K2 Listing

K2 Listing

 رشتکده، مجید رجبی ویسرودی با حضور در فرمانداری رشت و نام نویسی، نامزد انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه رشت شد.
رجبی ویسرودی عضو دوره چهارم شورای شهر و مدیر عامل کارخانه سوله سازی ویسرود و از کارآفرینان موفق و خوشنام مطرح در سطح کشور می باشد.

رشتکده؛ مجید رجبی ویسرودی عضو شورای چهارم شهر رشت با حضور در فرمانداری شهرستان رشت فرایند ثبت نام انتخابات خود در مجلس شورای اسلامی را آغاز نمود.

رجبی از نخبگان اقتصادی استان محسوب می شود که مدیرعاملی کارخانه سوله سازی ویسرود و شرکت خانه گستر ویسرود را برعهده دارد.

وی در انتخابات شورای چهارم شهر رشت حدود ۱۰ هزار رای را به دست آورد.

اندیشمندان و فرهیختگان شهرباران در یک کارگروه ویژه از برنامه ریزی و ارائه طرحهای مختلف برای توسعه شهر رشت در کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر خبر دادند.


رشتکده،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت، در دومین نشست این کارگروه، حجت جذب تاکید کرد: اگر قرار است اتفاق خوب و مبارک در شهرمان رخ دهد باید کارشناسان، صاحبنظران و اندیشمندان شهر ایرادات و اشکالاتی را که می بینند مورد بررسی قرار داده و برای حل آن برنامه و راهکار ارائه دهند.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت گفت: به همین دلیل این کارگروه را تشکیل دادیم تا نظرات مختلف اینجا به طور کارشناسی مطرح و بررسی شده و به عنوان خروجی به صورت طرح ارائه گردد و از این طرحها، شهرداری لایحه هایی به شورا تقدیم کند و پس از بررسی لوایح در شورا و بحث و بررسی آنهاز زمینه های اجرای فراهم گردد.
وی تاکید کرد: به عنوان دستور کار دومین نشست کارگروه می خواهیم دوستان گزارشی بدهند که در هر یک از کمیته های تشکیل شده چه اتفاقی افتاد و همچنین پس از آن اعضای کمیته خود را در اسرع وقت معرفی کنند.
در ادامه این نشست هر یک از صاحبنظران دیدگاه هایشان را در زمینه طرحهای با قابلیت اجرا مطرح کردند.
حرفت خواه گفت: بیش از ۸۰ درصد درآمد شهرداریها از ساخت و ساز و صدور پروانه ساختمانی است که با شرایط تحریم کنونی و رکود حاصل از آن در جامعه، آلان بیشتر شهرداریها با چالش تامین درآمد روبه رو شده و حتی عاجز از پرداخت حقوق و مزایای پرسنل خود هستند که به نظر من باید راهکارهای تامین مالی و افزایش درآمد شهرداری بیشتر مد نظر قرار گیرد و با برنامه ریزیهایی مردم و سازندگان به ساخت و ساز تشویق شوند و از این راه شهرداری هم بتواند، کمبود درآمد خود را جبران کند.
وی گفت: من امیدوارم به کمک همه دوستان، ما در این جمع به راهکاری عملی برای حل این مسئله جدی و اساسی برسیم.
فعال نیز به حدود اختیارات کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا اشاره کرد و گفت: با توجه به این حدود اختیارات باید در جهت تبیین و تحقق اهداف و برنامه های شهرداری پیش برویم.
وی با اشاره به اینکه این کار را برای توسعه شهر خوب و موثر می داند، گفت: هر یک از ما می توانیم کمک حال برای پیشرفت شهر و تحقق اهداف و برنامه های مدیریت شهری باشیم.
احمدی سراوانی خواستار توضیح در باره شرایط کاری کمیته های مختلف و ضمانت اجرایی تصمیماتی که در این کارگروه گرفته می شود، گردید و گفت: طرحها و برنامه ها برای توسعه و پیشرفت شهر بسیارند اما باید ببینیم کدامیک از آنها می توانند برای شهر موثرتر بوده و قابلیت اجرا نیز داشته باشند‌.
وی تاکید کرد: باید ببینیم که ضمانت اجرایی کمیسیون برنامه و بودجه در تحقق برنامه ها چقدر است؟
در زمینه پرسش سراوانی، حجت جدب توضیح داد: همانطور که گفتم دوستان ایرادات و اشکالات را مطرح کرد، برای برون رفت از آنها برنامه ریزی می کنند و ماحصل تلاش آنها به صورت طرح ارائه می شود و پس از تصویب شورا، زمینه های اجرایی آن فراهم می گردد.
رحیمی نیز با تاکید بر اینکه باید از پتانسیلهای مختلف برای پیشرفت شهر استفاده شود، خاطر نشان کرد: ساختار شهرداریها آلان نیرومحور است که بایستی به سمت سیستم محور پیش برود.
وی ویژگی برنامه سیستم محور را شفافیت آن دانست و گفت: یک برنامه سیستم محور سبب افزایش مشارکت اجتماعی نیز می شود.
رحیمی افزود: جدا از آن بایستی اقداماتی که قرار است انجام شود، برنامه محور هم باشند و با بودجه مشخص و اولویت بندی، این برنامه ها به ترتیب اطلاع رسانی و اجرایی شوند تا در عمل به مشارکت اجتماعی برسیم.
