ورزشی |#ffcc00

ورزشی

رشتکده،  مهاجم ایرانی تیم زنیت به دلیل رعایت نکردن فاصله اجتماعی با جریمه از سوی زنیت روبرو خواهد شد. روز جمعه در سن پترزبورگ، مسابقه هفته بیست و چهارم لیگ بین زنیت و کرلا برگزار شد که این دیدار به سود زنیت پایان یافت. روز بعد، صفا هادی، هافبک عراقی و سردار آزمون در یک عکسی همدیگر را در آغوش گرفتند و خیلی زود این عکس از ملاقات این دو بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و عراق منتشر شد.

مهاجم ایرانی تیم زنیت به دلیل رعایت نکردن فاصله اجتماعی با جریمه از سوی زنیت روبرو خواهد شد.

 

به نقل از اکسپرس، باشگاه زنیت به رفتار سردار آزمون در زمان اپیدمی ویروس کرونا واکنش نشان داد.

مهاجم ایرانی زنیت به دلیل نقض قوانین فاصله گذاری اجتماعی از سوی این باشگاه در معرض مجازات های جدی انضباطی و مالی قرار خواهد گرفت.

روز جمعه در سن پترزبورگ، مسابقه هفته بیست و چهارم لیگ بین زنیت و کرلا برگزار شد که این دیدار به سود زنیت پایان یافت. روز بعد، صفا هادی، هافبک عراقی و سردار آزمون در یک عکسی همدیگر را در آغوش گرفتند و خیلی زود این عکس از ملاقات این دو بازیکن تیم ملی فوتبال ایران و عراق منتشر شد.

باشگاه زنیت پس از انتشار این عکس یادآور شد: “بازیکن ما در زمینه همه گیری COVID-19 قوانین مقرر در داخل باشگاه و تیم را نقض کرده و همچنین نگرش ناشایست خود را به این موضوع نشان داده است و با این کار نه تنها سلامتی خود بلکه سلامتی خویشاوندان و اعضای تیم را به خطر می‌اندازد.

این بازیکن امروز تست کرونا را پشت سر گذاشت و نتایج در ساعات آینده مشخص خواهد شد اما در هر صورت شدیدترین مجازات های انضباطی و مالی طبق پروتکل داخلی این باشگاه بر سردار آزمون اعمال می‌شود”.

سردار آزمون یکی از بازیکنانی است که گفته می شود قصد دارد در تابستان زنیت را ترک کند و از ناپولی به عنوان جدی ترین مشتری او یاد شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت که نکات ناگفته زیادی درباره قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران وجود دارد که در طول زمان روشن خواهد شد.

 

رشتکده،   احسان قاضی‌زاده هاشمی در گفت‌وگو با برنامه «همیشه با ورزش» رادیو ورزش درخصوص ابهامات رقم قرارداد ویلموتس اظهار داشت: شاید اولین فردی که در کشور از ماهیت این قرارداد ترکمنچای رونمایی و مبلغ آن را بیان کرد، من بودم. آن زمان مبلغ را به دلار گفتم و معادل یورویی دستمزد بود. اطلاعاتی خارج از بحث فدراسیون فوتبال به دست من رسید که کاملاً صحت داشت، این بود که مبلغ صرف سرمربی است. ضمن اینکه پاداش‌های تکمیلی برای صعود به جام جهانی و سایر برد و تساوی‌ها، نشانگر این بود که قرارداد چه ماهیتی دارد.

وی، ادامه داد: همان زمان من عدد آخرین سال قرارداد کی‌روش را هم عنوان کردم و بعد گفتیم این مبلغ، به مراتب عدد بالاتری نسبت به آن قرارداد است، اما پاسخ‌های تند و تیزی در همین برنامه مطرح شد. من هم بیانیه‌ای دادم و سپس پاسخی دریافت کردم که در نهایت همه این موارد تکذیب شد.

