Staff pick

Staff pick

در شهر

محمدحسن عاقل منش گفت: مجمع خیرین سلامت استان گیلان یکی از تشکل هایی است که در جهت رفع مشکلات و تنگناهای بخش بهداشت، درمان و سلامت استان تلاش می کند و می کوشد تا گوشه ای از کار را در حد توان و امکانات خود بر عهده گیرد.

رشتکده،  عضو مجمع خیرین سلامت استان گیلان در ادامه افزود: این مجمع با هدف تحکیم، توسعه و اشاعه هدفمند نیات و اعمال نوعدوستانه، خداپسندانه و خیرخواهانه نیکوکاران، همگرایی و انسجام سازمانی، هم افزایی مدیریتی نیروها، امکانات و منابع مالی درجهت خدمت رسانی خیریه شخصیتهای نیک اندیش در بخش بهداشت و درمان تشکیل و تاسیس شده است.
وی ادامه داد: مجمع یاد شده به عنوان یک موسسه غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی فعالیت می کند.
عاقل منش سپس تاکید کرد: شناسایی خیرین، موسسات و سازمانهای خیریه و همچنین مردم و شهروندان نیکونهاد و بسیج امکانات و نیروها درجهت جذب، تعامل و برنامه ریزی برای هدایت منابع به بخش بهداشت و درمان متناسب با نیات خیران و نیاز بخش بهداشت و سلامت مورد نظر همه اعضای هیات مدیره است.
این عضو هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان گیلان با تاکید بر اقدامات مثبت، موثر و متعدد این مجمع در رشت و شهرستانهای مختلف استان اضافه کرد: همه تلاش ما این است که بتوانیم به سهم خود وظیفه مان را در جهت بهبود شرایط درمانی در استان فراهم آوریم.
وی افزود: پروژه های بسیاری در شهرهای مختلف تعریف و اجرایی شده و اقدامات متعددی در طول سالهای گذشته به وسیله مجمع به انجام رسیده است که هر یک در جای خود ارزشمند و مفید هستند.
محمدحسن عاقل منش همچنین به اجرای بسیاری از پروژه های بهداشتی – درمانی به وسیله این مجمع اشاره کرد و گفت: پروژه های بسیاری به وسیله خیران و نیکوکاران در رشت و در برخی از بخشها و شهرهای گیلان آغاز شده، در دست اجرا بوده و یا کاملاً اجرایی گردیده اند که این پروژه ها عبارتند از:
– مرکز جامع سلامت رشتیان با یکهزار و ۱۴۰ مترمربع زیربنا در رشت
– همراه سرای بیمارستان رازی رشت در ۶۰۰ مترمربع زیربنا
– فضای فیزیکی ccu بیمارستان رازی رشت با ۲۵۰ مترمربع زیربنا
– بخش جراحی و کلاس درس بیمارستان رازی رشت با ۲۰۰ مترمربع زیربنا
– بخش غدد و روماتولوژی بیمارستان رازی رشت با ۳۵۰ مترمربع زیربنا
– بخش شیمی درمانی بیمارستان رازی رشت با ۳۵۰ مترمربع زیربنا
– بخش جراحی عروق و قفسه سینه بیمارستان رازی رشت با ۷۹۶ متدمربع زیربنا و ۳۰ تخت بستری
– بخش جراحی مغز و اعصاب بیمارستان پورسینای رشت در ۳۰۰ مترمربع زیربنا
– مرکز تصویربرداری و پاویون رزیدنتهای بیمارستان پورسینای رشت در ۲۴۰ مترمربع زیربنا
– مرکز جامع سلامت شبانه روزی چابکسر با دو هزار و ۱۴۲ مترمربع زیربنا
– مرکز جامع سلامت شماره ۲ خمام با ۴۰۰ مترمربع زیربنا
– درمانگاه تخصصی بیمارستان سیدالشهدای لاهیجان در ۲۷۵ مترمربع زیربنا
– مرکز جامع سلامت هادیان سلیقه دار بندرانزلی در ۳۰۰ مترمربع زیربنا
– مرکز جامع سلامت شماره ۲ سنگر با ۱۵۰ مترمربع زیربنا
– درمانگاه تخصصی قلب و عروق بیمارستان غدیر سیاهکل با ۶۰ مترمربع زیربنا
– مرکز جامع سلامت کلاچای با ۳۳۶ مترمربع زیربنا
– خانه بهداشت شیرکوه رودبار با ۷۲ مترمربع زیربنا
– مرکز دیالیز رودسر با ۸۵۰ مترمربع زیربنا و ۳۲ تخت دیالیز
– خانه بهداشت آسیابر سیاهکل با ۱۲۰ مترمربع زیربنا
– بخش icu بیمارستان شهید انصاری رودسر با ۳۵۰ مترمربع زیربنا
– خانه بهداشت شالکوه رشت با ۶۸ مترمربع زیربنا
وی در ادامه خاطر نشان کرد: نیکوکاران و خیران در داخل و خارج کشور با این مجمع همکاری می کنند و با کمکهای داخلی و استانی، خارج استان و حتی کمکهای ارزی خارج از کشور زمینه های فعالیت خیرخواهانه را در بخش بهداشتی و درمانی فراهم می کنند.

