Staff pick

Staff pick

در شهر

 رشتکده،  شهردار این کلانشهر در گفتگویی پیرامون‌ زنجیره تولید تا امحای پسماند اظهار کرد: بخشی از این‌موضوع به اجرای عملیات جداسازی و تفکیک زباله مربوط می شود.

 

ناصر حاج محمدی با اشاره به نابودی تقریبی خطوط یک و دو با ظرفیت ۵۰۰ تن اسمی و آتش سوزی خط دیگر با ظرفیت کمتر از ۱۰۰ تن در روز گفت: امروز یکی از این دو خط با هزینه های شهرداری بازسازی شده است و درحال حاضر عملیات تفکیک پردازش زباله و ساخت کمپوست با ظرفیت ۳۰۰ تن در این خط صورت می گیرد.

 

وی افزود: این خطوط نیازمند بازسازی بوده و بهسازی خطوط یک و دو با مبلغ تقریبی نه و نیم میلیارد تومان در زمره برنامه های شهرداری قرار دارد.

 

شهردار رشت در ارتباط با افزایش ظرفیت کارخانه کود آلی از ۵۰۰ تن اسمی به ۱۰۰۰تن اسمی خاطر نشان کرد: برای این مهم، باید خطوط سه و چهار نیز خریداری شوند.

 

حاج محمدی گفت: برآوردهای لازم در این باره انجام شده و با توجه به تأمین بخشی از این امکانات از خارج از کشور، یکبار به مناقصه گذاشته شد و به علت مبلغ بالای مناقصه دهنده، این مناقصه دوباره برگزار می شود.

 

وی افزود: انتظار می رود که قرارداد یادشده هرچه سریع تر منعقد شود تا از انجام هزینه های مازاد جلوگیری شود.

 

شهردار رشت ادامه داد: اگر بتوانیم خطوط زباله یک و دو را بازسازی و خطوط ۳ و ۴ را خریداری و نصب کنیم، دو سوله ۶ هزار متر مربعی در حال ساخت نیز با اعتبار دولتی تکمیل می شود.

 

حاج‌محمدی گفت: به این ترتیب از سال ۱۴۰۱ هیچ زباله ای در سروان تخلیه نمی شود.

 

وی بهسازی لندفیل را از برنامه های شهرداری رشت اعلام و خاطر نشان کرد: در رابطه با تأمین اعتبار کاور و بستن لندفیل نیز مکاتباتی با مقام عالی استان و معاون عمرانی وزیر کشور انجام شده است.

 

شهردار رشت با بیان اینکه کاور لندفیل ۲ سال طول می کشد گفت: طبق برآورد دانشگاه گیلان، این اقدام به اعتبار تقریبی ۳۵ میلیارد تومانی نیاز دارد که در صورت تخصیص اعتبار، لندفیل بسته شده و مشکلات زیست محیطی منطقه به حداقل ممکن می رسد.

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خبر داد:

ششمین جلسه کارگروه راهبری خدمات الکترونیک شهرسازی رشت با دستور کار بررسی ارائه خدمات جاری در بستر الکترونیک (وب) تشکیل شد.

رشتکده، جلسه با حضور دکتر ویسی، معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت، مهندس عسکری رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری و مدیران و معاونین مناطق پنجگانه در دفتر معاونت برگزار گردید.

دراین جلسه بر لزوم ارائه خدمات شهرسازی بر بستر وب(خدمات الکترونیک) تاکید گردید.

همچنین، با بهره گیری از تجربیات سایر کلان شهرها در امر ارائه خدمات الکترونیک شهرسازی و معماری شهرداری، با پیشنهاد مهندس علیپور دبیر کارگروه راهبری خدمات الکترونیک شهرداری رشت مقرر شد؛ تعداد ۱۰ عنوان خدمات جاری شهرسازی پس از تامین زیر ساخت سخت افزاری لازم به صورت آزمایشی در منطقه ۳ شهرداری رشت راه اندازی شود.

عناوین خدمات الکترونیک شهرسازی به شرح ذیل می باشد.

