ورزشی |#ffcc00

ورزشی

وزیر ورزش و جوانان گفت: اهانت هواداران و بازیکنان تیم ملی بحرین به سرود ملی کشورمان نقض آشکار قوانین و مقررات فیفا و منشور المپیک است و از طریق نهادهای بین المللی آن را پیگیری خواهیم کرد.

 

رشتکده، مسعود سلطانی فر در واکنش به اهانت هواداران و بازیکنان تیم ملی بحرین هنگام نواخته شدن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران گفت: «مراتب اعتراص رسمی ایران به اهانت های صورت گرفته هنگام پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران در بازی مقابل بحرین در کوتاهترین زمان ممکن از طریق فدراسیون فوتبال به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا و از طریق کمیته ملی المپیک به خاطر نقض منشور المپیک برای احترام سرود ملی یک کشور به کمیته بین المللی المپیک اعلام و پیگیری های لازم برای برخورد قانونی و اعمال مجازات های لازم به عمل خواهد آمد.»

وی افزود:« توهین هواداران و بازیکنان تیم ملی بحرین به سرود ملی کشورمان نقض آشکار قوانین و مقررات فیفا و کمیته بین المللی المپیک است و از طریق نهادهای بین المللی آن را پیگیری خواهیم کرد.»

مربی تیم فوتبال داماش گیلان با بیان اینکه این تیم از نظر روحی مریض است، گفت: بازیکنان و کادر فنی احساس تنهایی می‌کنند و نیاز به حمایت همه‌جانبه هوادارانمان داریم.

 

رشتکده، افشین چاوشی در رشت با اشاره به وضعیت بحرانی داماش گیلان اظهار کرد: بازیکنان و اعضای کادر فنی ریالی از قراردادشان در فصل جاری را دریافت نکرده و در شرایط وخیم اقتصادی قرار دارند.

وی با بیان اینکه نبرد داماش و مس نبرد دارا و ندار بود، خاطرنشان کرد: بازیکنان پس از دیدار مقابل نود تصمیم گرفتند به تمرینات بازگردند و از سرمربی نیز خواستند در تمرینات حضور پیدا کند، تیم با دو جلسه تمرین به رفسنجان رفت و به دلیل عدم تمرکز کافی نتوانستیم نتیجه خوبی مقابل مس کسب کنیم، داماش در این دیدار برای نخستین بار در لیگ یک، دو بار از روی ضربات ایستگاهی گل دریافت کرد و این نشان‌دهنده عدم تمرکز تیم است.

مربی تیم فوتبال داماش گیلان شرایط بازیکنان این تیم را بحرانی دانست و افزود: برخی از بازیکنان با کفش نامناسب در تمرین حاضر می‌شوند و حتی با این کفش در مسابقات شرکت می‌کنند، برخی بازیکنان پس از تمرین در تاکسی‌تلفنی کار می‌کنند، پس از بازی مقابل مس رفسنجان در بازگشت به رشت برخی از بازیکنان لنگِ بیست هزار تومان پول بودند و از بزرگ‌ترهای تیم قرض گرفتند.

چاوشی با تأکید بر شرایط وخیم اقتصادی کشور گفت: آقای حاجی پور در داماش تنها هستند و در سه فصل گذشته جور سایر مسؤولین را کشیدند، داماش تیمی است که دو بار به فینال جام حذفی صعود کرده و باعث غرور مردم گیلان شد، مسؤولین شهری و استانی نیاز است به داماش گوشه چشمی داشته باشند.

وی با بیان اینکه بازیکنان داماش از بی‌تفاوتی مسؤولین دلسرد شده‌اند، تصریح کرد: برای خرید امتیاز لیگ یکی، زحمت بسیاری کشیده شده و دل هواداران شاد شد، مسؤولین هنگام نیاز و سختی‌ها باید دست تیممان را بگیرند و اجازه ندهند این هنجار اجتماعی به بیراهه برود، سهمیه لیگ یکی بسیار ارزشمند است و از مسؤولین به‌ویژه اعضای شورای شهر رشت، نمایندگان مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، رئیس هیئت فوتبال گیلان و مدیرکل ورزش و جوانان گیلان انتظار رسیدگی به وضعیت داماش را داریم.

مربی تیم فوتبال داماش گیلان خواهان حضور هواداران این تیم در تمرینات شد و افزود: بازیکنان به دلیل مشکلات مالی از تمرکز لازم برخوردار نیستند ولی تمرینات منظمی برای دیدار مقابل بادران انجام می‌دهیم، هواداران داماش گیلان مهم‌ترین دل‌خوشی تیممان هستند و از آن‌ها انتظار داریم در تمرینات حضور پیدا کنند، بازیکنانمان مدت‌ها است در تمرینات تنها هستند و هیچ مسؤولی به تیممان رسیدگی نمی‌کند.