((روی عکس کلیک کنید))

عاقل منش سپس به تلاشها و دلسوزی دکتر حسن بهبودی رئیس هیأت مدیره، دکتر کیانوش کوچکی نژاد مدیر عامل و دیگر اعضای محترم هیأت مدیره مجمع خیرین سلامت استان گیلان و نقش ارزنده ای که در جمع آوری و هدایت این کمک داشته و دارند، اشاره کرد و این تلاشها را ارج نهاد و گفت: بدون شک اگر این دلسوزی و علاقه مندی وجود نداشت بسیاری از اقدامات انجام شده و در دست اجرا محقق نمی شود.
او در ادامه تاکید کرد که به هیچوجه نمی توان از خیرین و انسانهای نوعدوستی که با این مجمع در جهت ارتقای امکانات بهداشتی و درمانی استان همکاری می کنند، به نحو شایسته از تک تک آنها قدردانی کرد اما همین قدر اشاره کنم که یکی از خیرین شاخص که با مجمع خیرین سلامت همیشه همراه بوده جناب آقای دکتر حسین همتی استاد محترم دانشگاه و فوق تخصص جراحی عروق هستند که بسیاری از پروژه ها به همت ایشان و خانواده محترم ایشان کلید خورده و حتی در زمان مقابله به ویروس خطرناک کرونا کمکهای شایان توجهی را علاوه بر همه فعالیتها و خدمات گذشته با مجمع داشته اند.
عاقل منش اظهار کرد: در همینجا فرصت را غنیمت شمرده از همه افراد و اشخاص انساندوست و نیکوکار همراه و همگام مجمع خیرین سلامت استان گیلان قدردانی و تجلیل می کنیم و امیدواریم همکاری آنها با این تشکیلات روز به روز گسترده تر و عمیق تر گردد.
این عضو هیات مدیره مجمع خیرین سلامت سپس گفت: پس از انتشار خبر شیوع ویروس کرونا کمکهای داخلی و خارجی نیز به این مجمع تداوم یافت مثلاً برای نمونه می توان از کمکهایی از کشورهای کانادا، اتریش و آلمان در حدود ۱۵۰ میلیون تومان در این ایام اشاره کرد که به صورت نقدی به حساب مجمع واریز شده است.
وی ادامه داد: با اعلام خبر شیوع ویروس کرونا در کشور و به ویژه استان گیلان از اسفند ماه ۱۳۹۸ فعالیت مجمع خیرین سلامت استان گیلان گسترش، توسعه و افزایش یافته است.
محمدحسن عاقل منش به خبرنگاران عنوان کرد و گفت: در شرایط شیوع ویروس کرونا این مجمع به سهم خود به یاری مردم و شبکه بهداشت و درمان استان شتافته و هر کاری که از دستش بر می آمده را پیگیری و اجرا کرده است.
عضو هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان گیلان افزود: از ابتدای شیوع ویروس این مجمع با اطلاع رسانی به مردم شریف و خونگرم گیلان تلاش کرد نیازهای بیمارستانها، درمانگاه ها، مراکز درمانی و شبکه های به اشت و درمان استان را به ماسک، لباس و تجهیزات حفاظتی برای همگان تشدیح کند و برای ادامه مبارزه با کرونا نیازهای مادی و معنوی همشهریان و هم استانی های گرامی را مورد توجه قرار دهد.
وی افزود: ما به هموطنان عزیز تامین نیازهای موجود را اعلام‌ نموده و خاطر نشان کردیم درجهت جمع آوری کمکهای مردمی‌ واریز کمکهای مادی به
شماره کارت: ۵۸۹۴۶۳۷۰۰۰۰۶۲۷۰۰ و شماره حساب ۶۹۸۷۰۱۸۴۷ به نام مجمع خیرین سلامت گیلان قابل انجام است.

((روی عکس کلیک کنید))