۱-پیگیری درخواست های شهرسازی

۲-شناسایی کد نوسازی

۳-تصدیق گواهی های صادره

۴-شهر نما(پیمایش نقشه)

۵-سوابق پرداخت عوارض نوسازی

۶-اعلام ضابطه ساخت

۷-محاسبه تراکم مصوب و مجاز

۸- محاسبه زیر بنای ساخت در طبقات

۹-اعلام میزان در مسیر

۱۰-ثبت درخواست الکترونیک

در پایان؛ مقرر شد سازمان فاوا برنامه زمانی جهت اجرا و بارگذاری ۱۰ خدمت مذکور را در جلسه بعدی کارگروه ارائه نماید

رشتکده،  حضوررئیس و معاون سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت درمراسم گرامیداشت روزملی تجلیل ازامام زادگان و غباررویی بقاع متبرکه آستان مقدس خانم فاطمه اخری سلام الله علیها(خواهرامام رشت)

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت خبر داد:

سومین جلسه شورای فنی استان در سال ۹۹ برگزار گردید

رشتکده،  سومین جلسه شورای فنی استان در سال ۹۹ در سالن جلسات استانداری با ریاست معاونت محترم هماهنگی امور عمرانی استانداری و مدیران محترم شهری برگزار گردید.

در این جلسه در رابطه با گزارش وضعیت مناسب سازی شهری و بازدید های مشترک بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت.

در این راستا، دکتر ویسی معاون محترم شهرسازی و معماری شهرداری رشت بر احداث اتاقهای مادر و کودک در پروژه ها و مکانهای عمومی با تردد بالا در شورای فنی استان تاکید کرد.

همچنین، ضمن اشاره بر لزوم اخذ پروانه ساختمانی برای کلیه دستگاههای اجرایی در پروژه های ساختمانی در سطح شهر، ابراز داشتند با توجه به این مطلب که شهر رشت جزو شهرهای منتخب جهت پایلوت شهر دوستدار کودک انتخاب شده است لازم است کلیه پروژه هایی که مورد استفاده عموم مردم قرار دارند به احداث فضاهای مناسب استفاده کودکان و اتاقهای ویژه مادر و کودک برای آنها اقدام شود.

رشتکده، به گزارش خبرنگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت، پیش از ظهر امروز ۱۲ تیر ۹۹ سرپرست سازمان آتش نشانی رشت و مدیرکل راه آهن شمال ۲  با یکدیگر دیدار داشتند.

در این جلسه مشترک که تنی چند از مدیران هر دو مجموعه نیز حضور داشتند بر برنامه ریزی جهت بازدید از طول خطوط و ایستگاه های راه آهن شمال ۲ تاکید شد تا برای آمادگی و هماهنگی بیشتر، برگزاری مانور مشترک میان دو دستگاه در دستور کار قرار گیرد.

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت در سخنان خود ضمن تاکید بر تجارب حوادث مختلف در سنوات گذشته ادامه داد: در هر برهه برای مواجهه با هر حادثه ای باید آماده باشیم.

وی با اشاره به ۱۴ ایستگاه آتش نشانی در سطح شهر رشت که در راستای اطفای حریق، رسیدگی به حوادث، پیشگیری و آموزش فعالیت دارند، افزود: با توجه به اینکه قدمت شیوه حمل و نقل ریلی در استان گیلان پایین است و دستگاه های امدادی آشنایی کمتری با راه آهن دارند، اقدامات ایمنی و شناختی در این حوزه حائز اهمیت است.

غلامحسین ولدی مدیرکل راه آهن شمال ۲ در سخنان خود با بیان اینکه می بایستی برای بازدید میدانی مدیران سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت از طول خطوط برنامه ریزی شود و برای آمادگی و هماهنگی بیشتر برگزاری مانور مشترک میان دو دستگاه در دستور کار قرار گیرد ادامه داد: اطلاع رسانی به موقع و آموزش؛  موارد مهمی است که باید در راستای پیشگیری و مهار سوانح به آن توجه داشت.

 

این مدیر کل بر افزایش آگاهی و دانش همکاران، ایجاد فضای روانی لازم، بستر سازی فرهنگی جهت مقابله با حوادث، نهادینه کردن ایمنی، ایجاد سرعت عمل در امداد رسانی در نقاط صعب العبور منطقه و تحصیل نقاط قوت و ضعف تاکید کرد و ادامه داد: این موارد نکاتی است که باید به آن توجه جدی داشت و فرصتی است تا از ظرفیت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت برای آموزش پرسنل  بهره جست.

 
 
 
 
  
 

با ارسال یک لوح سپاس مشترک پیروز حناچی رئیس مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران، احمد گواری سرپرست فدراسیون همگانی و عبدالحمید احمدی معاون توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان به پاس قدردانی از تلاش های دکتر ناصر حاج محمدی در جهت توسعه ورزش همگانی قدردانی کردند.

