K2 Listing

K2 Listing

 شنیده‌ها حکایت از آن دارد که یکی از شهرداران پرحاشیه سابق به‌عنوان مشاور یکی از کمیسیون‌های تخصصی شورا که ریاست آن بر عهده یک عضو مدعی مبارزه با فساد است منصوب شده است.

 

رشتکده، نکته عجیب اینکه این شهردار سابق به اتهام‌های متعدد، با حکم قضایی به مدت ۶ ماه ممنوع‌الخروج از کشور شده و به مدت دو سال ممنوعیت هرگونه فعالیت مرتبط و همکاری با شهرداری را دارا شده است.

جالب آنکه این حکم به شهرداری این شهر نیز ابلاغ‌شده و از طرف دیگر قرار است صبح فردا همین فرد به‌عنوان مشاور رئیس کمیسیون در جلسه‌ای تخصصی، درون یکی از مجموعه‌های تابعه شهرداری حضور یابد.

پیش از این نیز تصاویری از حضور این فرد در جلسه کمیسیون تحت ریاست عضو مدعی مبارزه با فساد شورا منتشر شده بود.

حال باید از این عضو شورا پرسید که چگونه پرچم مبارزه با فساد را در یک دست گرفته و با دست دیگر، دست فردی را می‌فشارد که با حکم قضایی حتی اجازه ورود به ساختمان شهرداری را نیز ندارد؟!

گفتنی است در روزهای گذشته مستنداتی در خصوص تخلفات یکی از بستگان درجه یک این عضو مدعی مبارزه با فساد شورا در فضای مجازی منتشر شده است.

غیرمنتظره

 در روزهای اخیر شاهد بیان موضوعی از سوی یک عضو شورای شهر در خصوص خانه استیجاری شهردار رشت میباشیم.


رشتکده، فارغ از این موضوع که نوع و زمان بیان‌ این‌ مطلب از سوی آقای شورا نشین خود گویای مسائلی در پشت پرده است، برای احراز حقیقت و روشنگری که مطالبه شهروندان میباشد از منابع مطلع موضوع پیگیری شد.

قابل به ذکر است در این بین و با فضای ایجاد شده برخی افراد مغرضانه سریعا شروع به شیطنت کرده و با سینه دری و فریاد وامصیبتا بر کوس حفظ بیت المال کوبیده و به قول معروف پا نشسته و نسنجیده به میان میدان پریده و قصد تشویش اذهان عمومی داشتند که باید خدمت جنابشان عرض کرد این شهر با حضور نیروهای نظارتی و ارزشی مخلص و انقلابی نیازی به کاسه های داغ تر از آش همچون جنابتان ندارد پس بغض های شخصی خود را به مسائلی همچون بیت المال و… مرتبط نفرمایید که در این حوزه کارنامه شما مکدر و غیر قابل دفاع است.
لازم به ذکر است شهرداری در حال حاضر فاقد منزل مسکونی برای شهردار است و شهردار قبل جناب آقای دکتر نصرتی نیز یکدستگاه ویلای تک واحدی در محدوده خیابان ۱۷۶ گلسار برای مدت دو سال اجاره نمود
و شهرداری بنا به تعهد خود مبلغ ۱۴۴ میلیون تومان برای تعمیرات ملک مذکور هزینه کرد و تا شهریور سال ۱۳۹۸ نیز ملک را با کاربری منزل شهردار در اختیار داشت.
طبق قرارداد پس از گذشت دو سال شهرداری در صورت تمایل به تمدید قرارداد باید ماهیانه شش میلیون تومان به مالک به عنوان اجاره بهای ماهیانه پرداخت می کرد که با توجه به شرایط ملک( بنا به گزارش کتبی سازمان خدمات ایمنی و آتشنشانی ) فاقد ایمنی لازم و کافی بوده و مالک نیز تمایلی به ادامه قرار داد نداشت و شدیدا بدنبال تحویل ویلای خود بود.
پس از بررسی چندین ملک بدلیل اینکه قالبا با رهن کامل نبود و پرداخت اجاره در شرایط بد اقتصادی برای شهرداری بار مالی به همراه داشت از سوی شهردار رشت رد می گردید و سرانجام در اپارتمان فعلی مالک با رهن کامل ملک فعلی و پرداخت ودیعه ملک کنونی از محل سپرده بدون سود و عدم پذیرش پرداخت اجاره بها ماهیانه خود نشان از حساسیت شهردار رشت به حفظ بیت المال میباشد لیکن برخی افراد جهت خودنمایی و یا هر هدف سو دیگر به جای الگوسازی از این رفتار حسنه قصد ایجاد هجمه علیه شهردار رشت را دارند که جای بسی تاسف و تفکر است…
لازم به ذکر است مبلغ اجاره بهای ویلای استیجاری شهردار قبلی که منزل ویلایی بود اکنون بیش از یک و نیم برابر آپارتمان شهردار فعلی است و هر عقل سلیمی متوجه خواهد شد که در این مورد صرفه جویی صورت گرفته است
تو خود بخوان حدیت مفصل از این مجمل ….