عاقل منش تاکید کرد: همچنین مدیرعامل گرامی و اعضای محترم هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان گیلان با انجام بازدیدهای میدانی خود از بیمارستانهای مختلف استان با نیازسنجی اقدام به تامین بخشی از نیازهای آنها نموده و این کمکها به مرور به بیمارستان استان عرضه شده است.
عضو هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان گیلان سپس ادامه داد: در طول دوران شیوع ویروس کرونا در استان این مجمع تاکنون به سهم خود اقداماتی برای کمک به حافظان سلامت جامعه در استان انجام داده است که می توان به موارد زیر اشاره کرد:
– اهدای ۱۶ دستگاه کمک تنفسی cpap برای استفاده بیماران کرونایی به بیمارستان رازی رشت
– اهدای یک دستگاه اکوکاردیوگرافی به بیمارستان رازی رشت
– فراهم کردن پانسیونهایی برای استفاده گروه های درمانی داوطلب استانهای دیگر که می خواهند در گیلان فعالیت کنند، با همکاری اداره کل بهزیستی استان
– اهدای یک دستگاه رادیولوژی پرتابل به بیمارستان قرنطینه رازی رشت
– اهدای ۱۸ دستگاه کپسول اکسیژن و مانومتر برای بیماران کرونایی به بیمارستان قرنطینه رازی رشت
– اهدای یک دستگاه ماشین “بیماربر” الکتریکی و برقی به بیمارستان رازی رشت
– اهدای هشت هزار ماسک برای مراکز درمانی درگیر لا ویروس و بیماری کرونا
– اهدای ۹ هزار بطری آبمعدنی به بیمارستان قرنطینه رازی رشت
– ارسال روزانه ۲۰۰ پرس غذا و میوه برای بیمارستان قرنطینه رازی رشت
– اهدای بسته های بهداشتی حفاظت شخصی به کادر بهداشتی و درمانی مستقر در مراکز جامع سلامت شهر رشت در تعطیلات نوروز امسال
– اهدای لوازم حفاظت فردی(گان، دستکش، ماسک و عینک محافظ چشم) برای تیمهای روانشناسی و مددکاری مستقر در اقامتگاه قرنطینه پس از درمان بیماران کرونایی
و…

محمدحسن عاقل منش همچنین در ادامه با قدردانی از همه نیکوکاران، شهروندان متعهد و قدرشناس، همه کسانی که یار و یاور این مجمع هستند، گفت: بخشی از کمکها حتی از استانهای دیگر در اختیار این مجمع قرار می گیرد که برای نمونه می توانم به اهدای یکهزار و ۶۰۰ لباس یکسره پزشکی اشاره کنم که به وسیله شرکت نیشکر هفت تپه اهدا شده و برای توزیع در مراکز درمانی استان در اختیار مجمع قرار گرفته است و همچنین ملزومات حفاظت شخصی پزشکان خیر اصفهانی در اختیار این مجمع قرار گرفته که بین تیم پزشکی استان در جهت استفاده در برابر خطرهای ابتلا توزیع شده است و دیگر اینکه می توان از اهدای لوازم حفاظت فردی (گان ویژه اطاق ایزوله، دستکش، ماسک، شیلد صورت و یکدستگاه کمک تنفسی) به وسیله مجمع خیرین سلامت لاهیجان تامین شده که در بیمارستان دکتر پیروز لاهیجان توزیع گردیده است.
وی سپس اظهار نمود: مجمع خیرین سلامت استان گیلان از سال ۱۳۹۰ در زمینه کمک به بخش بهداشت و سلامت استان با جمع آوری کمک های مردمی و نیکوکاران خدماتی ارزشمند در استان انجام داده که در گزارشهایی ویژه این خدمات اطلاع رسانی شده است.
این عضو هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان گیلان همچنین خاطر نشان کرد: وضعیت کرونایی موجود سبب شده است تا این مجموعه بر فعالیت خود بیافزاید و از دیگر سو به دلیل رابطه عمیق و مستقیم این مجمع با بهداشت و سلامت اجتماعی، فعالیت های اخیر آن بیش از پیش به چشم بیاید.
عاقل منش در پایان سخنانش با قدردانی از مجموعه تلاشهای مدیرعامل، رئیس و اعضای محترم هیات مدیره مجمع خیرین سلامت استان گیلان، برای آنها آرزوی موفقیت روزافزون درجهت تحقق اهداف و برنامه های این‌ مجمع و پیشبرد برنامه ها نمود.

دکتر ناصر حاج محمدی با اشاره به اینکه شهرداری رشت ضمن اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به شهروندان برای حضور آنها در خانه و لزوم قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، بر اساس مصوبه ستاد مقابله با ویروس کرونای شهرستان رشت اقدام‌ به مسدود کردن پارکها و بوستان های شهر رشت نمود.

رشتکده، شهردار رشت در همین زمینه افزود: پارکها و بوستان هایی که امکانش وجود داشت با کیسه های پلاستیکی و بوستانهایی که این امکان فراهم‌ نبود با آبپاشی و خیس نمودن چمن، فضا برای پهن کردن بساط محدود شد.

وی ادامه داد: هر چند باید از اقدام آگاهانه و مسئولانه شهروندان فهیم رشت تشکر و قدردانی کرد که سیزده به در را در خانه ها مانده اند و از تردد در سطح شهر و یا اتراق در فضاهای سبز شهری خودداری کردند.

شهردار رشت همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: اینجانب به عنوان خادم کوچک مردم و شهروندان شهر باران از همراهی مردم در جهت تحقق اهداف و برنامه های شعار "سیزده به در را در خانه می مانیم" مراتب قدردانی و سپاسگزاری فرماندار محترم و دیگر مسئولان شهری و استانی را اعلام‌ می نمایم.
دکتر حاج محمدی در پایان اظهار امیدواری کرد: با چنین آگاهی و دانشی که شهروندان از جدی بودن‌ مخاطرات در زمینه شیوع ویروس کرونا کسب کرده اند، جای امیدواری فراوان وجود دارد که به زودی بر این‌ ویروس شوم و منحوس فائق آییم.

