اخبار اصلی |#1abc9c

اخبار اصلی

همایش گردشگری خوراک با حضور دکتر ناصر حاج محمدی شهردار رشت، شهرود امیر انتخابی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان و شماری از مقامات و مسئولان در شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو “رشت” برگزار شد.

 

رشتکده،  این همایش با برپایی سفره عاشورایی و غذای گیلانی در رشت برگزار گردید.

در این همایش شهردار رشت در سخنانی با اشاره به برند خوب و موثر “شهر خلاق خوراک شناسی یونسکو” برای شهر رشت، تاکید کرد باید عنوان “شهر خلاق خوراک شناسی” برای شهر رشت خروجی مثبت داشته باشد و در اقتصاد شهر و جذب گردشگر موثر واقع گردد.

وی بهره گیری از این موقعیت را برای شهرمان مهم توصیف کرد و گفت: همه دستگاه های اجرایی و مسئولان مرتبط به شهرداری رشت کمک کنند تا “شهر خلاق خوراک شناسی رشت” به دورنما و اهداف خود دست یابد.

دکتر حاج محمدی همچنین خاطر نشان کرد: این برند با توجه به پیشینه غنی فرهنگی شهر رشت حاصل شده و امیدواریم بتوانیم از این ظرفیت بین المللی به نحوی شایسته بهره منده شویم و از آن در مسیر دستیابی به توسعه پایدار شهری استفاده کنیم.

همایش یاد شده روز چهارشنبه ۲۴ مهر ماه امسال در مجتمع پذیرایی آبشار روحی برگزار شد.

در چهارمین همایش گردشگری خوراک شهرود امیر انتخابی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان، دکتر محسن رنجبر و دکتر روشن بابایی دو تن از استادان دانشگاه برای حاضران سخنرانی کردند.

در این همایش همچنین سفره ای از خوراکی ها، نان ها و شیرینی های شهر خلاق خوراک شناسی رشت پهن شد که مورد توجه شرکت کنندگان در همایش واقع گردید.

 
 
 

اعضای هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گیلان با استاندار دیدار کردند.

 

رشتکده،  دکتر ارسلان زارع در این دیدار گفت: نقش،اهمیت و جایگاه انتخابات در نظام مردم سالار دینی برکسی پوشیده نیست از اینرو انتخابات اسفند ماه، بزرگترین رویداد سیاسی و اجتماعی سال ۹۸ می باشدکه لازم است همه با تاسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب کوشش کنیم تا فرایند اجرا و نظارت در انتخابات بر اساس قانون باشد.

وی بیان اینکه آحاد مردم در پیدایش انقلاب و عرصه های پس از آن نقش داشتند گفت :هدف ما مشارکت حداکثری به عنوان پشتوانه انقلاب در انتخابات است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد :برای تحقق هدف مهم سلامت انتخابات ،هیات نظارت و ناظران می توانند موثر باشند.

دکتر زارع اظهار امیدواری کرد تا با بسترسازی مناسب و امیدافزایی،انتخابات باشکوه و باحضور حداکثری مردم برگزار شود.

رئیس هیات نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان گیلان نیز در این نشست گفت:معتقدم نظارت و اجرا دو بال مهم برای فراهم کردن زمینه مناسب حضور حداکثری مردم برای انتخاب داوطلب و نماینده اصلح است.

حجت‌الاسلام و المسلمین اشجری خاطرنشان کرد : دو اصل سلامت انتخابات و حضور حداکثری مردم نباید در انتخابات پیش رو مغفول واقع شود .

وی گفت: ۱۲ هزار ناظر در انتخابات مجلس شورای اسلامی فعالیت دارند که آموزش های لازم را هم دیده اند.

استاندار گیلان در همایش علمی نقش آب بندان ها در توسعه اقتصادی گیلان با اشاره به نقش آب بندان ها در توسعه کشاورزی و کاهش تنش های آبی در مزارع تاکید کرد: اولویت اساسی آب بندان ها باید تامین آب مطمئن زراعی باشد .