نماینده مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فکر می‌کنم اولین زمانی که این مسئله را عنوان کردم، مربوط به مرداد و شهریور سال گذشته بود و پس از آن به دلیل اینکه در اسفند انتخابات داشتیم، گفته شد که نباید درباره این مسائل صحبت شود. سپس حملاتی شد که چرا شما سراغ قیمت گوشت، مرغ و… نمی‌روید و این موضوعات اصلاً هیچ ربطی به بیت‌المال کشور ندارد.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: دوباره ما محل پرداخت آن ۲ میلیون یورو را اعلام کردیم؛ مجدداً آن مبلغ هم تکذیب شد و مردم ایران دیدند که تمام این صحبت‌ها درست بود. عده‌ای با روشنگری نسبت به این مسئله حرف داشتند و اینکه موضوع محرمانه‌ای است که به منافع و امنیت ملی ربط دارد. در صورتی که در امر ورزش اصلاً چیزی به نام محرمانه نداریم. ورزش نه ماهیت امنیتی و نه نظامی و دفاعی دارد و در دنیا برای تیم‌های شاخص، همه چیز مشخص و شفاف است. هنوز نکات ناگفته زیادی درباره این قرارداد وجود دارد و انشالله در طول زمان، یک به یک این موارد برای مردم شریف ایران روشن خواهد شد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سوال که وقتی فردی در رسانه راجع به مطلبی دروغ می‌گوید، عدد و رقم‌هایی را تکذیب می‌کند و همچنان مدعی است که این قرارداد درست و محکم بوده، برخورد سیستم ورزش، نظام قضایی کشور و مجلس با وی باید چگونه باشد عنوان کرد: قطعاً این موضوع تبدیل به یک پرونده خواهد شد. البته ما در این موارد نیازمند قوت، صراحت و قاطعیت از سوی همه نهادها برای عدم تکرار هستیم. یکی از ضعف‌های اصلی را در مجموعه کل دولت می‌بینم که چرا اجازه دادند چنین قراردادی بسته شود.

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به این پرسش که وزارت ورزش و جوانان را چقدر در این موضوع مقصر می‌داند، اظهار داشت: من در این موضوع، وزارت ورزش را در راستای فدراسیون می‌بینم و نمی‌توانم تفکیکی قائل شوم؛ مخصوصاً زمانی که مبلغ ۲ میلیون یورو پرداخت شد، وزیر ورزش برای پرداخت این رقم پیگیری‌های ویژه‌ای کرد. سوال اینجاست وزارت ورزشی که اینقدر پیگیر پرداخت مبلغ است، چگونه در زمان انعقاد قرارداد نظارت بر مفاد این قرارداد نداشته است.

«اختیار تام داده شده که چنین متنی از آب دربیاید که این متن اصلاً قابل دفاع نیست.» قاضی‌زاده هاشمی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: اصولاً مکانیسم انتخاب سرمربی در دنیا این است که یک NGO خارجی پیشنهاد می‌دهد؛ یعنی آن فدراسیون یا وزارت ورزش ساختار بین‌الملل ندارد؟ مکانیسم انتخاب باید چه سیکلی را طی کند؟ آیا آن فدراسیون کمیته فنی ندارد؟ درباره یک قرارداد بین‌المللی دو ساحت وجود دارد؛ بخش فنی و دیگری ساختار بخش قراردادی. دو سیستم باید به موازات یکدیگر کار کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا فدراسیون فوتبال به صورت منطقی می‌تواند بدون موافقت وزارت ورزش و جوانان با ویلموتس قرارداد ببندد، گفت: محال است که وزیر ورزش در جریان این اتفاقات نبوده و از وی نظرخواهی صورت نگرفته باشد، یا اگر هم پیشنهاد از جانب افراد دیگری داده شده، وی موافقت نکرده باشد؛ مخصوصاً راجع به سرمربیگری تیم ملی فوتبال جزو محالات است که این اتفاقات بدون اطلاع شخص وزیر ورزش افتاده باشد.

به طور حتم حوزه ورزش یکی از حاشیه سازترین حوزه ها در سالهای اخیر بوده و هر بار شاهد انتشار خبری شگفت انگیز از این وادی هستیم که باعث تعجب مخاطب می گردد.

رشتکده، لیکن این بار اتفاقی بی سابقه باعث گردید تا ورزش کشتی استان به سر خط خبرها تبدیل شود.
شنیده ها حاکی از این‌ است در آستانه انتخابات مجمع هیئت کشتی یکی از نامزدهای جویای نام که از هم اکنون خود را بازنده این کارزار می داند و سنگینی دست رد اهالی کشتی بر سینه جنابشان برایش گویی بسیار آزار دهنده است اقدام به راه اندازی یک کمپین اعتراضی در خصوص شرایط و صحت انتخابات مذکور کرده تا با سیاه نمایی و تشویش اذهان عمومی بتواند به نوعی شکست خود را توجیه کنید.

نکته قابل توجه در این بین که مبرهن سردرگمی و شتابزدگی جناب کاندیدا می باشد امضاهای وصول شده در این کمپین است که با یک بررسی سطحی می توان به مجهول الهویه بودن اکثر قریب به اتفاق آنها پی برد...

اما موضوع به همین جا ختم نمی شود!!
آقای کاندیدای ورشکسته گویی انقدر بی تاب از داغ شکست سنگین خود در انتخابات پیش رو است که دست به دامان اموات گردیده و امضای مربی فقید تیم ملی کشتی فرنگی پهلوان حسین نیک نژاد مرحوم را نیز در بین امضاهای وصول شده درج کرده تا با نام نیک‌ این قبیل بزرگان برای خود مشروعیت کسب کند...