فرماندار رشت با بیان اینکه حضور و تجمع مردم در فضاهای عمومی در روز طبیعت می‌تواند وضعیت شهرستان رشت در زمینه همه گیری بیماری کرونا را بحرانی کند، افزود: در همین راستا با ابلاغ دستورالعملی از بخشداران و شهرداران شهرستان رشت خواسته شده است نسبت به انسداد مسیرهای ورودی کلیه تفرجگاه‌ها، مناطق تفریحی و سواحل دریا در ایام پایانی نوروز اقدام شود.

رشتکده،  میرشمس مومنی‌زاده در جلسه ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت، با بیان اینکه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا تنها راه مقابله با این بیماری است، اظهار کرد: همه تلاش‌هایی که اعضای ستاد مقابله با کرونا در حال انجام آن هستند در خوشبینانه‌ترین حالت ۳۰ درصد اقداماتی است که باید انجام دهند و ۷۰ درصد باقی مانده، تنها در سایه احساس مسئولیت، همکاری و همراهی آحاد مردم، میسر خواهد بود.

 

وی با تقدیر از همکاری اصناف و بازاریان با ستاد مقابله با کرونای شهرستان در تعطیلی واحدهای صنفی خویش، افزود: خوشبختانه اکثریت اصناف همکاری خوبی در اجرای طرح تعطیلی واحدهای صنفی داشتند اما متاسفانه همچنان شاهد عدم همکاری حدود ۱۰ درصد از واحدهای صنفی هستیم که از دستگاه‌های ذیربط می‌خواهم هیچگونه مماشاتی با این واحدها صورت نگیرد و این واحدهای صنفی بدون هیچ ملاحظه‌ای پلمپ شوند.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه اطلاع رسانی و تذکر کافی به این واحدهای متخلف شده است، خاطرنشان کرد: همه بخشداران و شهرداران باید به طور کامل در این زمینه فعال شوند و هیچگونه مماشاتی با واحدهای صنفی متخلف نداشته باشند.

مومنی‌زاده با اشاره به در پیش بودن روز طبیعت، تصریح کرد: همانگونه که امسال دید و بازدید نوروزی نداشتیم، در روز طبیعت نیز نباید مردم در فضای عمومی حضور یابند، چراکه اگر این موضوع رعایت نشود می‌تواند وضعیت شهرستان در زمینه ابتلا به بیماری کرونا را وضعیت بحرانی قرار دهد.

وی با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی گسترده صدا و سیما و رسانه‌ها در خصوص عدم حضور و تجمع مردم در فضاهای عمومی در روز ۱۳ فروردین، ادامه داد: در همین راستا از همه بخشداران و شهرداران می‌خواهم راه‌های ورودی تفرجگاه‌ها، مناطق تفریحی و سواحل دریا را مسدود نمایند.

فرماندار رشت با اشاره به اهمیت تکمیل طرح بسیج ملی غربالگری بیماری کرونا در کنترل این بیماری، اظهار کرد: تاکنون ۸۳ درصد از جمعیت شهرستان رشت و ۹۱ درصد با کسر جمعیت شناور شهرستان توسط طرح بسیج ملی مقابله با ویروس کرونا، غربالگری شده‌اند.

مومنی‌زاده با تاکید بر اینکه تکمیل اجرای این طرح، امری ضروری در جهت مقابله با بیماری کرونا است که به دلیل عدم وجود اطلاعات جمعیت باقی مانده با کندی مواجه شده است، گفت: همه کارمندان ادارات و دستگاه‌های اجرایی باید موظف شوند در این طرح شرکت کنند، همچنین بهزیستی، کمیته امداد و هلال احمر نیز موظفند جامعه هدف خودشان را در این زمینه پوشش دهند.

وی با اشاره به اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی به عنوان تصمیم کلیت نظام اسلامی اعم از مقامات عالی قضایی و نیروهای مسلح در کنار دولت است، افزود: در قالب این طرح نیروی انتظامی و پلیس راه نباید اجازه ورود افراد غیر بومی و گردشگران را به استان و شهرستان را بدهند.

فرماندار رشت همچنین از همه پلیس راه‌های ورودی شهرستان رشت خواست که این طرح را با جدیت اجرا کنند و از ورود خودروهای غیر بومی به شهرستان رشت با جدیت جلوگیری کنند.

مومنی‌زاده ادامه داد: در راستای برخورد با خودروهای متخلف ۵۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و توقیف یکماهه خودرو پیش بینی شده است.

مرتضی ورزلدوست مدیر روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گیلان در گفتگویی عنوان کرد: اداره کل ورزش و جوانان گیلان، هیات های ورزشی و سازمان های ورزش و جوانان گیلان فعالیت های موثری در خصوص پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام داده اند.