 

رشتکده، ارسلان زارع در همایش علمی نقش آب بندان ها در توسعه اقتصادی گیلان اظهار با بیان اینکه در شرایط پیچیده و دشوار اقتصادی کنونی کشور توجه به ظرفیت‌های داخلی و استفاده از پتانسیل های ویژه استان های کشور اهمیت دو چندانی دارد، اظهار داشت: یکی از ظرفیت‌ها به ویژه در استان گیلان ظرفیت‌های طبیعی و گردشگری و جغرافیایی کم نظیر این استان است.

وی وجود ۸۷۰ پهنه آب بندان و تالاب در استان با چشم انداز و ظرفیت های ویژه را یکی از مواهب خدادادی خواند و گفت: ظرفیت این آب بندان ها در صورت لایروبی ۴۰۰ میلیون متر مکعب خواهد بود که با هزینه اندک،قدرت حفظ و انتقال آب زراعی به اندازه یک تا چند سد مخزنی را دارد.

استاندار گیلان با بیان اینکه استفاده چندمنظوره از آب بندان ها در فعالیت های شیلاتی، تفریحی و گردشگری می‌تواند در اقتصاد جوامع روستایی و ماندگاری مردم در روستاها نقش موثری ایفا کند،افزود: اولویت اساسی آب بندان ها باید تامین آب مطمئن زراعی باشد .

 زارع گفت:حفظ و صیانت از این ظرفیت ممتاز برای نسل آینده ،وظیفه ای همگانی است.

نماینده عالی دولت در گیلان، نقش آب بندان ها در کاهش مخاطرات از جمله سیل، روان آب و نیز توسعه اشتغال و کاهش مهاجرت را غیرقابل انکار خواند و بیان داشت: باید از ظرفیت مردم و نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی، سرمایه گذاران بومی و منطقه‌ای، دهیاری ها و شوراهای اسلامی به منظور حفظ ، پاسداری و بهره برداری از آب بندان ها با اولویت توسعه جوامع روستایی بهره مند شد.

استاندار گیلان یادآور شد: با توجه به اینکه آبگیری آب بندان های کشاورزی باید در انتهای سال اجرا شود، بهترین زمان برای انجام عملیات لایروبی را فصل پاییز خواند و گفت: دستگاه‌های متولی به ویژه جهاد کشاورزی و آب منطقه ای باید برنامه‌ریزی خود را با رعایت سرعت و دقت در لایروبی و استحصال آب بندان ها به کار گیرند.

وی از سایر دستگاه‌ها از جمله میراث فرهنگی، شیلات و ورزش و جوانان نیز خواست تا در مدیریت منابع آب بندان ها و ارائه طرح های پیشنهادی کوشا باشند .

 زارع با اشاره به همکاری هماهنگی نهادهای قضایی، نظارتی، اجرایی و  بخش خصوصی در تدوین شیوه نامه آب بندان ها ،بر ضرورت ادامه این همکاری و هم افزایی برای پیشبرد اهداف طرح تاکید کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان انجام حداقل ۵ پروژه لایروبی و بهره برداری از آب بندان ها در هر شهرستان را مورد تاکید قرار داد و از فرمانداران و بخشداران خواست تا با همکاری در اجرای این مهم روند توسعه استان به ویژه در جوامع روستایی را تسریع کنند.

استاندار گیلان در پایان هم افزایی در مسیر تعالی استان را ضروری دانست و تصریح کرد: همه باید در راستای توسعه استان، با استراتژی و برنامه راهبردی توسعه پایدار بر مبنای سند آمایش استان یعنی توسعه سبزآبی گام برداریم.

ناصر حاج محمدی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان، با اشاره به طول 10 و 12 کیلومتری دو رودخانه رشت، اضافه کرد: در حال حاضر 22 کیلومتر معبر عبور فاضلاب در داخل شهر داریم لذا باید ساماندهی را جدی بگیریم.

 

رشتکده، شهردار رشت از ورود 60 نقطه فاصلاب از جمله پساب های شهرک صنعتی، مسکن مهر و بیمارستان ها به گوهررود و زرجوب خبر داد و متذکر شد: در حال حاضر 22 کیلومتر معبر عبور فاضلاب در داخل شهر داریم لذا باید ساماندهی را جدی بگیریم.

