K2 Listing

K2 Listing

رشتکده، آخرین محرم قرن چهاردهمِ هجری شمسی، در حالی آغاز گشته که سایه ی پاندمی کرونا بر جهان سایه افکنده و با این دغدغه، صیانت از سلامت خود و عزیزانمان، به حکم عقل لازم و ضروری شده است. بانیانِ هیات بانوی آب که چندسالی ست در مسیر معرفت و اندیشه حسینی گام بر میدارند بر آن شدند تا امسال مراسمی متفاوت برپا کنند. لذا با حفظ شکوه و حرمت ایام سوگواری و رعایت حق سلامتی مخاطبان، اقدام به برگزاری مراسم ویژه این شبها به صورت مجازی از طریقِ صفحه ی هیات بانوی آب در اینستاگرام کرده اند.
و به جهت پاسداشت سیره ی اهل بیت در حمایت از آسیب دیدگانِ این بلای بزرگ، تصمیم بر آن است تا با همتِ همراهانِ خَیر، دربین تعدادی از خانواده های محروم شهر رشت، بسته های معیشتی، توزیع گردد.
باشد که همگان در کشتی نجات حسینی، مسیر رستگاری را بپیماییم. آمین.

رضا ناجی؛ بازیگر سینما و دارنده جایزه خرس نقره ای، از پایان دوره‌های شیمی درمانی و موفقیت آمیز بودن آن خبر داد.

رشتکده،   به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت رضا ناجی؛ هنرمند پیشکسوت سینما گفت: خوشبختانه مشخص شد که دوره درمان با موفقیت طی شده است.

این دومین مبارزه رضا ناجی با سرطان روده بوده که بعد از پشت سر گذاشتن عمل جراحی روده و طی کردن دوازده دوره شیمی درمانی  پیروز  مبارزه شده است.

رضا ناجی متولد ۱۳۲۱ و نخستین بازیگر ایرانی دریافت‌کننده خرس نقره‌ای بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم برلین ‌است.

از مهم‌ترین فیلم‌های رضا ناجی می‌توان به بچه‌های آسمان، آواز گنجشک‌ها، ترنج، باران و باد در علفزارها می‌پیچد اشاره کرد.

فرزند احمد پورمخبر گفت: متاسفانه پدرم بعد از یک ماه قرار گرفتن در وضعیت کما صبح امروز به دلیل سکته مغزی درگذشت.

رشتکده، محمد پورمخبر ، پیرامون خبر فوت «احمد پورمخبر» بازیگر آثار کمدی سینما و تلویزیون گفت: متاسفانه این خبر صحت دارد، پدرم بعد از یک ماه بستری شدن در بیمارستان امروز صبح به دلیل سکته مغزی درگذشت. 

وی در همین راستا ادامه داد: نزدیک به یک ماه پیش پدر به دلیل سکته مغزی به کما رفت و از همان موقع وی را در بیمارستان بستری کردیم، اما امروز بار دیگر این سکته رخ داد و وی از میان ما رفت.

فرزند «احمد پورمخبر» درباره زمان تشییع پیکر این بازیگر سینما خاطرنشان کرد: واقعیت امر اتفاق به تازگی رخ داده و هنوز برنامه ریزی نکرده‌ایم، اما اگر تصمیم تشییع عمومی گرفته شود بدون شک آن را اطلاع رسانی خواهیم کرد. 

رشتکده، در پی پوشش خبری نشست منافقین توسط شبکه فارسی‌زبان ایران اینترنشنال، مهناز افشار خواستار عذرخواهی این شبکه از مردم ایران شد.

 مهناز افشار در توییتر خود خطاب به شبکه ایران اینترنشنال نوشت: اشتباهی که کردید را بپذیرید و از مردم ایران عذرخواهی کنید!

در رابطه با اقدام خبرساز شبکه فارسی‌زبان ایران اینترنشنال لینک زیر را بخوانید:

مهناز افشار: ایران‌اینترنشنال باید عذرخواهی کند

چندی پیش محمود احمدی‌نژاد در گفت‌وگویی از عملکرد دوران ریاست دولت خود در حوزه موسیقی دفاع کرد. او در بخشی از سخنانش، به ممنوعیت فعالیت محمدرضا شجریان اشاره کرد؛ ممنوعیتی که اتفاقا در همان دولت اتفاق افتاد.