محمدیان که مسوولیت کمیته محیط زیست و شهر سالم را بر عهده دارد گفت: بیشتر برنامه های زیست محیطی به حوزه مدیریت شهری مرتبط است مثل مباحث مربوط به آموزش اصول و مقررات زیست محیطی.
وی همچنین به شفافیت و اطلاع رسانی در زمینه قراردادهایی که در حوزه پسماندها و محیط زیست منعقد شده، تاکید کرد.
کاظم زاده که مشاور کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا نیز هست، به اهمیت موضوع شهر الکترونیک اشاره کرد و گفت: سایت شهرداری با به روز رسانی می تواند انواع خدمات مانند پاسخ به استعلامها، صدور پروانه ساخت، وصول عوارض و... را انجام داده تا هم از میزان سفرهای درون شهری کاسته شود و هم کارهای مراجعان در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.
وی موضوعات مهم شهری همچون تراکم ساخت و ساز، کمیسیون توافق، طرح تفصیلی و... را از موضوعاتی عنوان کرد که می تواند در کمیته شهرسازی مطرح و پیگیری شود.
باقری هم تاکید کرد: در زمینه مباحث و موضوعات حقوقی می تواند با کارگروه همکاری و تبادل نظر نماید.
وی گفت: آلان به دلیل عدم اشراف به مباحث حقوقی شهرداری در زمینه پرونده های مختلف مجبور به پرداخت غرامت می شود که باید فکری اساسی برای این موضوع کرد.
خانم مسعودی مقدم با بیان رزومه ای کوتاه از مجموعه فعالیتهای خود در زمینه فرهنگی و آموزشی گفت: در کمیته بانوان هر کمکی که از دستم برآید در خدمت جمع خواهم بود.
خانم شفیعی نژاد به گذری بودن شهر رشت اشاره کرد و گفت: باید برای ماندگاری گردشگران در شهر رشت برنامه ریزی کرد.
وی گفت: هدف اصلی از توسعه گردشگری هدف گذاری برای بهبود اقتصاد شهری و معیشت خانواده ها است به همین دلیل باید روی این موضوع با برنامه پیش رفت.
او به نبود زیرساختهای مناسب برای جذب گردشگر در رشت اشاره کرد و گفت: باید این زیرساختها همچون هتل، میهمانسرا، تقویت فرودگاه، شبکه حمل و نقل و...مورد توجه قرار گیرد.
شفیعی نژاد به بهره گیری از ظرفیتهای مختلف شهر از جمله اداره میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: تلاش برای جذب سرمایه گذار در پروژه هایی همچون تالاب عینک می تواند به توسعه شهر کمک کند.
او پیاده راه رشت را زمینه ای برای برگزاری همایش ها و جشنواره های مختلف بیان کرد و گفت: تا این جشنواره ها به طور بین المللی برگزار نشوند نمی توانند به جذب گردشگر منتهی گردند.
قلیچی با اشاره به اینکه برنامه هایی در این کارگروه باید طرح و ارائه شوند که ابتدا به طور دقیق بررسی شوند، اضافه کرد: طرحها و برنامه های ارائه شده در نهایت باید قابلیت اجرایی داشته باشند.
وی به مسئله اعتبار و بودجه برای اجرای برنامه ها نیز اشاره کرد و افزود: در شرایط دشوار کنونی باید بپذیریم که نه می توانیم روی منابع شهرداری حساب باز کنیم و نه روی جذب سرمایه گذار به همین دلیل من تاکید می کنم اگر افراد جامعه را به کسب و کارهای خانگی و آپارتمانی گرایش دهیم هم به اقتصاد فرد کمک کرده ایم و هم به اقتصاد شهر.
حجت الاسلام والمسلمین سمیعی به عنوان سخنان پایانی این نشست با اشاره به دلایل عقب ماندگی گیلان و رشت گفت: اگر افراد پاک، متفکر و اندیشمند که در گیلان بسیارند دور هم جمع شوند و برای حل مسائل اساسی استان تدبیر کنند، بسیاری از معضلات شهرمان حل می شود.
وی گره گشایی از مشکلات مردم و جامعه را نعمت و رحمتی از جانب خداوند دانست که به کمتر کسی از این افراد جامعه اعطا می شود و بایستی قدر دانسته شود.
حجت الاسلام والمسلمین سمیعی خواستار اولویت بندی مسائل شد و گفت: من امیدوارم با درایت دوستان و به برکت این جمع ما در یک بازه زمانی مشخص بتوانیم دستکم برخی از مشکلات شهرمان را رفع کنیم.
وی خواستار بهره گیری از ظرفیت مساجد نیز شد و گفت: مساجد پایگاه های مهم اجتماعی، فرهنگی و اعتقادی هستند که با حضور جوانان و نیروهای فعال احیا و آباد می شوند.
گفتنی است در پایان این نشست مقرر شد جلسات این کارگروه ماهی دوبار برگزار شود و چند روز پیش از جلسه اطلاع رسانی گردد.
همچنین کمیته های تشکیل شده با اعضای خود هم جلسه برگزار کنند و ماحصل کار آنها به کارگروه ارائه شود.
حجت جذب هم در پایان دستور جلسه آینده را مشخص شدن اعضای کمیته های مختلف این کارگروه، ارائه پیشنهادها و دعوت از مهندس حسینی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان برای تبادل نظر روی پروژه احیای رودخانه های رشت عنوان کرد.

دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت با همراهی اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهر رشت از روند عملیات آسفالت میدان و بلوار ولیعصر (عج) و میدان نیروی دریایی بازدید نمودند.

رشتکده، صبح دیروز ۸ آذر دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت با همراهی اسماعیل حاجی پور رئیس شورای اسلامی شهر رشت از روند عملیات آسفالت میدان و بلوار ولیعصر (عج) و میدان نیروی دریایی با حضور فرامرز جمشید پور معاون حمل و نقل و امور زیر بنایی شهرداری، میثم حرفت خواه سرپرست سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری ، پیمان پارسا سرپرست شهرداری منطقه سه شهری ، حامد بشر دانش مدیر هماهنگی بر خدمات شهری شهرداری و دیگر مدیران مربوطه از نزدیک بازدید نمودند.

رشتکده؛ به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت، شصتمین جلسه کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت روز سه‌شنبه (5 آبان 98) در ساختمان مرکزی شورا برگزار شد.

فرهام زاهد در این جلسه با بیان اینکه کار کردن در شهر رشت به‌مراتب از کار در شهرهای دیگر بخصوص در حوزه‌هایی مانند سرمایه‌گذاری یا عمرانی سخت‌تر است، گفت: خواهش بنده این است که برای انجام امور با کمک اعضای شورا، حمایت شهردار و کمیسیون‌های تخصصی شورا زمان‌بندی شود.