وی با تاکید بر لزوم حضور ذی نفعان در طرح احیا و ساماندهی رودخانه های رشت، افزود: امسال شورای شهر رشت سرمایه گذاران را دعوت کرد و فرصت های سرمایه گذاری در رشت با محوریت رودخانه های شهر بررسی شد، اما ابتدا باید رفع آلودگی از رودخانه ها صورت گیرد.

شهردار رشت ادامه داد: مادامی که آب دو رودخانه شهر سالم نباشد، طرح ساماندهی این رودخانه ها و سرمایه گذاری گردشگری اتفاق نخواهد افتاد، زیرا این آلودگی مشکلات زیست محیطی به همراه دارد.

حاج محمدی از ورود 60 نقطه فاصلاب از جمله پساب های شهرک صنعتی، مسکن مهر و بیمارستان ها به گوهررود و زرجوب خبر داد و متذکر شد: شیرابه سراوان نیز بار آلودگی میکروبی برای رودخانه های رشت دارد، لذا باید این آب را زلال کنیم و در مسیر قرار دهیم و سپس به دنبال ساماندهی و بهسازی مسیر برویم.

وی سرمایه گذاری با وجود آلودگی را غیر ممکن دانست و عنوان کرد: باید لایروبی رودخانه های رشت نیز مورد توجه قرار گیرد تا در زمان وقوع سیلاب مشکل ایجاد نکند. همچنین باید فاضلاب های عمودی به رودخانه ها را توسط کلکتورها جمع آوری و در مکان دیگری تصفیه کنیم. اگر آب رفع آلودگی شود می توانیم با احداث سدهای لاستیکی در بالادست آب مورد نیاز شهر رشت را تامین کنیم.

شهردار رشت همچنین بر لزوم قطع فاضلاب ورودی به گوهررود و زرجوب تاکید کرد و گفت: جلوگیری از آب شستگی کف رودخانه نیز مد نظر است.

هایده شیرزادی، فعال محیط زیست و کارآفرین نمونه کشور نیز، در این جلسه اظهار کرد: من یک ایرانی ارزش آفرین هستم؛ نه کارآفرین و دولتمردان باید بدانند که همه کالاها را می توانند وارد کنند، اما محیط زیست را نمی توان وارد کرد.

وی با اشاره به بازدید خود از سایت رفن زباله سراوان، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دولت با مشکلات اعتباری مواجه است لذا باید بازیافت را به مردم بسپاریم.

مدیرعامل شرکت بازیافت و تولید کود آلی کرمانشاه، با بیان اینکه در گام نخست باید دفن زباله را تعطیل کنیم، گفت: عدم دفن زباله برنامه کوتاه مدت و تفکیک از مبدا برنامه میان مدت شهرداری رشت باشد. همانگونه که آپارتمان های میلیاردی ساخته می شود باید باکس های تفکیک زباله خشک و تر نیز در کنار آپارتمان ها تعبیه شود.

شیرزادی تبدیل زباله به ارزش را نیازمند هزینه دانست و عنوان کرد: 70 درصد پسماندهای رشت ماده آلی است و لذا نمی توان مواد تر را سوزاند. در آینده با بحران خاک مواجه خواهیم بود و این مواد آلی می تواند تبدیل به خاک شود.

وی با ابراز تاسف از اینکه طی 6 سال گذشته حتی یک پروژه بازیافت افتتاح نشده است، خاطرنشان کرد: هر ایرانی با پرداخت سالانه 50 هزار تومان می تواند مشکل زباله را حل کند لذا برای اینکه گیلان را از زباله پاک کنید نیازمند 250 میلیارد تومان هستید.

استاندار گیلان در ستاد توسعه شهرستان شفت گفت: انتظار ما از دستگاههای اجرایی و بانک‌های عامل این است که سبب بسته شدن هیج واحد تولیدی نشوند.

 

رشتکده،  ارسلان زارع در ستاد توسعه شهرستان شفت با اشاره بر لزوم برنامه ریزی برای برون رفت از مشکلات و محرومیت های شهرستان شفت اظهار کرد: خوشبختانه در گام‌های نخست مدیران شهرستانی همگام با مدیران استان تلاش‌های خوبی برای شناسایی و اصلاح آسیب‌ها و مشکلات متناسب با نیازمندی های شهرستان به انجام رساندند.