 

رشتکده،  به نقل از ایسنا،  هر چند که احمدی نژاد در این مصاحبه اعلام کرد: «شجریان را دوست دارم و هرکس در انتخابات می‌تواند به هر کسی که دوست دارد، رای بدهد». او در بخشی از سخنان خود به دیدار اسفندیار رحیم‌مشایی، معاون وقت خویش که این روزها در زندان است با محمدرضا شجریان اشاره کرد. درباره درستیِ این سخنان، نظر همایون شجریان را جویا شدیم.

همایون شجریان در پاسخ به این سخنان با اشاره به شرایط این روزهای پدرش اعلام کرد: «درباره این موضوع، پدر در شرایطی نیستند که صحبت کنند. ملاقاتی که در مصاحبه به آن اشاره می‌کند، این تصور را پیش می‌آورد که پس از انتخابات ۸۸، دیداری با معاون اول رییس دولت نهم اتفاق افتاده و از سوی پدر هم هیچ‌گاه به آن اشاره‌ای نشده است. در همین‌جا قویا چنین مطلبی را تکذیب می‌کنم. به هیچ وجه این‌گونه صحت ندارد.»

او افزود: «خاطرم است در سال ۸۷ اواخر دوره اول دولت و پیش از انتخابات بعدی، ماجرایی که به نظر پدر برنامه‌ریزی شده می‌توانست باشد، عصبانی‌شان کرده بود. پس از عمل جراحی ریه که عده‌ای از هنرمندان و بازیگران به دیدار و عیادت پدر می‌روند، یکی از هنرمندان پیشکسوت، با معاون یادشده سرزده وارد می‌شود و پدر متعجب از حضور ایشان، بر خلاف میل و به شرط ادب، سکوت می‌کنند و چیزی نمی‌گویند. از جزییات خواسته ایشان بی‌اطلاع هستم، همین‌قدر می‌دانم که گویا پیشنهادهایی مطرح می‌شود که پدر با بی‌اعتنایی، با آنها مخالفت می‌کنند و ایشان جمع را ترک می‌کند.»

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان بیان کرد: تئاتر در استان نسبت به سال ۹۲ با ۲۲۸ نمایش، رشد ۷۵ درصدی را تجربه کرده است.

رشتکده، فیروز فاضلی روز پنجشنبه با اشاره به پیشینه بیش از یک قرن هنر نمایش در گیلان افزود: اجرای تئاتر و نمایش بعنوان یکی از هفت هنر اصلی جهان در استان ازسابقه طولانی برخوردار است و تعداد نمایش های تولید شده در سال ۹۲ گیلان، ۱۳۰ مورد بود که در سال ۹۸ این رقم به ۲۲۸ تئاتر رسیده است.
وی اظهار داشت: همچنین در سال ۹۲، ۶۴۸ اجرای تئاتر داشتیم که در سال ۹۸ به یک هزار و ۳۷۸ اجرا رسید و این رقم نشان از رشد بیش از دو برابری دارد.
وی ادامه داد: اجرای جنگ ها، جشنواره ها و سوگواره ها با رشد پنج برابری از ۲۰۷ اجرا در سال ۹۲ به یک هزار و ۱۱ اجرا در سال ۹۸ رسید و تعداد مجوزهای نمایشی صادر شده توسط این اداره کل در سال گذشته ۳۵۱ مورد بوده است.
فاضلی با بیان اینکه از سال ۹۲ تا ۹۸ شش دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند برگزار شده است، بیان کرد: در سال های اخیر اجرای جشنواره های ملی و استانی در حوزه فعالیت های این اداره کل ثبت شد و جشنواره ملی تئاتر خیابانی لاهیجان که با همکاری شهرداری این شهر و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود، از بارزترین آن ها است.
وی از جشنواره استانی تئاتر گیلان بعنوان رویدادی رقابتی یاد کرد که با مشارکت انجمن نمایشی استان برگزار می شود و افزود: همچنین جشنواره آموزشگاهی نمایشنامه نویسی در بزرگداشت مفاخر هنرهای نمایشی گیلان که تا کنون دو دوره از آن برگزار شده است از دیگر موارد اهتمام به این شاخه هنری در استان است و سال گذشته ۶۹ کارگاه تخصصی تئاتر و ۹ نشست تخصصی محوری با محوریت نمایش در استان برگزار شده است.
گیلان امروز بالنده به بیش از یکصد سال سابقه تئاتر در کشور است، ” اکبر رادی “، نمادی در نمایشنامه نویسی کشور و خالق تئاتر هویت برخاسته از این سرزمین است؛ هم اکنون ۲۴ سالن و چهار پلاتو اجرای نمایش با ظرفیت شش هزار و ۶۲۱ صندلی در استان وجود دارد؛ در بخش آموزش نیز ۲۰ آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی در گیلان مجوز فعالیت دارند.