رشتکده، مرتضی ورزلدوست  مسوول روابط عمومی اداره کل ورزش جوانان استان در گفتگویی  ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو و لزوم مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان اظهار داشت : پس از پذیرش دوران نقاهت بیماران کرونا در هتل المپیک رشت با حمایت‌های  اداره کل ورزش و جوانان گیلان از طریق سازمان‌های مردم نهاد گام بزرگی در جهت مقابله با بیماری کرونا با تولیدات محتوایی، فرهنگی و بهداشتی برداشته شد.

وی عنوان کرد: بنا به تاکیدات مدیریت محترم اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان، سرکار خانم بخشی نسبت به همیاری با کادر درمان و توجه به مساله ی پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اقدامی مؤثر تمامی اماکن ورزشی گیلان در بخش دولتی و باشگاههای خصوصی تا اطلاع ثانوی تعطیل شدند و در خصوص توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی نیز این اداره کل و زیر مجموعه‌های آن فعالیت‌های خوبی را طی این مدت داشته است.

وی افزود: از طریق بانوان سرپرست خانواری که مشغول به خیاطی بودند قسمتی از خط تولید خود را در منزل به تولید ماسک اختصاص دادند و توزیع ماسک، گان و شید در مراکز بهداشتی و درمانی از طریق اداره کل ورزش و جوانان گیلان و سازمان‌های مردم نهاد جوانان صورت گرفت و همچنان این سازمان‌های مردم نهاد به تولید ماسک و توزیع مواد ضدعفونی کننده مشغول هستند.

ورزلدوست با اشاره به اقدامات هیات ورزشی گیلان گفت: توزیع بسته‌های معیشتی خانوار برای خانواده‌های آسیب دیده و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده از اقدامات بسیار خوب هیات های ورزشی گیلان از آغاز ایام شیوع ویروس کرونا در استان بوده است.

وی خاطر نشان کرد: توسط هیات های ورزشی حدود ۱۵۰۰ بسته معیشتی در استان توزیع شد. همچنین مجمع سمن‌های استان همزمان با شیوع ویروس کرونا اقداماتی را در راستای پیشگیری از شیوع این ویروس انجام دادند که  فعالیت‌ها و عملکرد سازمان‌های مردم نهاد جوانان استان گیلان در حوزه مبارزه با ویروس کرونا در استان همچنان ادامه دارند.

وی با اشاره به فعالیت‌های سمن‌های مختلف افزود:  سمن پویندگان شهر اندیشه (نام جدید: پویندگان شهر ایده آل) علاوه بر تولید ماسک‌های بهداشتی از مرکزمعلولین و سالمندان استان از طریق اهدای بسته‌های حمایتی حمایت کردند. همچنین موسسه صبح هنر مسئول حوزه سمعی و بصری ستاد مبارزه با کرونا مجمع  در تولید کلیپ‌های آموزشی، پوستر و…مشارکت نمودند.

ورزلدوست اضافه کرد: موسسه طنین شادی با تهیه بیش از ۳۰۰۰ بسته بهداشتی و الکل و توزیع به صورت رایگان در سطح استان، موسسه باران مهر خزر

مسئول حوزه مرکزی و امور شهرستان‌ها در ستاد مبارزه با کرونای مجمع  با تهیه ۷۰ بسته حمایتی در قالب نیازهای روزانه خانواده‌های آسیب پذیر با عنوان ” طرح عیدانه ۴ ” و تولید ماسک‌های بهداشتی، ترجمه و طراحی پوسترهای آموزشی سازمان بهداشت جهانی، تهیه کلیپ در حوزه آگاهی بخشی و نشاط اجتماعی، اجرای طرح ” لباهنگ در قرنطینه ” ، آموزش بازی‌های فکری، برگزاری مسابقه ” جمعه‌های دورهمی ” با محوریت تماشای فیلم سینمایی در خانه و اهدای جوایز به صورت هفتگی و حمل و نقل بسته‌های حمایتی در سطح استان فعالیت‌های خوبی انجام دادند.

مسوول روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان ادامه داد: سمن رویش بهار زندگی جوان مسوول حوزه روانشناسی ستاد مبارزه با کرونای مجمع  با راه اندازی شبکه ارائه مشاوره رایگان به کادر درمانی و مشاوره تلفنی رایگان به صورت همگانی، تهیه کلیپ در حوزه روانشناسی کودک و بزرگسال، قصه گویی در حوزه کودکان، برگزاری کارگاه‌های آموزشی مجازی ویژه روانشناسان داوطلب به حضور در طرح مشاوره در بیمارستان‌های درگیر با کرونا، ترجمه و طراحی پوسترهای آموزشی و سمن باغ بهار مشاور ادبی حوزه رسانه ستاد مبارزه با کرونا، مشارکت در تولید بیش از ۵۰۰ ماسک روزانه به کمک بانوان سرپرست خانوار و موسسه مهرگستران زندگی بخش مسئول حوزه بهداشت و سلامت ستاد مبارزه با کرونای مجمع با تهیه بسته‌های بهداشتی و حمایتی و توزیع در شهرستان‌های سطح استان گیلان، طراحی پوسترهای آموزشی، تولید کلیپ آموزشی حوزه بهداشت و  آموزش مجازی در حوزه هنری فعالیت کردند.