وی با اشاره به اینکه سند آمایش سرزمینی این استان در مراحل نهایی تصویب قرار دارد، گفت: بر اساس همین سند اولیه، سند توسعه شهرستان شفت تهیه شده که متناسب با نیازها ،ظرفیت‌ سنجی های لازم صورت گرفته که مهمترین این ظرفیت‌ها کشاورزی و گردشگری و صنعت است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد تولید برنج، گل و گیاه و دامپروری و همچنین بخش های مختلف صنعتی در سند توسعه شهرستان شفت مورد توجه قرار گرفته است.

دکتر زارع با تأکید بر لزوم تهیه برنامه جامع گردشگری شهرستان شفت، بیان کرد: دولت به شاخص‌های تعیین شده برای توسعه یافتگی توجه ویژه‌ای دارد ، لذا ضروری است که همه دستگاه‌های اجرایی برنامه‌ریزی مناسبی در این زمینه انجام دهند.

وی اظهار داشت: لازم است تا در سایه برنامه ریزی متمرکز، مراکز راکد شناسایی و از ظرفیت آن در بخشی دیگر از فعالیت های توسعه محور در کوتاه‌ترین زمان ممکن استفاده شود.

وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین انتظارات ما از دستگاههای اجرایی و بانک‌های عامل این است که سبب بسته شدن هیج واحد تولیدی نشوند، اظهار کرد: باید برنامه فراگیر در راستای اشتغال زایی و ارتقای شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی در سهرستانها اجرا شود.

دکتر زارع عنوان کرد: توسعه صنایع پاک همسو با محیط‌ زیست که موجب توسعه استان گیلان و شهرستان شفت شود از اهمیت بیشتری برخوردار است و باید در اولویت قرار گیرد.

استاندار گیلان از همه مدیران دستگاه های اجرایی خواست تا به صورت مستمر به شهرستان شفت سرکشی کنند و در اجرای پروژه ها و طرح هایی که با فعالیت های آن دستگاه همسو است، همکاری های لازم را انجام دهند.

وی خواستار فعال شدن واحدهای نیمه‌فعال و راکد شهرستان شفت شد و تصریح کرد: سازمان صنعت معدن و تجارت برنامه های پیشنهادی جهت فعال شدن واحدهای راکد شهرستان شفت را ارائه دهد.

ستاد استانی هماهنگی توسعه شهرستان شفت به عنوان شهرستان پایلوت استان در طرح ۳۱شهرستان منتخب کشور ستادی است که با دستور وزارت کشور با هدف محرومیت زدایی از این مناطق در اواخر سال ۹۷ تشکیل و در سطح ملی برنامه های آن پیگیری می شود .فعالیت های ستاد استان گیلان هم از تیرماه امسال با دستور دکتر زارع و ابلاغ برای اعضا و دبیر ان تشکیل شده  و تاکنون پیگیری های مختلفی در سطح استان و ملی برای جذب سرمایه گذاری ها و رفع مشکلات در اجرای پروژه های زیر ساختی این شهرستان داشته است.

اسماعیل حاجی پور رئیس شورای شهر رشت در یکصد و دهمین جلسه شورا با تبریک فرارسیدن هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: کارکنان نیروی انتظامی همانند پرسنل سایر دستگاه‌های خدمت رسان همچون آتش‌نشانی و بیمارستان‌ها همواره در حال آماده‌باش هستند تا امنیت را حفظ نمایند. ما نیز از تمامی این افراد کمال تشکر و قدردانی را داریم.
 
 
رشتکده،  وی با اشاره به دیدار اخیر اعضای شورا با دو تن از نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی، بیان داشت: در این جلسه اعضای شورا خواسته‌های خود را مطرح کردند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها بحث رودخانه‌های شهر رشت بود که از همین رو دکتر محمد باقر نوبخت معاون رئیس‌ جمهور قول مساعد بابت تخصیص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار دولتی به ‌منظور ساماندهی رودخانه‌های شهر رشت را دادند.
 