مدیرعامل ایرانسل با اعلام آمادگی از عقد قرارداد همکاری با باشگاه سپیدرود قول داد تا برای بر طرف کردن مشکلات این تیم مردمی در چارچوب اختیاراتش اقدامات لازم را انجام دهد.

 

رشتکده، مدیرعامل باشگاه سپیدرود برای رفع مشکلات مالی این باشگاه جلسه ای با مدیرعامل شرکت ایرانسل برگزار کرد.

این جلسه با حضور غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افشین ناظمی مدیرعامل و مجید جعفرزاده معاون مالی باشگاه فرهنگی ورزشی سپیدرود و بیژن عباسی آرند مدیرعامل شرکت خدماتی و ارتباطی ایرانسل برگزار شد.

در ابتدا افشین ناظمی با برشمردن قدمت و ریشه عمیق باشگاه سپیدرود در فوتبال ایران و تشریح جایگاه آن در میان مردم گیلان، سپیدرود را میراث فرهنگی ارزنده گیلان زمین دانست که در اکثر خانواده های گیلانی جایگاهی ویژه دارد و بر مبنای آخرین نظرسنجی صورت گرفته در رسانه ملی پس از سه تیم پرسپولیس، استقلال و تراکتورسازی در جایگاه چهارم کشور قرار دارد.

مدیرعامل سپیدرود باشگاهش را یکی از معدود باشگاه های صد در صد خصوصی کشور دانست که به همین دلیل برای ادامه حیات نیاز به حمایت اقتصادی شرکت های بزرگ و معتبری همچون ایرانسل دارد.

در ادامه نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر حفظ و حراست از سپیدرود و کمک به بازگشت این تیم پرطرفدار و مردمی به سطح نخست فوتبال ایران از دکتر آرند درخواست کرد تا برای برطرف کردن بخشی از مشکلات این تیم پیش قدم شوند.

جعفرزاده گفت: همکاری سپیدرود و شرکت ایرانسل در واقع ارتباطی اقتصادی – فرهنگی است که بدون شک موجبات رضایتمندی هر دو گروه را فراهم خواهد کرد و با اشاره به جشن های بزرگ مردم رشت پس از دو صعود پی در پی سپیدرود به لیگ دسته اول و برتر، عنوان کرد که مردم رشت چشم انتظار تکرار آن جشن ها هستند.

آرند حمایت از تیم های پرطرفدار در شهرستان ها را جزیی از اهداف بلند مدت ایرانسل اعلام کرد که بدون شک به شادابی جامعه و اعتلای ورزش کشور کمک خواهد کرد.

مدیرعامل ایرانسل با اعلام آمادگی از عقد قرارداد همکاری با باشگاه سپیدرود قول داد تا برای بر طرف کردن مشکلات این تیم مردمی در چارچوب اختیاراتش اقدامات لازم را انجام دهد.

در پایان جلسه مقرر شد تا هفته آینده با حضور معاون اقتصادی ایرانسل قرارداد همکاری دو جانبه باشگاه سپیدرود و شرکت ایرانسل به صورت رسمی امضا و عملیاتی شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان تهران انتساب برگزاری هرگونه تجمع به ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تکذیب کرد.

 

رشتکده،  سردار محمد یزدی با اشاره به برخی اظهارنظرات و گمانه‌زنی‌های گوناگون درباره اطلاعیه منتشرشده در خصوص برگزاری تجمع اعتراضی عده‌ای از طلاب و شهروندان نسبت به تصمیم وزارت ورزش و جوانان در ایجاد فضای اختلاط در ورزشگاه‌ها و فراموشی خواسته‌های حیاتی و اصلی جوانان که ظاهراً با محوریت یکی از حوزه‌های علمیه و علمای انقلابی تهران در حال پیگیری و مطالبه است، ضمن تکذیب هر گونه انتساب این تجمع به ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اساساً سیاست و رویکرد ستاد به‌عنوان یک نهاد حاکمیتی، ورود مستقیم به عرصه ترویج معروفات یا مقابله با منکرات نیست و مشخصاً در یک سال گذشته ستاد استان تهران بیشترین انرژی خود را برای «مردمی کردن» و «نهادینه کردن» گفتمان عمومی امر به معروف و نهی از منکر، آن هم با تأکید بر حوزه «مطالبه‌گری از مسئولان و دستگاه‌های حاکمیتی» قرار داده است و در این راستا تاکنون برنامه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی خوبی را به‌طور فراگیر برای اقشار و حوزه‌های مختلف اجرایی کرده است.

دبیر ستاد امر به معروف تهران با اشاره به مطالبات زیادی که مردم از دستگاه‌های مختلف، در حوزه‌های معیشت، فرهنگ، اقتصاد، سیاست و… دارند، سیاست ستاد را آموزش و ترویج الزامات و شیوه‌های مطالبه‌گری صحیح و در مواردی تسهیل‌گری در به نتیجه رسیدن این مطالبات اعلام کرد.