رشتکده،  به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، در متن این لوح سپاس آمده است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر ناصر حاج محمدی

شهردار محترم کلانشهر رشت

باسلام

یقیناً توسعه و پیشرفت ورزش شهروندی و کارمندی در کلانشهرهای کشور مرهون تلاش بی دریغ مسئولین خدوم و دلسوزی می باشد که همواره در جهت رشد و تعالی آن قدم برداشته و خدمتگذاری را افتخاری بزرگ و پاسخگویی را وظیفه ای مهم برای خویشتن میدانند؛ لذا لازم میدانیم از حمایت های ارزنده جنابعالی؛ در توسعه ورزش همگانی در کلانشهرهای ایران قدردانی نماییم.

امید است با مدیریت هوشمند اجرای برنامه های جذاب و مخاطب محور شاهد ارتقاء سطح سلامتی در ایران فعال باشیم.

این لوح سپاس به امضای پیروز حناچی، احمد گواری و عبدالحمید احمدی رسیده است.

گفتنی است همچنین این سه مقام مسئول با ارسال لوح سپاس مشابه از دکتر محمدرضا فروحی رئیس کمیته ورزش و تفریحات سالم مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران قدردانی کردند.

 

رشتکده،  به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، همزمان با ۱۴ تیر ماه روز شهرداری ها و دهیاریها  و به جهت سنجش آگاهی شهروندان نسبت به حقوق و تکالیف متقابل با شهرداری و ایجاد انگیزه و  افزایش دانش و آگاهی نسبت به این موضوع، مدیریت نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت مسابقه ای با عنوان «شهروند آگاه» برگزار می نماید.

 کلیه علاقه مندان به این موضوع می توانند پس از مطالعه پرسشنامه این مسابقه، نسبت به تکمیل پاسخنامه حداکثر تا  پایان وقت اداری ۱۶ تیرماه و ارسال آن به ایمیل اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت به آدرس  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید  اقدام نمایند.

شایان ذکر است، از منتخبین به قید قرعه تقدیر به عمل خواهد آمد.

جهت دریافت پرسشنامه و پاسخنامه مسابقه بر روی لینک های ذیل کلیک نمایید.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت با تاکید بر اینکه اجرای جشنو‌اره "نسیم کرامت" از روز دوم تیر آغاز و تا دوازدهم تیر ماه ادامه دارد، گفت: این جشنواره در برخی از محلات اجرا شده و در برخی محلات دیگر در روزهای آینده برگزار می شود.

 

رشتکده،  به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، حمیدرضا محمدی سپس گفت: این جشنواره در تماشاخانه سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت، بوستان توحید، بوستان قدس، سبزه میدان، بوستان ملت‌ و بوستان شهیدان نهی قناد برگزار شده و در روزهای آینده در مسکن مهر، بوستان دانشجو، بوستان مفاخر و بوستان میخک و مسکن مهر نیز برگزار می شود.

وی با اشاره به فرا رسیدن میلاد حضرت معصومه(س) به برگزاری جشن بزرگ میلاد حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع) در مناطق مختلف شهر رشت اشاره کرد و گفت: جشن های نسیم کرامت علاوه بر تماشاخانه سازمان فرهنگی، سوم تیر ماه در بوستان توحید، چهارم تیر ماه در پارک قدس، پنجم تیر ماه در سبزه میدان، ششم تیر ماه در پیاده راه فرهنگی شهدای ذهاب، هفتم تیر ماه در بوستان ملت، هشتم تیر ماه در بوستان شهیدان نهی قناد، نهم تیر ماه در مسکن مهر و دهم تیر ماه در بوستان دانشجو اجرا شده است.

وی افزود: همچنین این جشن یازدهم تیر ماه در بوستان مفاخر و دوازدهم تیر ماه در بوستان میخک از ساعت ۱۸ تا ۲۰ شب برگزار می شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت سپس تاکید کرد: استان گیلان به دلیل برکت وجود خواهر و برادر امام رضا(ع) پناهگاه امنی برای عاشقان و دلباختگان حریم اهل بیت(ع) است.

وی افزود: مردم ایران اسلامی و شهروندان گرامی رشت، ارادتی ویژه به خاندان اهل بیت(ع) از جمله حضرت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) داشته و دارند و این علاقه مندی را به اشکال گوناگون نشان داده اند.

 محمدی خاطر نشان کرد: "دهه کرامت" فرصتی ارزشمند و مغتنم برای نشان دادن عشق و علاقه و عرض ارادت به خاندان موسی بن جعفر(ع) می دانند.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت در پایان خاطر نشان کرد: جشنهای محله ای "نسیم کرامت" نمونه ای از نشانه های ارادت به این خاندان مکرم و معظم است.

 

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.