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه مشکلات رودخانه‌های رشت که طی سال‌ها ایجاد شده، تنها توسط یک دستگاه حل نخواهد شد، اذعان داشت: بازگشت رودخانه‌های شهر رشت به وضعیت اولیه نیازمند همراهی تمامی دستگاه‌هاست.
 
وی با اشاره به تهیه نقشه اجرایی ساماندهی رودخانه‌های رشت از محل تبصره سه، اظهار کرد: با تلاش همکارانمان مقرر شد تا عملیات ساماندهی و احیاء بخشی از رودخانه‌ها آغاز شود، امروز افزایش یافتن میزان آلودگی رودخانه‌های شهر رشت یک معضل جدی محسوب می‌شود.
 
حاجی پور با اشاره به احداث سد عزیز کیان در لاکان با ظرفیت ۲۰ میلیون متر مکعب، گفت: این سد به‌منظور احیای رودخانه‌های شهر رشت عملیاتی خواهد شد و این برنامه نیز در ردیف بودجه قرار داده شده است.
 
رئیس شورای شهر رشت با اشاره به لایحه حذف عوارض شهرداری‌ها، اذعان داشت: لایحه‌ای به مجلس ارسال شده که بر اساس آن درصدی از حق عوارض مربوط به شهرداری‌ها به بخش‌های دیگری واریز می‌شود که در صورت تصویب، فاجعه‌ای بزرگ برای شهرداری‌ها ازجمله شهرداری رشت رقم می‌خورد.
 
وی با اشاره به پرداخت ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی ارزش افزوده به شهرداری رشت، تصریح کرد: قطعاً برای انجام بهتر امورات، حل مشکلات و همچنین افزایش خدمات‌دهی شهرداری رشت نیازمند حمایت و مساعدت‌های لازم نمایندگان مجلس هستیم.
 
رئیس با اشاره به برنامه‌ریزی برای دیدارهای هفتگی با مدیران دستگاه‌های اجرایی در صبح روزهای چهارشنبه، افزود: در این جلسات برای حل مشکلات شهری تصمیم‌گیری خواهد شد.
 
وی همچنین با اشاره به موضوع اصلاح بودجه شهرداری، بیان داشت: قانون‌گذار اجازه دارد تا بودجه عمرانی شهرداری را حدود ۴۰ و بودجه جاری را حدود ۶۰ درصد پیش‌بینی کند؛ اما باید یک گروه تخصصی بر بودجه‌نویسی شهرداری رشت نظارت داشته باشد.
 
حاجی پور ادامه داد: بر اساس این لایحه اصلاحیه قرار شده است تا مبلغ ۲۱۰ میلیارد ریال برای پرداخت هزینه رفت ‌و روب و جمع‌آوری زباله به پاکبانان پرداخت شود.

رشتکده،  دکتر رمضانپور در نشست اعضای شورای شهر با نمایندگان مجلس با تقدیر از تلاش های آنها در راستای احقاق حقوق شهروندان ابراز داشت: نیل به ایجاد مدیریت یکپارچه و پیگیری مطالبات شهر و شهروندان مستلزم ارتقای ارتباط کیفی ما بین نمایندگان ملی و محلی میباشد و هر چه میزان و کیفیت این ارتباط در یک روند هدفمند تعریف گردد سیر پیگیری مطالبات منجر به نتایج بهتری خواهد شد.

منتخب اول شورای شهر با بیان این موضوع که امروز بیش از ۹۰ درصد شهرداری ها قادر به تامین هزینه های خود نیستند اظهار داشت متاسفانه لایحه حذف اختیارات شورا و شهرداری ها که در روزهای اخیر به صحن ارجاع شده است منجر به تضعیف بیشتر شهرداری ها به عنوان نهادهای خدمت رسان به شهروندان خواهد که تبعاتی گسترده در حوزه های امنیتی و اقتصادی خواهد داشت.

دکتر رمضانپور ادامه داد: نمایندگان ما باید تلاش کنند ایجاد درآمد پایدار جایگزین لایحه حذف عوارض شهرداری گردد تا با توانمند سازی، شهرداری ها توان ارائه خدمات کیفی به شهروندان و تامین نیازهای پرسنل خود را داشته باشند.