وی افزود: انجمن  پیوند مانا مسئول حوزه نشاط اجتماعی ستاد مبارزه با کروناب مجمع مشارکت در اجرای طرح ” لباهنگ در قرنطینه “، مشاوره روانشناسی رایگان، تهیه کلیپ‌های مرتبط با حوزه نشاط اجتماعی، موسسه بانوان خلاق جوان مسئول حوزه رسانه ستاد مبارزه با کرونا مجمع، کمک به خانواده‌های آسیب پذیر از طریق بسته‌های حمایتی، طراحی پوسترهای اطلاع رسانی و آموزشی، کانون  طاها النور با تهیه بسته‌های بهداشتی و توزیع در شهرستان‌های سطح استان گیلان، انجمن جوانان کارآفرین ورنا تهیه ۵۰ عدد گان و اهدا به بیمارستان، موسسه حافظان صلح زیتون با ابجاد کارگاه تولید گان و ماسک و اهدای بسته‌های بهداشتی در سطح استان باتولید روزانه ۳۰۰۰ عدد در این فعالیت خطیر همراهی کردند.

ورزلدوست ادامه داد: موسسه سلاله نیکان باتولید ماسک و پخش همگانی در سطح شهرستان، انجمن دوستداران سلامت خزر، تهیه بسته‌های بهداشتی – حمایتی و توزیع در بین خانواده‌های آسیب پذیر استان، موسسه کارآفرینان وارش کادوس با پویش مردمی حمایت از نیازمندان در ایام عید نوروز، کانون گیل صراط با اهدای ۲۰۰۰ دستکش یکبار مصرف معمولی، ۴۴ بطری وایتکس، ۱۳۰ ماسک دولایه و ۴۰ بسته بهداشتی به افراد آسیب پذیر، موسسه آوای لاتون با توزیع رایگان ماسک در سطح شهرستان آستارا، ارسال رایگان کتاب در ایام قرنطینه، موسسه سفیران جوان کاسپین با توزیع١٣٠ هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده در سطح شهرستان و روستاهای استان گیلان، انجمن جوانان کارتاش فعال در کمک رسانی‌ها به شهرستان ماسال و تالش، تهیه گل به منظور تشکر از کادر درمانی، تهیه بسته‌های بهداشتی و موسسه پویندگان آرمان شهر آستارا با تهیه و توزیع بیش از ۳۰۰ ماسک وموادضدعفونی در سطح شهرستان برای مقابله با کرونا اقدامات ارزنده‌ای را انجام دادند.

ورزلدوست در پایان گفت: مردم با رعایت نکات بهداشتی و پیشگیری، پرهیز از سفرها و رفت و آمدهای ضروری کادر بهداشت و درمان را در کنترل و مقابله با این ویروس یاری دهند.

رشتکده، در آخرین روزهای زمستان شهر رشت سخت ترین روزهای خود را می گذارند و پس از عبور از بحران برف شیوع ویروس مرگبار کرونا مجالی برای آسایش شهروندان نداده و بیماری که امروز همه نقاط دنیا را به خود درگیر کرده پس از شهر قوم به عنوان دومین کانون خود رشت را انتخاب کرد.انتخابی که به فوت بسیاری از عزیزان ما منجر گردید و رخت مرگ را بر شهر پرنشاط رشت پوشانید.

فارغ از مصائب این اتفاقات ناگوار، بروز این حوادث را باید آزمونی برای مسئولین و مدیران استانی و شهری دانست که در روزهای آفتابی و خوب آنها را می توان در همه نقاط شهر و در صف اول همه مراسم ها یافت لیکن نقل این روزها متفاوت است...

آری این روزها غیبت بسیاری از مدیران دوربینی و مدعی در قاب هایی که از ایثار و جهاد تصویر ثبت می کند شهروندان را به فکر فرو می برد اما در آن روی سکه حضور پای کار و دغدغه مند برخی دیگر باعث دلگرمی رشتوندان است چرا که این حضور در میانه میدان بحران مبرهن ضربان واقعی قلب ها برای رشت است...

سپید موی شورای شهر نیازی به تمجید و تعریف ندارد و بیش از جهل سال است در قلب بحران های این شهر میدان داری کرده و می کند.
نقل گذشته تکرار مکرراتی است که نه در ذهن بلکه در قلوب رشتی ها از "حاج اسماعیل حاجی پور" ثبت گردیده است اما حضورش در قلب بحران شیوع ویروسی که به تصدیق کارشناسان و پزشکان تهدیدی برای سنین بالا است و مدیریت و نظارت وی بر ضدعفونی هر روزه شهر، در خصوص عشق حاج اسماعیل به رشت حجت را بر همگان تمام کرده است.

اما متاسفانه جماعت تفرقه معاش که جز تن پروری و دامن زدن به اختلافات و سو استفاده از ایجاد فضای مسموم هنری ندارند همواره همچون گله کفتارها به انتظار فرصتی برای حمله به شیر بیشه هستند که البته زهی خیال باطل چرا که سرو ستبر رشت با این بادها نمی لرزد...