خبرراست

رشتکده،  دکتر ناصر حاج محمدی به همراه رئیس کل دادگستری استان و رئیس سازمان بازرسی گیلان به منظور بررسی روند اجرای پروژه تصفیه خانه شیرابه زباله های لندفیل سراوان، به محل دفنگاه زباله ها رفتند و از نزدیک وضعیت موجود را ارزیابی کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان و سیف الله مسرور بازرس کل استان در جریان این بازدید، توضیحات شهردار رشت را در باره روند و چگونگی اجرای این پروژه مورد توجه قرار دادند.

به گزارش غیرمنتظره ؛دکتر حاج محمدی در این برنامه بازدید در سخنانی تاکید کرد: در صورت تکمیل شدن این پروژه بسیاری از مسائل مرتبط با شیرابه های این لندفیل مرتفع خواهد شد.

به دلیل برخی از کم‌لطفی‌ها تاکنون مصوبه شورای شهرستان رشت مبنی بر سلب عضویت دو عضو شورای رشت که در شورای شهرستان رشت حضور دارند به نتیجه نرسیده است. حامد عبداللهی از مجموع ۲۴ جلسه شورای شهرستان، در ۲۱ جلسه حضور نداشت! تا زمانی که مصوبه سلب عضویت این دو عضو تعیین تکلیف نشود پس‌ازاین در هیچ‌کدام از جلسات شورای شهرستان شرکت نمی‌کنم.

 

رشتکده،   رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت در بیست و یکمین جلسه علنی شورای شهرستان در ساختمان جلسات شورای شهرستان با اشاره به اینکه برای دومین بار متوالی جلسه انتخاب هیئت‌رئیسه شورای شهرستان رشت لغو شده است، اظهار کرد: انتظار ورود فرماندار رشت به این موضوع را داریم.

 

پیگیری و تعیین تکلیف توسط فرمانداری

ابراهیم اخوان با بیان اینکه باید نسبت به تعهداتمان پایبند باشیم، افزود: به علت عدم حضور برخی از اعضای شورای شهرستان رشت در جلسات شورا همچنان شاهد عدم انتخاب هیئت‌رئیسه جدید شورای شهرستان هستیم و این روند نگران‌کننده است.

وی با تأکید بر اینکه این موضوع را از طریق فرماندار رشت پیگیری می‌کنیم، گفت: طی تماس تلفنی با فرماندار رشت عدم حضور برخی از اعضای شورای شهرستان رشت را در جلسه انتخاب هیئت‌رئیسه شورای شهرستان را به اطلاع فرماندار رشت رساندم و وی نیز قول مساعد به‌منظور پیگیری این مسئله را داده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان رشت با اشاره به اینکه طی یک سال اخیر تمام تلاش خود را به‌منظور رفع مشکلات به کار گرفتیم، بیان کرد: در جلسه هیجدهم شورای شهرستان رشت در تیر ماه سال ۹۸ موضوع سلب عضویت دو عضو شورای رشت به علت غیبت‌های مکرر را مطرح و با موافقت اعضا مصوبه‌ای از این بابت به فرمانداری رشت ارسال کردیم.

اخوان با تأکید بر اینکه پرونده سلب عضویت دو عضو شورای رشت که در شورای شهرستان عضویت دارند در هیئت حل اختلاف استانداری گیلان در حال بررسی است، تصریح کرد: دبیر هیئت حل اختلاف پس از مدتی به بنده اعلام کرد که دلایل طرح موضوع سلب عضویت را برای بررسی در هیئت حل اختلاف ارائه کنم که بنده نیز این اقدام را انجام دادم اما متأسفانه به دلیل برخی از کم‌لطفی‌ها تاکنون مصوبه شورای شهرستان رشت مبنی بر سلب عضویت دو عضو شورای رشت که در شورای شهرستان رشت حضور دارند به نتیجه نرسیده است.

