از هفته بیست و پنجم رقابت‌های لیگ دسته اول)، یک نفر از اعضای کادر اجرایی تیم ما دچار سرماخوردگی شده بود و کسالتش به حدی بود که نتوانستیم او را در این سفر با خود همراه کنیم. بعد از این اتفاق، با وجود اینکه باید اقدامات لازم را انجام می‌دادیم اما به دلیل زندگی اردویی تیم اعضای دیگر هم به این بیماری مبتلا شدند. درحال حاضر ۱۰ نفر از اعضای سپیدرود انفولانزا گرفته اند و مشکوک به کرونا هستند و درحال مداوا هستند. ۴ نفر وضعیت حاد دارند و باقی آنها خفیف هستند.

 

ناظمی در پاسخ به این سوال که آیا تشخیص بیماری آنها کرونا است یا چیز دیگری است؟ گفت: بنده اطلاعات پزشکی زیادی ندارم اما به من گفته اند علایم بالینی کرونا و انفولانزا شبیه هم هست و هنوز نمی شود نوع بیماری را تشخیص داد. این شش نفر علائم اولیه را دارند و مشکوک به این بیماری هستند.

 

او درباره روند درمان این افراد گفت: درحال حاضر زیر نظر پزشک هستند و برای آنها استراحت مطلق تجویز شده است.

 

مدیرعامل سپیدرود رشت در پاسخ به این سوال که آیا از دیگر اعضای تیم تست کرونا گرفته شده است گفت: دکتر عرب، رئیس پیشین بیمارستان ولیعصر و پزشک تیم سپیدرود، آنها را زیر نظر گرفته است و باقی اعضا فعلا مبتلا نشده‌اند اما بازیکنان ما در خوابگاه کنار هم زندگی می‌کنند و احتمال ابتلا باقی بازیکنان بسیار زیاد است.

 

او همچنین درباره وضعیت خود و پژمان نوری (مالک ملوان)، گفت: بنده پنج روز است که در خانه هستم و به انفولانزا مبتلا شده بودم و تازه امروز توانستم از خانه بیرون بروم. پژمان نوری نیز چند روز است در خانه درحال استراحت است.

 

مدیرعامل سپیدرود رشت خطاب به مسئولین فدراسیون فوتبال گفت: از مسئولین درخواست دارم بازی‌های لیگ را تعطیل کنند. وضعیت به طور جدی خطرناک است و جای هیچ سهل انگاری وجود ندارد. جمعه هفته بیست و ششم لیگ دسته اول شروع می‌شود و تیم آرمان گهر سیرجان قرار است در زمین ما بازی کند و شرایط طوری نیست که ما بتوانیم سلامت آنها را تضمین کنیم. امیدوار هستم مسئولین یک تصمیم عقلانی در این باره بگیرند.

محمد رهبری عضو گیلانی تیم ملی اسلحه سابر کشورمان در رقابت‌های تیمی جام جهانی اسلحه سابر لهستان با کسب مقام پنجمی این رقابت‌ها به المپیک توکیو راه یافت.

 

رشتکده،  تیم ملی کشورمان در دور نخست با قرعه استراحت روبه‌رو شده و در دور دوم مقابل تیم ملی ژاپن با نتیجه ۴۵ بر ۲۸ به برتری رسید؛ سابریست‌های کشورمان در مرحله یک‌چهارم پایانی به مصاف آلمان رفتند و مقابل رقیب قدر اروپایی با نتیجه ۴۵ بر ۳۵ تن به شکست دادند.

 

شمشیربازان کشورمان در جدول پنجم تا هشتمی به مصاف چین رفته و با پیروزی ۴۵ بر ۳۸ مقابل رقیب آسیایی به دیدار پنجم و ششمی راه یافتند، تیم ملی کشورمان در این مرحله با پیروزی ۴۵ بر ۳۴ مقابل تیم قدرتمند مجارستان در مکان پنجم جام جهانی ایستاد.

 

 

 

با توجه به پیروزی مقابل مجارستان (تیم دوم رنکینگ جهانی) و تیمهای ژاپن و چین تعقیب‌کننده ایران در قاره آسیا، سابریست‌های کشورمان با ترکیب مجتبی عابدینی، علی پاک‌دامن، محمد رهبری و محمد فتوحی و هدایت پیمان فخری به‌عنوان تیم اول قاره آسیا در رنکینگ جهانی برای اولین بار در تاریخ شمشیربازی با چهار ورزشکار موفق به کسب سهمیه تیمی المپیک توکیو شدند.

 

مجتبی عابدینی، علی پاک‌دامن و محمد رهبری علاوه بر کسب سهمیه تیمی رقابت‌های المپیک توکیو موفق به کسب سهمیه انفرادی این آوردگاه بزرگ شده و بدین‌سان شمشیرباز گیلانی دو سهمیه المپیک را کسب کرده است.

 

به گزارش فارس، آرمین هادی پور تکواندوکار گیلانی تیم ملی کشورمان پیش‌ازاین موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شده است؛ سارا بهمنیار در رشته کاراته و نازنین ملایی در رشته روئینگ دو ورزشکار دیگری گیلانی هستند که در آستانه کسب سهمیه المپیک توکیو قرار دارند.

رئیس هیات وزنه برداری گیلان از حضور ورزشکاران ، مربیان ، داوران و ناظران 17 کشور در رقابت های وزنه برداری انتخابی المپیک 2020 توکیو ، جام نامجو خبر داد.

 

رشتکده،  اصغر ابراهیمی در گفتگو با خبرنگار ورزشی صداوسیما در رشت گفت: همه تمهیدات لازم برای اسکان شرکت کنندگان اندیشیده شده است.

وی با رد شایعه حضور تیم ملی چین با توجه به نگرانی های گیلانی ها از شیوع ویروس خطرناک کرونا در استان هم تصریح کرد : تیم ملی چین در این مسابقات حضور نخواهد داشت و تنها ۲ مربی چینی آن هم فقط برای آموزش به گیلان آمده اند.

رئیس هیات وزنه برداری گیلان خاطرنشان کرد : این ۲ نفر در ابتدای ورود به کشور در فرودگاه امام خمینی تهران معاینه شدند که البته در محل برگزاری مسابقات هم نخواهند آمد.

رقابت های وزنه برداری انتخابی المپیک ۲۰۲۰ توکیو ، جام جهان پهلوان محمود نامجو از ۱۳ تا ۱۶ بهمن در مجموعه ورزشی ۶ هزار نفره شهدای رشت برگزار خواهد شد.

دبیرکل فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری وارد ایران شد تا در افتتاحیه جام بین‌المللی فجرکاپ حضور داشته باشد.

رشتکده،  به نقل از روابط عمومی فدراسیون وزنه‌برداری، مسابقات پنجمین دوره جام بین‌المللی فجرکاپ (گرامیداشت مرحوم نامجو و کسب سهمیه المپیک توکیو) از امروز به صورت رسمی به میزبانی سالن شش هزار نفری شهدای رشت آغاز می‌شود.

مراسم افتتاحیه این پیکار‌ها عصر امروز (یکشنبه) برگزار می‌شود که محمد جلود دبیرکل فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری جهت حضور در آن، به کشورمان سفر کرده است. وی دیشب (شنبه) وارد رشت شد تا این مسابقات با حضور وی به صورت رسمی آغاز به کار کند.

در این دوره مسابقات ۳۴ ورزشکار از ۱۳ کشور با هم به رقابت می‌پردازند. جام بین‌المللی فجرکاپ در زمره مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو به شمار می‌رود.

صفحه1 از40

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.