وی با مثال دریاچه ارومیه و حساسیت سازی در این حوزه که منجر به نجات این دریاچه از خطر نابودی شد، اهمیت رودخانه های شهری رشت را با توجه به توپوگرافی و مسائل منحصر به فرد حوزه زیست محیطی خواستار ملی شدن مطالبه احیای این رودخانه ها با طرح و پیگیری موضوع از سوی نمایندگان در صحنه های ملی شد

چهارشنبه ۱۰ مهر نشست رییس و اعضای شورای شهر با نمایندگان رشت در مجلس شورای اسلامی در دفتر اسماعیل حاجی پور برگزار گردید.

 

رشتکده،  حاجی پور با خیرمقدم به نمایندگان مجلس و تقدیر از تلاش های آنها در خصوص پیگیری مطالبات مردمی اظهار داشت: با توجه به اینکه نمایندگان محترم در جریان کلیات مشکلات موجود در حوزه مدیریت شهری میباشند تلاش همه اعضای شورای شهر رشت را در راستای اعتلای شهر و حضور دوباره در جایگاه شهر اولین ها دانست که با ایجاد همدلی بین نمایندگان ملی و محلی نیل به این هدف امکان پذیر خواهد بود.

رییس شورای شهر رشت با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی نمایندگان محترم در حوزه هایی همچون ورزش رشت و حضور این عزیزان در ادوار مجلس ادامه داد: اعضای شورای شهر با توجه به ظرفیت نمایندگان و حدود اختیارات آنها سه خواسته مشخص که بر پایه مطالبات شهروندان میباشد از نمایندگان خود دارند که اولویت آن با توجه به اقدامات صورت گرفته در زمینه رودخانه های شهری در این حوزه میباشد.

وی افزود: با توجه به موافقت شورای شهر با تبصره ۳ شرکت آب و فاضلاب امروز مجموعه مدیریت شهری بر اقدام عملی و حل این معضل که به مطالبه چند دهه گذشته رشتوندان بدل گردیده مسمم میباشد و حضور پای کار انجیوها و سمن های مردم نهاد به دعوت شورای شهر حجتی بر این ادعاست.

حاجی پور با ذکر این مطلب که مقصد رودخانه های شهری رشت تالاب انزلی و دریاچه خزر است ابراز داشت: باید به این موضوع به عنوان یک معضل ملی با تبعات گسترده نگریست.
امروز نقشه اجرایی تبصره ۳ تدوین گردیده است و با توجه به اینکه اجرای این طرح اعتباری قریب به ۱۵۰۰ میلیارد نیازمند است حضور پای کار و همت نمایندگان محترم را برای اجرای یک طرح زیر بنایی را میطلبد و بواسطه اقدامات شورای شهر امروز این بستر بیش از هر زمان دیگری مهیاست.

رییس شورای شهر افزود: مطالبه دوم شورای شهر از نمایندگان محترم توجه ویژه به احداث رینگ دوم کمربندی و تامین اراده و اعتبار وزارت راه و شهرسازی میباشد.

حاجی پور با بیان این موضوع که تراکم ترافیک به نقطه بحرانی در شهر رشت رسیده است اظهار داشت: تزریق بی برنامه خودرو به خیابان های رشت و عبور و مرور ماشین های سنگین باعث اخلال در تردد شهروندان گردیده است و تنها راه برون رفت از این مشکل احداث کمربندی دوم برای رشت میباشد.

وی ادامه داد در گام اول با ورود نمایندگان محترم باید اعتبار احداث کمربندی ۹۰ متری تثبیت گردد و سپس اقدامات اجرایی احداث کریدور اتصال غرب به شرق انجام شود و این تنها راهکار اجرایی حل این معضل عمومی است.

حاجی پور دریافت عوارض شهری توسط سازمان شهرداری ها و حذف و کاهش درآمد شهرداری را باعث ایراد خلل در تامین هزینه های شهرداری دانست و کاهش بودجه شهرداری را بزرگترین چالش پیش روی مدیریت شهری با توجه به حجم بدهی های موجود دانست و خواستار پیگیری مجدانه نمایندگان مجلس شد

درباره ی ما

پایگاه خبری رشتکده، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه رشتکده عضو شوید.