آری در روزگاری سخت که بیش از هر زمان دیگر شهر نیازمند ایجاد همدلی و همراهی و تجمیع ظرفیت ها میباشد این افراد معلوم الحال به هر دست آویزی متوسل می شوند و با نشر اکاذیب و فریاد وامصیبتها این بار به دروغ حقوق معوقه کارگران شهرداری را به علم عثمان تبدیل کرده و فغان حمایت از کارگران سر میدهند که در این بین اشاره به چند نکته را واجب میدانیم:
۱.مطابق وعده و پیگیری رییس شورای شهر حقوق عقب افتاده همه پرسنل از جمله کارگران حجمی طبق قانون پرداخت گردید.باید توجه داشت در قرارداد فی ما بین شهرداری رشت با شرکتهای خدماتی که طرف قرارداد کارگران حجمی میباشند مشخص گردیده است که شرکت موظف است تا دو ماه حقوق کارگران را پیش از دریافتی از سوی شهرداری پرداخت نماید و این اتفاق در طول سال همواره رخ داده است لیکن این بار با پیگیری رییس شورا شهرداری رشت حقوق بهمن ماه کارگران را نیز به حساب شرکتها واریز کرده است در عین حال که حقوق اسفند برخی از شرکتها نیز واریز شده است و این امر معمولا در شهرداری کم سابقه است.
۲. افرادی که این روزها به قولی کاسه داغ تر از آش شده اند در سالهای اخیر چرا چگونه و چطور هیچ اهمیتی برای عدم پرداخت حقوق معوقه کارگران قائل نبودند و در زمان حضور بر مسند تصمیم گیری هیچ کنشی در این راستا از آنها مشاهده نشد اما امروز به علم بر این تعذیه بدل شده اند؟؟!!!
۳.علت اصلی تلاش برای تخریب رییس محبوب و خدوم شورای شهر در روزهای بحران زده کشور با توجه به تاکید چند باره مقام معظم رهبری بر حفظ آرامش و همدلی و هم افزایی چیست و این اقدام تفرقه افکنان دقیقا به چه معناست؟؟؟
۴.تفرقه افکنان بدانند و آگاه باشند که مردم این شهر به خوبی همه اقدامات را رصد می کنند و بهترین قاضی در این روزهای سخت شهروندان هستند و هیچ اقدام مثبت و منفی از چشم تیزبین رشتی های فهیم مخفی نمی ماند لذا با فرافکنی چند ورشکسته سیاسی و سایت خبری معلوم الحال حقیقت راستین را نمی توان تحت شعاع قرار داد؟؟؟

بالاخره و با تلاش و ایثار امثال حاجی پور روزهای سخت از این شهر رخت بسته و به تاریخ خواهد پیوست و نشاط و سرزندگی دوباره ره آورد آفتابِ رشت خواهد شد مبادا که روسیاهی تنها قسمت و بهره ما از پایان این روزگار سخت شود...

محمدحسن علیپور عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه از شهردار رشت درخواست کردیم که کارت هایی بعنوان هدیه شب عید برای کارگران شهرداری در نظر گرفته شود اظهار داشت:با همراهی اعضای شورا طی نامه ای از شهردار رشت تقاضا کردیم که مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات، برای نیروهای خدوم حجمی شهرداری بعنوان عیدی اختصاص یابد.

رشتکده، محمدحسن علیپور عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه از شهردار رشت درخواست کردیم که کارت هایی بعنوان هدیه شب عید برای کارگران شهرداری در نظر گرفته شود اظهار داشت:با همراهی اعضای شورا طی نامه ای از شهردار رشت تقاضا کردیم که مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات، برای نیروهای خدوم حجمی شهرداری بعنوان عیدی اختصاص یابد.

وی خاطرنشان کرد: شهردار رشت و تمامی اعضای شورا در تلاش هستند که حق و حقوق کارگران قبل از پایان سال پرداخت شود.

علیپور با اشاره به اینکه برای پرداخت معوقات کارگران لحظه ای کوتاهی نکردیم اذعان داشت: علی رغم اینکه شهرداری رشت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند اما هدف همه همکاران، رساندن شهرداری به یک نقطه مطلوب و از همه مهم تر پرداخت به موقع حق کارگران است.

عضو هئیت رئیسه شورای شهر رشت عنوان کرد: کارگران زحمت کش شهرداری شجاعانه و فداکارانه به این شهر خدمت می‌کنند و شنیدن دغدغه ها و رفع مشکلاتشان در اولویت ماست.

وی به حجمه های وارد شده در روزهای اخیر اشاره کرد و افزود: متاسفانه عده ای از افراد که زمانی خود را دوست می دانستند امروز به کاسه داغ تر از آش تبدیل شده اند و تحلیل می کنند.

علیپور یادآور شد: ماهیت این افراد برای همگان آشکار شده و نیازی به گفتن نیست،اما آنهایی که ادعا دارند باید بدانند که همیشه بازنده واقعی بودند،و این مردم هستند که قضاوت می‌کنند.