وی به غیبت‌های حامد عبداللهی در شورای شهرستان رشت اشاره کرد و گفت: حامد عبداللهی از مجموع ۲۴ جلسه شورای شهرستان ۲۱ جلسه حضور نداشت و حجت جذب نیز در ۱۱ جلسه غیبت داشت.

ارسال نامه سلب عضویت برای دو عضو غایب به فرمانداری

عضو شورای اسلامی شهرستان رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه فرماندار رشت باید به مصوبه شورای شهرستان توجه کند، اظهار کرد: شورای شهرستان رشت بابت عدم حضور و سلب عضویت دو تن از اعضای شورای شهرستان مصوبه‌ای به فرمانداری رشت ارسال کرد اما متأسفانه تاکنون این موضوع به سرانجام نرسیده است.

سید جواد ترمه با تأکید بر اینکه روند شورای شهرستان رشت روبه‌جلو بود افزود: متأسفانه در شرایط فعلی برخی به علت کسب کرسی هیئت‌رئیسه موجب بروز حواشی فراوانی شده‌اند و انتظار داریم این روند با ورود فرماندار رشت خاتمه پیدا کند.

بی‌حرمتی به اعضای شورای شهرستان و آرای مردم توسط غائبین

عضو دیگر شورای اسلامی شهرستان رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه عدم حضور برخی از اعضای شورای شهرستان رشت در جلسه انتخاب هیئت‌رئیسه بی‌حرمتی به دیگر اعضای شورای شهرستان و آرای مردم است، اظهار کرد: عدم حضور دو تن از اعضای شورای شهر رشت در جلسات شورای شهرستان موجب بروز مشکلاتی شده است و انتظار داریم فرماندار رشت پیگیر این وضعیت نگران‌کننده باشد.

رحیم پورطالمی با تأکید بر اینکه وضعیت مصوبه پیشین شورای شهرستان پیرامون سلب عضویت دو عضو شورای رشت از شورای شهرستان توسط فرماندار رشت تعیین تکلیف شود افزود: تا زمانی که مصوبه سلب عضویت این دو عضو تعیین تکلیف نشود پس‌ازاین در هیچ‌کدام از جلسات شورای شهرستان شرکت نمی‌کنم.

برخی به دنبال بهانه‌های بنی اسرائیلی هستند

یکی دیگر از اعضای شورای شهرستان رشت نیز در این جلسه با تأکید بر اینکه باید پذیرای دموکراسی باشیم، اظهار کرد: اعضای شورای شهرستان بر اساس دموکراسی با رأی مردم انتخاب‌شده‌اند و این روند باید در عملکرد خودمان نیز مشهود باشد.

سیده مریم پاکزاد با بیان اینکه برخی به دنبال بهانه‌های بنی اسرائیلی هستند، افزود: انتظار داریم شورای حل اختلاف استان نیز نسبت به عملکرد دوشخصیتی که با اقداماتشان مجموعه شورای شهرستان رشت را زیر سؤال برده‌اند ورود کند.

خودداری از برگزاری جلسات شورای شهرستان رشت

در این جلسه با موافقت اعضای شورای شهرستان رشت مصوب شد تا زمانی که پرونده سلب عضویت حامد عبداللهی و حجت جذب در هیئت حل اختلاف استان تعیین تکلیف نشود از برگزاری جلسات شورای شهرستان رشت خودداری شود.

 

گفتنی است که حامد عبداللهی، حجت جذب، مجتبی عزیز صفت، محمد صادقی، مجید فاتحی، محرمعلی رسولی، محمدعلی شورشی از اعضای غائب شورای شهرستان رشت در جلسه انتخاب هیئت‌رئیسه بودند.

رشتکده،  رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای رشت با ابراز خرسندی از برگزاری نگارخانه هایی با مضمون واقعه عاشورا اظهار کرد: هنر زبان گویای جامعه است و در قالب هنر می توان مباحث را به بهترین روش به نمایش گذاشت.
 
 
فاطمه شیرزاد با بیان اینکه نسل جوان از پرداختن به قیام حسینی و واقعه عاشورا در قالب هنر استقبال می کند افزود: ماندگاری مفاهیم از طریق زبان هنر قابل توجه بوده و این مهم باید گسترش پیدا کند.
 
وی با تاکید بر حمایت از جامعه هنری بیان کرد: در دورانی که دنیای استکبار با بهره مندی از تجهیزاتی همچون ماهواره و … در تلاش برای حذف فرهنگ ناب اسلامی انقلابی است یقینا با بهره مندی از زبان گویای هنر می توانیم در مقابل این هجمه ها با قدرت ایستادگی و مقابله کنیم.