وی در خصوص نحوه ایفای نقش مردم در مقابله با کم‌کاری‌ها یا خطاهایی که در موضوعات مختلف در برخی تصمیمات مسئولین شاهد هستیم، گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر در سیاست‌های جدید خود، ایجاد فضایی در جامعه را که مردم بتوانند مطالبات بحق و شرعی و قانونی خود را بدون حاشیه و در امنیت کامل به گوش مسئولان مربوطه برسانند، مأموریت و رسالت اصلی خود قرار داده است و در همین راستا به برخی اقدامات فرهنگی و ترویجی ستاد، از جمله برگزاری نشست‌های منظم ماهانه با شاعران و منتقدان، تحت عنوان «شب شعر اعتراض» که از ماه گذشته آغاز شده اشاره کرد.

فرمانده سپاه حضرت رسول(ص) تهران، اشاره‌ای هم به شیطنت‌های برخی رسانه‌های اجیرشده و لیبرال خارجی و همچنین برخی نفوذی‌های ظاهرالصلاح داخلی کرد و گفت: قطعاً گسترش این‌چنینیِ فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ما، خیلی‌ها را عصبانی خواهد کرد و لذا دشمن تمام تلاش خود را برای ایجاد تفرقه و دودستگی بین مردم و بین حزب‌اللهی‌ها به‌کار خواهد بست تا شاید عطای احیای امر به معروف و نهی از منکر را به لقای آن ببخشیم! که به‌برکت خون سیدالشهدا(ع) که بزرگ پرچمدار و آموزگار امر به معروف و نهی از منکر است، هرگز چنین نخواهد شد؛ لکن این مهم، چنان که در همین چند روز شاهد تشویش‌ها و اتهام‌زنی‌های این‌چنینی در فضای داخلی کشور بوده‌ایم، ضرورت بصیرت و هوشیاری دوچندانِ دنبال‌کنندگان مطالبات حقّه و برگزارکنندگان هرگونه اعتراض و مطالبه‌گری را از یک سو و هوشیاری، مسئولیت‌پذیری و سعه صدر مسئولان مختلف را در این مواقع می‌طلبد.

وی مشخصاً در مورد تصمیم اخیر این عده از شهروندان تهرانی در برپایی تجمع مقابل مجلس، بدون تأیید یا ردّ این تجمع احتمالی اظهار کرد: ما به‌عنوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر، قطعاً نگرانی‌هایی از بابت کم‌کاری یا بعضاً وادادگی‌هایی که در حوزه فرهنگ مشاهده می‌شود و رهبر انقلاب چند سال پیش، از آن تحت عنوان «ولنگاری فرهنگی» نام بردند، داریم و این نگرانی‌ها را که بخشی از مطالبات مردمی واصله به ستاد است از طریق همکاری‌ها و تعاملات بین‌دستگاهی دنبال خواهیم کرد.

سردار یزدی افزود: از طرفی نیز امیدواریم مسئولان برگزاری این اجتماع چنان که از دغدغه‌های رهبر انقلاب بر انجام «کار تمیز فرهنگی» به‌جای اقدامات نابخردانه و بعضاً مرموز، ولی به نام آتش به‌اختیار و… آگاهند، هوشیاری و هدایت‌گری کافی را در صورت برگزاری برنامه داشته و کاملاً مراقب نفوذی‌ها و خنّاس‌ها باشند و البته مسئولان حفظ نظم و انضباط نیز مانند هر روز و لحظه مراقبت کافی را برای حفظ نظم و انضباط و امنیت عمومی مردم که خود یک معروف بزرگ و ماحصل خون شهیدان در جمهوری اسلامی است در نظر دارند.

وی با ابراز امیدواری از روند رو به رشد نهادینه شدن فرهنگ مطالبه‌گری و نقدپذیری در اصلاح امور، به اتفاقاتی از جمله تجمعات کارگری هپکو، کارگران هفت‌تپه و… اشاره و ابراز امیدواری کرد هر روز درجه قانون‌مندی و مسالمت‌آمیز بودن این اقدامات و در سوی دیگر اثرپذیری آنها بیشتر و بیشتر شود.

رشتکده، با دعوت لالوويچ رئيس اتحاديه جهاني كشتي دكتر علي افتخاري عضو كميسيون بازاريابي و اسپانسرينگ اتحاديه جهاني كشتي و مشاور رئيس كميته ملي المپيك ايران با وي ديدار و گفت و گو كرد.

در اين ديدار كه در مقر اتحاديه جهانی در سوئيس برگزار شد دو طرف در مورد مسائل مختلف از جمله موضوعات روز کشتی دنیا، جایگاه ویژه کشتی ایران در جهان، فرصت ها و ظرفيت هاي توسعه كشتي به بحث و تبادل نظر پرداختند و نناد لالوويچ ضمن ابراز خرسندي از روند رو به رشد كشتي در ماه هاي اخير اعلام كرد كه با تمام توان از كشتي ايران حمايت مي نمايد.

صفحه1 از56

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.