فارغ از اقدام قبیح این فرد که نشانگر تزلزل شخصیتی و به دور از اخلاق ورزشی همچون کشتی که حضور در عرصه آن خواهان منش پهلوانی می باشد انتظار میرود نهادهای نظارتی با این قبیل کنش ها برخورد مقتضی را صورت دهند تا زین پس مجالی برای این قبیل اقدامات فرصت طلبانه وجود نداشته باشد.

خزانه‌دار فدراسیون فوتبال ایران از طلب سنگین این فدراسیون از فیفا پرده‌برداری کرد.

 

رشتکده،  علی سلیمانی، خزانه‌دار فدراسیون فوتبال درباره مطالبات فدراسیون از فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) اظهار داشت: سهم مطالبات فدراسیون فوتبال نزد فیفا در حال حاضر مبلغ چهار و میلیون و هفتصد هزار دلار است و گفتنی است مبلغ ۲میلیون دلار نیز در مراحل اداری قرار دارد تا مصوب شود.

وی اضافه کرد: به غیر از موارد مذکور مبلغ ۲میلیون و دویست و پنجاه و چهار هزار دلار نیز سهم مطالبات باشگاه‌ها از فیفا است.

بدین ترتیب باید گفت فدراسیون فوتبال روی هم ۶ میلیون و ۷۰۰ هزار یورو از فیفا طلب دارد که در صورت صحت، مبلغ بسیار قابل توجهی است و می‌تواند مشکلات زیادی را حل کند و بسیاری از بدهی‌های فدراسیون را پوشش دهد.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان گفت: در انتخابات مجامع هیچگونه تاثیر و دخالتی نداریم و فقط به عنوان یکی از اعضاء یک حق رای داریم.

 

رشتکده،  مریم بخشی روز سه شنبه در مجمع اتنخابات هیات مشتزنی گیلان اظهار داشت: اعضای مجمع در این انتخابات و همچنین در سایر مجامع ، با رای و نظر شخصی خود به کاندیداها رای می دهند و اداره کل ورزش هیچ دخالتی در این خصوص نمی کند.

وی افزود: البته اعضای مجمع باید از انتخاب خود و رایی که می دهند حمایت کنند و هرساله با تشکیل مجمع، میزان پیشرفت رشته ورزشی مذکور را بررسی و نواقص موجود را برطرف کنند و باید اعضای مجمع به حق خود واقف باشند.

وی به انتخابات هیات مشتزرنی نیز اشاره و بیان کرد: خوشبختانه دو تن از افراد باسابقه مشتزنی به عنوان کاندیدا در این انتخابات حضور یافتند که در نهایت بابک بردبار به عنوان رئیس هیات انتخاب شد و امیدواریم که شاهد پیشرفت روز افزون این رشته در گیلان باشیم.

مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان خاطرنشان کرد: مشتزنی در گیلان قدمت زیادی دارد و قهرمانان ، مربیان و داوران ارزنده ای از این استان در رشته مشتزنی فعالیت داشته و دارند و در شرایط کنونی نیز درخواست ما این است که این رشته ورزشی در همه شهرهای گیلان فعال شود.

بخشی خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا ، انتخابات هیات مشتزنی گیلان با وقفه مواجه شد اما با مساعدت فدراسیون ، این انتخابات انجام شد.

انتخابات ریاست هیات مشتزنی گیلان روز سه شنبه در سالن اجتماعات اداره ورزش و جوانان رشت در مجموعه ورزشی شش هزارنفره شهدای این شهر برگزار شد، بابک بردبار به عنوان رئیبس جدید هیات مشتزنی گیلان منصوب شد.

در پایان این انتخابات ، بابک بردبار که بالاترین درجه داوری (سه ستاره) را در اختیار دارد به کسب ۱۶ رای از ۱۷ آرای ماخوذه به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیات مشتزنی گیلان انتخاب شد.

همچنین یکی از اعضای مجمع در جریان این انتخابات رای سفید داد و سینا بلانش دیگر کاندیدای احراز پست ریاست هیات مشتزنی گیلان نیز، قبل از آغاز این انتخابات از این سمت کناره گیری کرد.

در انتخابات ریاست هیات مشتزنی استان گیلان ، حسین ثوری رئیس فدراسیون ، مریم بخشی مدیرکل اداره ورزش و جوانان گیلان و سایر اعضای مجمع عمومی این هیات حضور داشتند.

صفحه1 از66

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.