فرماندار رشت با تاکید بر اینکه مطابق با مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان، برگزاری هر گونه تجمع تحت هر عنوانی ممنوع می باشد، تصریح کرد: همه برنامه ها و دستورالعمل های قبلی که متناقض با این مصوبه باشند، تا اطلاع ثانوی کان لم یکن تلقی می شود.

رشتکده، فرماندار شهرستان رشت از برخورد قانونی با متخلفین از دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا و پلمپ ۱۵۰ واحد صنفی در این راستا خبر داد.

 میرشمس مومنی زاده طی گفتگویی اظهار داشت: تعداد ۱۵۰ واحد صنفی به دلیل بی توجهی و تخلف از دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، با ورود تیم های بازرسی، پلمپ شدند.

 فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اجرای طرح نظارت بازرسی از نحوه اجرای دستورالعمل ستاد مقابله با کرونای شهرستان رشت از سوی ۳۵ تیم بازرسی این ستاد متشکل از فرمانداری، نیروی انتظامی، اصناف و ادارات صمت و شبکه بهداشت خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از اصناف بدون توجه به شرایط حساس شهرستان در زمینه مقابله با کرونا و با بی اعتنایی به سلامت عمومی مردم، نسبت به اجرای دستورالعمل ساعات کاری مصوب ستاد مقابله با کرونا اهمال می کنند.

وی ادامه داد: در راستای حفظ سلامت و جان مردم، ناگزیر هستیم از قوه قهریه و برخوردهای قانونی جهت برخورد با متخلفین استفاده کنیم و بر میزان سخت گیری ها در این زمینه بیفزاییم.

مومنی زاده با بیان اینکه شرایط شهرستان رشت در زمینه شیوع بیماری کرونا همچنان در وضعیت بحرانی قرار دارد، از عموم مردم خواست ضمن رعایت دقیق نکات بهداشتی، تا حد امکان از منازل خویش خارج نشوند تا هر چه سریع تر، زنجیره انتقال این بیماری قطع و از وضعیت بحرانی خارج شویم.

گفتنی است بنا به مصوبه ستاد مقابله با کرونای استان در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری، ساعت های کاری واحدهای صنفی مستقر در بازار مرکزی شهر رشت از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه و ساعت کاری واحدهای صنفی مستقر در سایر خیابان ها و محلات از ساعت ۱۰ تا ۱۳ و ۱۶ تا ۱۹ می باشد.
فبم
فرماندار رشت با تاکید بر اینکه مطابق با مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان، برگزاری هر گونه تجمع تحت هر عنوانی ممنوع می باشد، تصریح کرد: همه برنامه ها و دستورالعمل های قبلی که متناقض با این مصوبه باشند، تا اطلاع ثانوی کان لم یکن تلقی می شود.

میرشمس مومنی زاده با بیان اینکه مطابق با مصوبات ستاد مقابله با کرونای شهرستان، برگزاری هر گونه تجمع تحت هر عنوان ممنوع است، افزود: در همین راستا کلیه برنامه ها و مکاتبات قبلی که در تناقض با این مصوبه باشد، کان لم یکن تلقی می شود.

وی با تشکر از همه کسانی که با همراهی با دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا، زمینه قطع زنجیره شیوع این بیماری را فراهم می کنند، تاکید کرد: برگزاری کلیه برنامه های فرهنگی نیز از طریق فضای مجازی انجام خواهد شد.

 ‌فرماندار رشت همچنین با اشاره به انتشار نامه ای در خصوص اجازه فروش مواد محترقه برای یک موسسه، خاطر نشان ساخت: این نامه در پی اجرای دستورالعمل قبلی وزارت کشور که قبل از شیوع کرونا ابلاغ شده بود ، صادر شده و بر اساس همین مصوبه ستاد مقابله با کرونا، کان لم یکن تلقی می شود.

رشتکده، رییس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به استمرار روند ضدعفونی معابر شهر توسط پرسنل ایثارگر شهرداری اظهار داشت: در راستای مبارزه با اپیدمی ویروس کرونا شهرداری رشت با تمام ظرفیت از شب گذشته اقدام به ضد عفونی اماکن پرتردد، معابر و حریم بیمارستان ها کرده است و این اقدام تا غلبه بر این بیماری ادامه خواهد داشت.

اسماعیل حاجی پور افزود: با توجه به شرایط موجود و سرعت اپیدمی این بیماری از شهروندان خواستاریم از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند و حتی الامکان از منازل خود خارج نشوند تا نیروهای خدماتی با تمرکز بیشتر اقدام به انجام وظایف خود کرده و روند ضدعفونی به صورت کیفی انجام گردد.

وی افزود: مجموعه نیروهای خدوم شهرداری رشت با عشق به شهروندان و حداکثر توان و ظرفیت خود به خدمت رسانی به رشتوندان ادامه خواهند داد تا در کنار هم بر این بیماری غلبه کرده و نشاط به شهر زیبای رشت بازگردد.

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.