عضو شورای اسلامی شهر رشت ادامه داد: مگر می‌شود کاری که از شورای چهارم در دست اجرا بوده هنوز هم در دست اجرا باشد؟! در بحث تملک‌هایی که صورت گرفته است افرادی هستند که یک ملک آن‌ها در طرح قرار گرفته است و ملک را فروخته‌اند و ملک پشتی آن نیز در اختیار همان افراد بوده و امیدوار بوده‌اند که با اجرای طرح، ملک پشتی تبدیل به ملک بر شود، اما شهرداری نه‌تنها پروژه را انجام نداده، بلکه ملک را هم به فرد دیگری اجاره داده و در حال کسب درآمد است و آن فرد در ملک پشتی گرفتار شده است!

وی افزود: بسیاری از موضوعات را به دلیل اینکه بگوییم مثلاً آن کار توسط شورای قبل انجام‌شده و ما کار جدیدی را شروع کرده‌ایم، آن‌ها را ول کرده و مباحث دیگری را باز کرده‌ایم تا بگوییم این کار مختص خودمان است. ساختار اداری، توان نیروی انسانی و چهارچوب‌های قانونی اصلاً به شما اجازه نمی‌دهد که در یک دوره بخواهید در یک دوره کار ویژه و خاص انجام بدهید. پس اگر در زمان آقای عبدالهی مصوب شده است که برون‌سپاری اتوبوس‌ها انجام شد، فردا بنده ریاست کمیسیون را در اختیار گرفتم این کار را ادامه دهم.

زاهد اضافه کرد: آیا پس از پایان جلسه احساس حلال بودن حق‌الجلسه‌ای که دریافت می‌کنیم را داریم؟! آیا از عملکرد خود راضی هستیم؟! عملکرد ما باید خودش را بالاخره یکجایی نشان بدهد.

نایب‌رئیس شورای شهر رشت با بیان اینکه گاهی نیاز است به خودمان تلنگری بزنیم، گفت: کار کردن فقط عکس و ژست و تیتر خبرها، اضافه‌حقوق و گذران سنوات خدمتی و... نیست! آیا قرار نیست انتهای این عملکردمان چیزی باشد؟ ما اگر حضور نداشته باشیم هم همین اتفاقات می‌افتد. حضور و وجود ما باید نمود داشته باشد وگرنه چه فرقی می‌کند که چه کسی عضو شورا باشد؟ ما نباید سرعت‌گیر باشیم باید نقش تسهیل‌کننده را ایفا نماییم.

رشتکده؛ احمدی فرماندار سابق رشت را همه می شناسند. از معدود رشتی هایی که در این شهر دوران تحصیل خود را گذرانده، رشد کرده و با اِرق به شهر خود و شایستگی مراتب ترقی را از یک کارمند ساده وزارت کشور طی کرده بدون هیچ پشتوانه جناحی و با اتکا بر اصل تخصص گرایی و شایسته سالاری بر کرسی فرمانداری مرکز استان و معاونت استانداری گیلان تکیه زد.

این روزها برخی از منابع آگاه محلی از کاندیداتوری معاون سابق استاندار گیلان و فرماندار سابق رشت در انتخابات مجلس خبر می‌دهند و با توجه به وجوه و ساختار اخلاقی و توانایی احمدی چه خبری از این بهتر برای رشتوندان؟؟؟

حال سوالهای مد نظر اینجاست:
۱.چرا باید فردی همچون احمدی با صرف نظر کردن از موقعیت های انتصابی محتمل پیش رو به عرصه ای چالشی همچون انتخابات ورود کند؟
۲.علت این حجم از استقبال از نامزدی فردی که سابقه چندین مسئولیت اجرایی را داشته چیست؟