نوید محمدزاده سوپراستار سینمای ایران به حواشی پیرامون فعالیت های تبلیغاتی اش واکنش جالبی نشان داد.

رشتکده،  به گزارش خبرورزشی، نوید محمدزاده بازیگر سینما و تئاتر که این روزها فعالیت های تجاری اش حاشیه ساز شده، در برنامه کافه آپارات به این موضوع واکنش نشان داد که در ادامه گزیده ای از صحبت های او را می خوانیم:

 

 
*حتما این تبلیغات تاثیر بهتر در کار ما می‌گذارد تا انتخاب‌های بهتر بکنیم.

*وقتی سنت می‌رود بالا باید حواست باشد که خودت را به هرجایی نفروشی.

*من کاری کردم که رابرت دنیرو هم انجام داده.

*خیلی ها تبلیغ کردند، چرا فقط درباره من این حرف‌ها زده شد؟ همین عطر من را افراد دیگر هم بیرون دادند، هیچ حرفی زده نشد.

*چرا فقط دنبال اینیم آدمها را بکوبیم؟!

*اگر رونالدو تبلیغ می‌کند به این معنی نیست که نمی‌تواند در زمین گل بزند. حتما در بازیگری‌ اگر حواس و تمرکزم باشد می‌توانم اتفاقات بهتری را رقم بزنم.

*قطعا آدمها من را با تبلیغاتم به یاد نمی‌‌آورند. چون من می‌‌دانم چه فیلم‌هایی را دارم بازی می‌کنم.

*حتما اگر تعریف شده از بازی من، اگر تبلیغ کردم نباید از تعریف‌شان پشیمان بشوند.

*می‌دانم «قورباغه» دارد می‌آید بیرون و فیلم‌های دیگر و من می دانم مسیرم را دارم چجوری می‌روم جلو.

سیروس گرجستانی هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون طی آیینی صبح امروز در بهشت زهرا (س) تشییع و در قطعه هنرمندان به خاک سپرده شد.

رشتکده،   سیروس گرجستانی هنرمند پیشکسوت تلویزیون و سینما که روز پنجشنبه بر اثر عارضه قلبی دار فانی را وداع گفته بود امروز با حضور خانواده و دوستداران این هنرمند در قطعه بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

مرحوم گرجستانی از چهارشنبه شب به علت بیماری قلبی در بیمارستانی در تهران بستری شد و روز پنجشنبه بر اثر سکته قلبی درگذشت.
علی اکبر محمودزاده گرجستانی با نام هنری سیروس گرجستانی زاده ۲۵ اسفند سال ۱۳۲۳ در بندر انزلی، فعالیت خود را در عرصه تئاتر از سال ۱۳۴۹ آغاز کرد و در سال ۱۳۵۶ وارد تلوزیون و سینما شد.

فعالیت سینمایی او با فیلم فریاد مجاهد به عنوان بازیگر در سال ۱۳۵۸ آغاز شد و پیش از انقلاب در دو فیلم سینمایی با نام‌های بیست سال انتظار و مأمور دو جانبه بازی کرده بود.

از جمله سریال‌های مطرح این بازیگر می‌توان به همکاری‌اش با رضا عطاران در مجموعه متهم گریخت و همچنین ایفای نقش در سریال‌های زن بابا و گاوصندوق اشاره کرد.

صفحه1 از26

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.