رشتکده،  پیمان پارسا به عنوان مدیر منطقه ۳ شهرداری رشت، محمد نوری هریس را به عنوان رئیس سازمان مدیریت حمل و نقل و بار و مسافر شهرداری و میثم حرفت خواه را به عنوان رئیس سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری رشت معرفی شدند.

در آیین معارفه این مدیران برای هر یک از آنها آرزوی موفقیت در سمت های جدید شد.

همچنین‌ از تلاشهای مدیران پیشین نیز قدردانی و سپاسگزاری گردید.

 
 رشتکده، در دهمین روز از ماه مهر ساختمان شورای اسلامی شهر رشت شاهد حضور غلامعلی جعفرزاده و جبار کوچکی نژاد نمایندگان شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی بود.
 
محمد حسن عاقل منش، عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر لزوم تسریع در اجرای پروژه تراموای رشت، اظهار داشت: با تلاش نمایندگان محترم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی اقدام قابل توجهی در قرار گرفتن تراموای رشت در ردیف بودجه کشور صورت گرفت. این پروژه در حالی که در گذشته با روند خوبی پیشرفت داشت اما در حال حاضر به کندی پیش می رود. راه‌اندازی تراموا به طور حتم موجب کاهش حجم عظیمی از بار ترافیکی شهر رشت می شود.
 
عاقل منش با بیان اینکه برای پیشرفت در این روند ابتدا باید مشکلات را از داخل استان حل نمود، افزود: پس از حل مشکلات داخلی در حوزه تراموا، برای موافقت و همراهی شورای عالی ترافیک انتظار داریم نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نسبت به تحقق هر چه سریع‌تر این پروژه کمک نمایند.

آخرین شنیده ها حاکی از این است که سجاد محجوب مدیر عامل فعلی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گزینه نهایی برای حضور در مسند مدیر عاملی سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری رشت میباشد!!

نکته قابل توجه در این خصوص بررسی عملکرد این فرد در سازمان سیما و منظر شهر و وضعیت نابسامان حوزه عملکرد این سازمان در دوره تصدی محجوب است که همواره با حاشیه های فراوان و نارضایتی شهروندان، کارشناسان این حوزه و البته اکثریت اعضای شورای شهر به همراه بوده است.

فاجعه ای که در وضعیت سیما و منظر شهر رشت به عنوان یکی از مقاصد گردشگری کشور در مدت مدیریت وی به وقوع پیوست، بی برنامه بودن و انحصار برخی از قراردادها با پیمانکاران خاص و سردرگمی در برنامه های پیش روی سازمانی به اهمیت سیما و منظر شهری همه و همه خبر از خروج این فرد از چرخه مدیریتی شهرداری رشت میداد لیکن در روزهای اخیر شایعه حضور محجوب در سازمان فرهنگی باعث تعجب دلسوزان عرصه فرهنگ و شهروندان رشت گردیده است.

نکته حائز اهمیت اینجاست چرا؟ چطور؟ و چگونه با وجود مدیران لایق و متخصص در حوزه فرهنگ که سابقه و رزومه موفق در این حوزه داشته و با بدنه فرهنگی و هنری رشت مرتبط میباشند باید فردی که هیچ تخصص و پیشینه تخصصی فرهنگی در کارنامه خود ندارد پس از عدم موفقیت در سازمان سیما و منظر دوباره تصدی سازمان فرهنگی را برعهده گیرد؟؟؟

آیا با توجه به منابع محدود شهرداری، تهاجم فرهنگی که کشور با آن دست به گریبان است و امروز به عنوان جنگ نرم مطرح میباشد با توجه به اهمیت حوزه فرهنگ شهری کرسی های مدیریتی حساس همچون سازمان فرهنگی جای آزمون و خطای دردانه هایی همچون محجوب میباشد؟؟؟

شهردار رشت باید توجه داشته باشد که انتصابات وی در حوزه مدیریت شهری تراز ارزیابی عملکرد وی در مقابل عیون آگاه شهروندان است و آقای حاج محمدی نباید تحت هیچ شرایطی در انتصابات خود تحت تاثیر فشارها قرار گیرد چرا که انتظار رشتوندان از شهردار شجاع خود اعمال دیدگاه شایسته سالاری در حوزه انتصاب مدیران میباشد.

آزموده را آزمودن خطاست...

صفحه1 از29

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.