پاسخ
سیدمحمد احمدی متولد ۱۳۴۴ و بزرگ شده محلات چمارسرا و سرخبنده رشت است.به عنوان یک رشتوند یقینا در حوزه های اجرایی به این مهم پی برده است که یکی از حلقه های مفقوده تحقق آرمان ها و آرزوهای رشتوندان عدم حضور رجل سیاسی متعصب در رشت میباشد و این بی تفاوتی ها به آینده این شهر است که گاها خسرانی جبران ناپذیر برای ما به ارمغان می آورد پس تکلیف این است که فارغ از منافع شخصی خود را در آزمونی همچون انتخابات محک بزند.
مدتهاست که رشت دچار انباشت مطالباتی بدیهی است و عدم پیگیری بسیاری از این موارد رشت را دچار رخوت و رکود ساخته و عمق فساد در لایه های مختلف مجالی برای ادامه حیات رشت نگذاشته است و شهروندان این شهر به خوبی بر این حقیقت واقفند که تنها راه عبور از بحران موجود حضور چهره هایی خوش سابقه و با سلامت و عزت نفس میباشد که بررسی سبقه احمدی نشان دهنده سلامت اخلاق و نفس وی میباشد و از این رو مورد وثوق دوست و دشمن است.

معاونت اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری گیلان و فرماندار شهرستان‌های رشت، لاهیجان و رودبار از جمله سوابق اجرایی ۲۸ ساله وی در استان گیلان است.
احمدی در طول دوران مسئولیتش در شهرستان رشت اقدامات زیربنایی بسیاری را اجرایی کرد بطوریکه جهش چشمگیری در حوزه زیربنایی و برخورداری‌های رشت در حوزه عمرانی حاصل شد.

البته بسیاری احمدی را در کنار مدیریت جهادی، به صراحت کلام، پشتکار و مدیریت خلاق می‌ شناسند و امید میرود با تجربه گرانبهای خود بتواند در عرصه احقاق حقوق عقب مانده رشت و شهروندان فهیم و صبور آن موفق ظاهر شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در پیامی فرا رسیدن اول شهریور، زادروز حکیم شیخ الرییس ابوعلی سینا و روز پزشک را به تمامی تلاشگران این عرصه تبریک گفت.
 

متن این پیام به شرح زیر است :

 

 

                                                                                              بسمه تعالی

 یکم شهریور - زاد روز حکیم دانشمند- شیخ الرییس ابوعلی سینا و روز پزشک یادآور قداست و ارزش انسان های کم نظیری است که در حرفه مقدس پزشکی به همنوعان خود خدمت می کنند. اما نمی توان پزشکی را صرفا یک شغل و حرفه دانست،  بلکه این عرصه سرشار از عشق، محبت و از خود گذشتگی است، تا جایی که به معنای واقعی کلمه می توان این روز را روز انسان هایی نام نهاد که با تکیه بر علم، ایمان و با عشق خدمت به همنوعان، نام خود را در تاریخ این حرفه جاودانه می نمایند.

اینجانب ضمن عرض تبریک و تهنیت این روز به خانواده بزرگ جامعه پزشکی، به ویژه اساتید، اعضای هیات علمی، پزشکان و دانشجویان پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از درگاه ایزد منان، آرزوی سلامتی و توفیق خدمت به مردم را برای همگان، مسالت دارم.

 

                                                                                      دکتر ارسلان سالاری                         

                                                                           سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان

رشتکده؛ ؛ دکتر ارسلان سالاری - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پیامی فرا رسیدن یکم شهریور- زاد روز حکیم دانشمند شیخ رییس ابو علی سینا و روز پزشک را به تمامی سفید جامگان این عرصه تبریک گفت. 
همزمان با آغاز هفته دولت، مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان باحضور در گلزار شهدا ، با آرمان های شهیدان تجدید میثاق کردند.
 
 
رشتکده؛  همزمان با آغاز هفته دولت صبح امروز، شنبه دکتر ارسلان سالاری - سرپرست  دانشگاه به همراه جمعی از معاونان و  مسوولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان، ضمن حضور در گلزار شهدای رشت و احترام به مقام شامخ شهدا، با آرمان های والای امام راحل (ره)، مقام معظم رهبری و شهدا، تجدید میثاق کردند
صفحه1 از37

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.